Blbé a drobné (parfemové) dotazy

12. srpna 2014 17:51
Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 15:30

0zero7 Já to teda ještě nemám osobně vyzkoušený, ale Loewe teďka nějak překopal jejich Agua řadu do novejch flakonů, a je tam jedna, Mar de Coral, u které v recenzích padlo, že je podobná právě tomu Portofinu, tak jsem si na tebe vzpomněla... Měla jsem ji v hledáčku ještě ve starým flakonu s obrázkem korálů, jedna z mála citrusovejch, kterou jsem na sobě snesla, a myslím, že kupodivu i dost vydržela. V Brně jsem kvůli ní pádila do Notina, kde je Loewe koutek, ale nemají ji tam. :(

Zajímavá citrusovka (bergamot), ale teda s výrazným pomerančovým květem, by měla být i Belle d'Arles, novinka Fragonardu, s tou řadou mám co do výdrže jen ty nejlepší zkušenosti, přestože to je jen EDT. A když už se vypisuju, tak rovnou přihodím Maison Margiela Replica - Sailing Day, tou jsem se ošplíchla zrovna předevčírem a sice to není vyloženě citrus, ale je fakt hodně hodně fresh a zajímavá. Jenom ta výdrž spíš průměr.

Offline Ify
Avatar
138 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 15:50
Reakce na jerry:

0zero7 

Jestli ti můžu poradit, tak u Encre Noire začni EdT nebo L'Extrême.  Varianta Sport je řídká, pro tebe ztráta času. Acqua di Parma jsou pověstné "ne-držáky"

Zajímat by tě mohla i Terre d'Hermès Eau Intense Vétiver, příp. zkus Montale Soleil de Capri.

​Encre Noire EdT nebo EN L'Extrême jsou obě úžasné, obě mám. Encre Noire již několikátý flakon, používám hlavně v létě, je super. EN L'Extrême je trošku jiná, o něco málo víc dřevitější, ale pouze v začátku. Pro mě je EN L'Extrême oproti klasické EN, tak trochu teplejší vůně, není tak chladivá ........ ale obě mám moc ráda. Syn mi je chtěl zabavit, nedala jsem se!

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 17:39

Se vzbudim a tady dalsi info o vunich! Uz mam kafe a jdu na to 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 18:15

0zero7 mam soleil blanc edp i eau de soleil blanc 

edp mozna drzi trochu vic ale dobry obe, mozna nejaka slozka se me drzi extra silne:-)) 

​No jsem nalomenaaaaa! Ted to ctu, asi se pujdu zas navonet! Diky moc.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 18:18
Reakce na Fleur:

Mha No, to jsou slaďoučké citrónky, kterými kdysi pohrdla i moje tehdy dvacetiletá dcera. A pokud si pamatuji, tak prostorovost nebyla nijak omračující. Využila jsem to pak jako osvěžovač vzduchu a stříkala to na záclony.

​sladky neeeee, rikas, ze stesti, ze se mi ta objednavka stornovala jo?

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 18:26
Reakce na Sweet Potato:

0zero7 Ale výdrž 4 hodiny, to mi nepřijde málo.

Stejně než tohle všechno vyzkoušíš, zima na krku a citrusovku nebudeš potřebovat.

​no, ono to spis bylo tak 2,5 - 3 max, at nekecam! 

To nebudu! Ale zas pristi rok jak kdyz najdes, jsem se na to vykaslala a dochazi mi vsechno, grrr. Tak nevadi, kdybych koupila pozdeji. Na dalsi vune radsi ani nemyslim, Santal 33 je na jistotu, L'Instant taky, to mam dve do zasoby. Ale ten vyber uzasnej, to je fakt mor. Clovek nevi jestli se vratit k tomu c ma fakt rad nebo zkouset novy veci.... me teda strasne bavi uz jen se tim probirat a zuzovat vyber. 

Vzpomela jsem si jeste na Le Feu de Issey, od IM, tu jsem nosila na podzim roky, skoda taky ze uz se nedela. 

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 05. srpna 2021 18:36

Karoleena Omrknu obe, diky! Na ty Loewe jsem se taky uz divala, vypadaji dobre.

Ify Super, diky za info, Encre Noir objednam urcite!

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 03:49
Offline Kokoska
Avatar
28297 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 08:16

0zero7 citrony? Cristalle Eau Verte Chanel ma na me asi nejvetsi vydrz. 

4711 Acqua Colonia lemon & ginger - pro me prijemna vune, ale vydrzi tak 2-3 hodiny, pak uz ji ze sebe skoro necitim.

Eau de Cologne Imperiale Guerlain - totez co 4711, moc pekna, ale na kratsi dobu. Ale to ty kolinske asi vsechny?

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 08:41

0zero7 

Z citrusovek/kolínských Cologne du Parfumeur a Eau de fleurs de Cédrat (Guerlain) a Paris Deauville (Chanel). Krásné, ale na chvíli.

Jinak tvé zadání - z méhoh pohledu - splňují taky Jicky (Guerlain), Vol de Nuit edt (Guerlain), Sycomore (Chanel) a Cuir de Russie (Chanel), Cristalle (Chanel),  L´Eau Mixte (Nicolai), Trente - Quatre Boulevard Sant Germain (Diptique), Ô de Lancôme (Lancôme), Eau de Rochas (Rochas)...

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 20:38

0zero7 A kdybys moha finančně trošku vykrvácet, tak je dobrá Bigarade Concentrée od FM.

Offline 0zero7
Avatar
10783 příspěvků moje polička 06. srpna 2021 20:45

Kokoska Vidis ten Chanel jsem zapomela! Diky. Zkusim. domenica Jicky mi nesedi, zkousela jsem nekolikrat, pritom na papire se mi libi. Sycomore jsem mela, skvela! O de Lancome jsem mela kdysi davno, k te se asi vracet nebudu. 

Fleur no to neeee prave, sakra. Koupila jsem si Le Labo znovu a uvidim jak se mi budou libit ty Essential Parfums, mam na ceste sadu a ten Orange Santal. 

Asi bych teda chtela i nejakou slunecnou/opalovaci, mozna ten TF nebo zkusim koupit na blind tu posledni co jsem sem davala a objednam Lalique a staci jako. Priste uz koupim jen jednu, tu co se mi z nich bude libit nejvic (ha ha ha). 

Offline Kokoska
Avatar
28297 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 20:28

MYSKINO.CZ je seriozni prodejce nebo ne?

Online jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 20:42

Kokoska 

Je.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 20:58

Kokoska A mají zajímavé vůně

Offline Kokoska
Avatar
28297 příspěvků moje polička 07. srpna 2021 21:25

jerry Korsičanka no prave, porad se mi to cpe jako reklama, az ted jsem na to koukla a vybrala bych si na otestovani dost veci.

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:14
Reakce na razorblade:

Prosim, nevite, jak je to s Galop od Hermes? Dneska jsem se navonela zbytkem vzorku a opet jsem zatouzila... ale na zadnym e-shopu jsem ho nenasla, ani na e-shopu Hermes pro Cesko (pro USA byl). Nasla jsem ho taky v nabidce u Harrods. Jinak vsechny ceske e-shopy hlasi vyprodano. Ta vune uz skoncila nebo se z ni stala nejaka exkluzivka jen pro vybrane prodejce?

Galop se objevil na Elnino, jen nevím, jestli je to dobrá cena (3229.-Kč) - píšou, že to je EdP, 50ml plnitelné balení 

https://www.parfemy-elnino.cz/hermes-galop-d-hermes-parfemovana-voda-pro-zeny-naplnitelny-50-ml/

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:48

daniela aaaach, dekuju. To je docela palka, mam pocit, ze byvala ke 2 tisicum i kdyz v harrods byla nasobne drazsi. ale i tak dekuju, hlavni je, ze se jeste vyrabi :)

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 13:51

razorblade Pokud teda e-shop nevyhrabal někde poslední zásobu

Možná by věděla jerry ? Ta navštěvuje butik Hermes pravidelně

Online jerry
Avatar
9019 příspěvků moje polička 09. srpna 2021 14:32

razorblade 

Zkoušela jsem důkladně jen extrait (ten byl určen jen pro butiky - a myslím, že se to nezměnilo), k němu byl i docela velký refill (125 ml), ten vycházel cenově nejlíp.