databáze 131740 vůní od 8971 značek a 1696 parfumérů

L'Eau Serge Lutens Serge Lutens

L'Eau Serge Lutens
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2010
určení: unisex
složení: aldehydy, citrusy, magnólie, bílá máta, šalvěj muškátová, vzdušné tóny, pižmo

L'Eau Collection

Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Miru (04.8.2021 )

…tak to je snad jediná hrůza od lutensů…
Začátek - celý citron projetý odšťavňovačem, minimálně zjemněný magnolií a osvěženo lístkem máty(když čerstvo tak čerstvo)
Postupně, jakoby jste ředili vodou, tahle „krása“ ještě řídne…
Něco na způsob děsu ADDICT 2
04/09/10

Avatar
jerry (14.3.2020 )

Lutensovy vůně se mi buď líbí nebo nelíbí - a u téhle "vody" nějak nevím (možná je to tím, že u Lutense čekám vždy něco extrovního).... Připadá ni tak trochu nijaká - bílé kytky vymáchané ve vodě s pár kapkami citrónové šťávy, trocha sušených bylinek... a vlastně už nic. Jediným divným jsou aldehydy - jsou divně krotké....

Avatar
daniela (15.9.2018 )

Chladivá vůně s citrusy a dřevem. Jako vůně vzduchu za chladného dne, kdyby kolem prošel muž navoněný citrusovou kolínskou. Trochu mi připomněla nesladkou část řady CK One Summer, v kvalitnějším zpracování. Nejvíce mi ale připomněla krásnou Les Saisons: Hiver od Van Cleef and Arpels.

Avatar
wendulka (22.2.2015 )

Antiparfém? Leda pokud to budu posuzovat z hlediska, že tato vůně je opakem toho, co od Lutense, i když ani to už vlastně není pravda, když vzpomenu na nevydařený Nuit de Cellophane. Já bych to spíš viděla na kolínskou a docela slušnou, bezesporu lepší jak Cellophane už jen pokud jde o tu vzdušnost a průsvitnost.

Je jiskřivě mýdlová, svěže citrusová, v jistých okamžicích až kovově chladná, příjemně bylinková – po rozvonění vynikne zejména „nasládlá“ máta. Květinově krémová magnólie s pudrovým nedrhnoucím pižmem a slaným podtónem tomu pak vytváří věrohodný obraz vypraného bílé prádla třepetajícího se ve větru na mořské pláži během přílivu.