V naší databázi nejdete celkem 100200 vůní od 7828 značek a 1419 parfumérů

L'orpheline Serge Lutens

L'orpheline
unisex unisex
složení:
kadidlo, pižmo
Tito uživatelé vůni: Mají (13) Chtějí (0) Chtějí zkusit (1)
Diskuze:
Komentáře Komentáře k vůni (6):
Avatar
12. leden 2018 ModestMourek píše:

Trocha borovicového jehličí, kadidlo zjemněné pižmem a potom dlouhotrvající prašná hřebíčková myrha, skoro stejná jako v Myrrhe Ardente. Pěkná, možná až příliš uhlazená vůně. Kadidla je v ní pomálu.

Avatar
02. říjen 2016 barbucha píše:

Ach, tak to je sirotek, kterýho každý - ať soucitná žena či tvrdý muž - rád obejme a utěší.

Sirotek je totiž čistě vymydlený a chová se nadmíru slušně a skromně... v dřevěné kostelní lavici sedí způsobně, a ze smutného zamyšlení ho nevytrhne ani ministrant, mávající kadidelnicí.

Avatar
25. duben 2015 wendulka píše:

Tahle kadidlovka je úplně jiná, než jsem čekala. Ani mně se nezdá vyloženě kostelní, na to je tam spousta dalších tónů. Vypadá to staré zaprášené kamenné stavení (štiplavý drcený pepř a kadidlo). Uvnitř se nachází velká plechová vana, kde si právě náš "sirotek" (sladce živočišné pižmo) dopřává ledovou koupel v levandulovým mýdlem. Místnost je vyzdobená jalovcovým chvojím (ve Fille en Aiguilles, jíž zmiňují andry a Foteini mám spíš klasické jehličí).

Po rozvonění dojde ke zlomu. Kadidlo - klidně si zase pomozme tím krbem, které zpočátku působilo chladně a kamenně, i když vyloženě ne mramorově, přesto má typově nejblíž asi k tomu v Encens et Lavande, je zapáleno ambrovými dřevy, takže začne přece jen malinko hřát a doutnat. Na chvilku tak povolí jeho kamenná forma, zhoustne a trochu zvoskovatí.

Tenhle oheň však nemá dlouhého trvání, neboť větrová levandulová svěžest, studený kov, ani jalovcové chvojí nehodlají přijít o svůj dosavadní vliv nad "sirotkem", takže kadidlo už jen tak nesměle poškytává a vrací se do původní podoby. Pořád si nejsem jistá, zda ji budu potřebovat, jedno vím ale určitě, tohle už můžu po delší době aspoň zase považovat za Lutense (nepočítám Laine de Verre). A vlastně teď mi to docvaklo, takhle zhruba jsem chtěla, aby voněla La Vierge de Fer.

Avatar
24. únor 2015 jerry píše:

Svěží začátek v podobě plechu v čerstvém seně plném teplé ranní rosy. Ze sena postupně vykoukly osamocené stonky levandule, ale zase se stydlivě schovaly. Kadidlo se zjevilo pouze v podobě vzdálené ozvěny, zato pudrové ledové pižmo po rozvonění ovládlo pole. Na Lutense nezvykle krotká vůně, přesto originální a do značné míry i univerzálně nositelná.

Avatar
25. leden 2015 alin píše:

Chladná, chladná, chladná. Andry, ktorá komentovala L' orpheline predo mnou, v nej má kadidlo teplé, no na mne je vôna studená ako psí čumák. Aj keď je kadidlovo umiernená, je laboratórne chemická a umelá. Príšerne umelá. Nedokážem si ju predstaviť na človeku. Na záver sa to možno zlepší, no ja ju musím okamžite umyť z ruky. Mojim favoritom z tejto Lutensovej rady zostáva stále L'Eau Froide.

Avatar
20. leden 2015 andry píše:

Ano, je to kadidlová vůně, ale ne vyloženě; a hlavně - není chladná jako kameny, ani kouřová a dusivá. Kadidlo je teplé, prohřáté špetkou ambry, a snoubí se s jehličím jako ve Fille en Aiguilles, k tomu se přidává suché, velmi suché dřevo a koření ze Serge Noire. Je to tedy pikantní a výrazně kořenité, ale ne indické kari. Připadá mi, jako když podpálíte v dřevem obložené chaloupce uprostřed temného jehličnatého lesa suché dříví v krbu, co trochu špatně táhne, oheň plápolá a mihotavě osvětluje místnost a olizuje kameny, z nichž je krb postavený, a uvnitř chaloupky to voní lesem a smolou a nahořklým pelyňkem, co se suší ve svazečku přivázaném k trámu u stropu, a mletým černým pepřem, co se rozsypal v kuchyňce.

Partneři a spřátelené weby
Nejnovější komentáře k vůním
Thierry Mugler
od: daniela, 18.leden 2019
Lorenzo Villoresi
od: viktorka_od splavu, 17.leden 2019
Moresque
od: viktorka_od splavu, 17.leden 2019
Jo Malone
od: jerry, 17.leden 2019
Maître Parfumeur et Gantier
od: jerry, 17.leden 2019
Serge Lutens
od: ModestMourek, 17.leden 2019
Guerlain
od: daniela, 17.leden 2019
Zeromolecole
od: wendulka, 16.leden 2019
Maître Parfumeur et Gantier
od: wendulka, 16.leden 2019
Walden Perfumes
od: ModestMourek, 16.leden 2019
Nejnovější články
Nejnovější novinky
komerční sdělení
Notino.cz

Značka Chloé letos na jaře představila velice zajímavou novinku s názvem Chloé Nomade, která se…

24. květen 18

Značka 1907 uviedla na trh dlho očakávané novinky v kolekcii "Beneath the Surface". Sú to (zatiaľ?)…

27. duben 18

Chanel chystá trojici nových svěžích toaletních vod