Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 30. listopadu 2017 19:58
Reakce na Korsičanka:

Cervanek AM je prostě parfémový skvost. Stejně jako Unspoken.  

sisa.b Děkuji! 

Offline jerry
Avatar
8958 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 20:02

Cafe Tuberosa (Atelier Cologne) - vzdálená ozvěna cappuccina a intenzívní vůně drcených kakaových bobů. Pomaloučku polehoučku se infiltrovala jemně kořeněná a hodně zelená tuberóza. Jenže pak zase zesílily gurmánské tóny a pak zase tuberóza.....a obě spolu soupeří s výsledkem nerozhodným - vůně je na půl cesty mezi gurmánkou a květinovkou.

Sunshine (Amouage) - ovocné želé se sušenými bylinami a sladce kořeněným kouřem, ke kterému se přidal i sladký suchý tabák. Po rozvonění ještě sušené meruňky, sluncem prohřáté dřevo a v rozpáleném vzduchu vířící písek smíchaný s prachem z jalovcových zrnek. Vzpomínka na letní plážový bar uzavřená do flakónu. Není to vůně na léto - je to vůně, která pomůže přečkat podzimní plískanice, zimu a tmu.

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 21:17
Reakce na jerry:

Sunshine miluju v létě. Do zimy si ho neumím představit. Přičichla jsem k flakónu a fakt asi ne. Recenze je moc pěkná. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45986 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 21:40
Reakce na Renusatko:

píšu si: zkusit Sunshine ještě v létě. teď se mi teda nelíbila ani trochu:-(

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 22:16

I pro mě je Sunshine letní vůně. Vyzkoušej ... 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 01. prosince 2017 23:55

Pre mňa je Sunshine jarno-jesenná vôňa, keď už ostalo teplo, tak som ju odložila. Do zimy mi odstrek neostal, tak neviem posúdiť. Ja si ju v lete neviem predstaviť, ale možno len preto, lebo som ju nevyskúšala 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 11:18

Chvíli jsem váhala, jestli dnes zkoušenou vůni zařadit sem, nebo do mainstreamu. Ale vzhledem k nedostupnosti vůně, považuji tuto konkrétní za exkluzivku.

Louve (Serge Lutens)

Mandlové pokušení ... slonovinově bílé mandlové lupínky pokapané hřejivým likérem a zamíchané do nadýchaného slaďoučkého vanilkového krému. 

Nevím, jak to má někdo jiný s výdrží, ale na mně bohužel dlouho nedrží. Ovšem jinak jí nic vytknout nemohu, je to příjemně hebká, tulivá vůně.

Cervanek
Avatar
02. prosince 2017 12:15
Reakce na Dalia:

https://fr.sergelutens.com/vente/flacons-de-table/louve-542.htmlLouve je stále dostupná ve zvonkovou flakónku - viz link vpředu  

Cervanek
Avatar
02. prosince 2017 12:16

French Affair - Ex-Nihilo

Svůdná, optimistická, svěží krása, zástupce Avant-Gardy 70. let. Něco mezi kolínskou, chypré, ovocně-dřevitou až zelenou vůni. Chvíli vyjadřuje ležerní eleganci pro dobře upravenou dámu v kostýmku na lodičkách, ale i džínách s bílou, nažehlenou košilí a sakem, pak zase přichází muž taktéž ležerně oblečen. Neupjatý vetiverový začátek si hezky notuje s bergamotem a lístečky fialek. Růže absolute uzemněna andělikou a pačuli. Proměnlivý, velmi zajímavý, povedený unisex pro věkovou kategorii od 35 do 101 let.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 12:22
Reakce na Cervanek:

Aha  ... ty zvonkové flakony jsou kouzelné!

Cervanek
Avatar
02. prosince 2017 12:23
Reakce na Dalia:

Jsou, taky pořád na ně koukám. Posílají i k nám, momentálně je akce zdarma gravura iniciál jména. Od 175 euro bez poštovného, což je případ i Louve už.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 14:28
Reakce na sisa.b:

Já ji v létě vyzkoušela, když jsem měla flakon a to mi přišla už moc sladká a hutná. Nosila jsem tudíž Sunshine jen od podzimu do jara.

Dalia Jo, Louve je podle mě pořád niche. Jedna z mých lutensovských stálic. Teď na ni konečně zase nastala ideální roční doba.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 14:39

Dalia pre mňa je Louve jeden s najväčšich držiakov mojej poličky  A tiež sa mi páči zvonkový flakón, ja mám ešte klasický hranatý.

wendulka tiež som ten názov vnímala skôr tak symbolicky, že je slnečná a optimistická, nie priamo určená na leto. Ale ako vieme, každý to má inak. A ja dúfam, že táto kráska bude na jar konečne aj na mojej poličke 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 15:12
Reakce na sisa.b:

Možná to chce prostě nástřik.  Vzorky jsou občas matoucí.

wendulka Ano, Louve bych nosila hlavně v zimě. Připomíná mi vůni Alessandro (Mazzolari). 

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 15:30
Reakce na Dalia:

Alessandro som kedysi skúšala, tuším sa mi tie mandle páčili. Mne Louve pripomína Sweet Oriental Dream bez tých čerešní  (mimochodom ten som predala a dosť mi chýba 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 15:37
Reakce na sisa.b:

SOD je pěkná vůně. Také jsem ji měla. 

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 16:18
Reakce na Dalia:

Dali, Louve nosim vylucne v zime. A ked je sneh a mraz ako teraz, tak to je ideal. Vnimam ju ako neskutocny drziak a aj do priestoru sa siri fantasticky. Toto som si nasla pod stromcekom v roku 2014 a darovala som si ju ja .

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 16:44
Reakce na Micuska:

Flakon jako z pohádky.  Zvonky nemají rozprašovač, že ano? Vůně se musí do něčeho přelívat?

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 16:51
Reakce na Micuska:

Ta je!!!

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 02. prosince 2017 16:57
Reakce na Dalia:

Na vrchnaciku je este celofan a ano, nemaju rozprasovac. Ku zvonceku mam strieborny kabelkac. Viac by mi vyhovoval hranaty flakon, ale ten uz s Louve nepredavaju.