databáze 142570 vůní od 9484 značek a 1805 parfumérů

Pure eVe / Pure Virgin The Different Company

Pure eVe / Pure Virgin
značka: The Different Company
parfumér: Ellena, Céline
rok: 2011
určení: unisex
hlava: aldehydy
srdce: květ lnu, mimóza, bílá růže
základ: calisson (druh dezertu), pižmo, cedrové dřevo

design flakonu: Thierry de Baschmakoff

Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (08.5.2019 )

Jemná, lehká, čistá až průzračná vůně, zároveň ale pudrově hřejivá. Po rozvonění jemná gurmánka se sladkými mandlemi. Málokdy se stane, aby název tak dokonale korespondoval s vůni samotnou. A navíc dobře drží.

Avatar
wendulka (12.1.2016 )

Tahle vůně má údajně připomínat calisson, což je druh cukrovinky, pocházející z Provence, která se vyrábí z kandovaného cukrového melounu, smíchaného s pomerančovou kůrou, cukrem a utlučenými mandlemi. No konkrétně meloun v ní necítím, spíš pusinky z mandlového marcipánu, nicméně ji považuju za povedenou gurmánskou pižmovku.

V úvodu zlehka osvěží citrusové aldehydy, které vám vzápětí na ruce s pomocí bílého pižma, květu lnu a mimózy vytvoří na kůži nadýchaný obláček, evokující čistě vypraný ubrus na stole a vzdušný cedr zase ošatku, do níž jsme jednotlivé pusinky vyskládali. Ve finále je pak ještě zlehka postrouháme pomerančovou kůrou. Kdo rád Caru (Farmacia SS. Annunziata), tomu se podle mě bude líbit i Pure eVe.

Avatar
Miru (06.6.2015 )

PURE VIRGIN The Different Company
Příjemná.
To už tu ale v různých obměnách je.
Něco na způsob Allegro Con Brio, Iperborea, Feminine DOlce Gabana, vzdáleně i Vetyverio Dyptique, jenže fakt tam jsou cítit i mandle. Ale ty mandle má na svědomí asi oslazený cedr s květem bavlníku a pižmem v prachovém provedení. Nicméně tím jakoby lehkým gurmánským tónem je Pure Virgin vzdáááleně podobná i trochu vůni a My Queen v lehoučkém provedení…
Taková gurmánská tělovka, nebo čistá tělová vůně s vláčně prachově gurmánským podtónem.
Intezita slabší průměr, ale drží…
22/08/11