Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12850 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 12:37

alibi Tak dodatečně vše nej, zdraví především a rodinnou pohodu taktéž

Vůni jsem měla a dávám ti úplně zapravdu

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 13:32

Korsičanka děkuju

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 16:57

alibi Všechno nejlepší! A jak čtu tvou recenzi a svoje dojmy z první verze, zdá se, že ani není reformulovaná.

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 17:02

blackviolet děkuji.

koukám na tvou recenzi - vnímám ji přesně tak, jak ji popisuješ. já tam mám hlavně ty rajčatové lístky a kyselou ovocnost rebarbory. ale kolegyně, které se ta vůně moc líbí, tam hned rozpoznala i to kadidlo. a vetiver tam rozeznávám jenom proto, že je napsán ve složení (jinak mi dost často ve vůních vadí, tady ale je ho jen ždibec)

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 17:09

alibi 

... přeji vše nejlepší ...

A vůni musím vyzkoušet, nechápu, jak je možné, že mi její existence unikla. 

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 21:01

La Closerie des Parfums: Bois Iris Coriandre

Moc hezké zpracování kosatce. S nasládlým fialkovým pudrem a ovocně meruňkovou vonokvětkou. A aby to nebylo nudné, okořenili ho pikantním dřevitým koriandrem a uhladili krémovým pižmem a santalem. Jednoduchá, ale elegantní kosatcovka.

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 29. dubna 2024 22:15

euridike děkuji vyzkoušej, je moc pěkná 

Offline salvia
Avatar
příspěvků moje polička 01. května 2024 13:37

Dnes v ostrém provozu znovu  po čtvrt roce Collection Personnelle: Îles d'Or EdP - Molinard

Je to dobré. Kritická fáze hromady přezrálého ananasu v pralese se nedostavila, což vůni značně prospělo. Zůstaly jen suché byliny v ostrovním povětří s lehounkou pánskou notou. Připadá mi poměrně neobvyklá, ale spíš to bude nedostatkem zkušenosti. Matadorky by určitě z paměti nějakou obdobu vydolovaly. 

Edit: 2.5. nástřik v 9 dopoledne a v sedm večer ještě cítím závany. Výdrž tedy značná.

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 01. května 2024 17:33
Reakce na euridike:

alibi 

... přeji vše nejlepší ...

A vůni musím vyzkoušet, nechápu, jak je možné, že mi její existence unikla. 

​Pokud se nepletu, tak byla první vůní, kterou značka uvedla. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6094 příspěvků moje polička 01. května 2024 17:34

alibi Opožděně gratuluji k narozeninám i nádherné vůni.

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 01. května 2024 19:00

Lorenzo Pazzaglia: Passion Rose 

Růže, která má kolem sebe ovocnou auru z černého rybízu, sladkokyselé mučenky a grapefruitu, na nějž si však musíme chvíli počkat. Není ale jenom ovocná, protipól tvoří šafrán, růžový pepř a pačuli lehkou rukou. Posazená je na příjemném krémovém pižmu se dřevem a voní v něm velmi, velmi dlouho. Moc hezká růže.

Offline alibi blogger
Avatar
3968 příspěvků moje polička 02. května 2024 07:56

Fleur děkuju

Offline jerry
Avatar
9052 příspěvků moje polička 02. května 2024 10:56

I Don't Need A Prince By My Side To Be A Princess (Kilian) - vzdušně sladké café latté s karamelovou příchutí a k tomu jablko v županu s vanilkovou zmrzlinou. Sladká gurmánka, ale je spíš lehká a rozhodně ne ulepená.

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 02. května 2024 15:35
Reakce na Fleur:

​Pokud se nepletu, tak byla první vůní, kterou značka uvedla. 

​Máš pravdu, už jsem si to také dohledala; složení se mi moc líbí, už se těším, až ji vyzkouším... 

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 03. května 2024 11:29

VAN EXSTASYX Lorenzo Pazzaglia

Vanilková pasta podobná benátskému štuku.

Odlesky stříbrného světla na jejím povrchu přecházejí z matu do lesku v nepravidelném rytmu.

//Lesk i mat připomínají efekt, jaký na křídovém papíře vytváří embosovací pudr...//

Vůně té pasty osciluje mezi sójovým vanilkovým pudinkem, modrou /tedy bílou/ Indulonou, vanilinově vonnou parafinovou svíčkou a Play-Doh.

Hmatatelná, hřejivá sladkost vanilky, vanilinu i sóji zhmotňuje živočišnou tinkturovitou auru, tetelivou, kouřovou, boooooozy, barovou, přeplněné popelníky a poblikávající slovo EXIT nad hlavou...

Ve Van Exstasyx cítím ozvěnu vůní Accident À La Vanille Jousset Parfums /kouřová, likérová vanilka/ & Bianco Latte Giardini di Toscana /hřejivá pudinková/parafinová/škrobová/proteinová vanilka/. 

//Ne tak docela gurmánská vanilka. Trochu divná, nepřirozená, nejedlá, proto mě baví. Jako by ji projektoval Švankmajer.//

Offline Miru
Avatar
13867 příspěvků moje polička 03. května 2024 15:16

euridike 

...kdybych vůni neznala...

Podle Tvé recenze jsem si ji představila jako osobnost nesnadno uchopitelnou, jako těžce/nesnadno někam/kamkoliv zařaditelnou a přesto příjemně provokující, přitažlivou...

(...pro mě je ta vůně snadná, snadno nositelná,

krásná a současně nepitomá,

líbivá a přesto jiná...)

Offline euridike blogger
Avatar
3494 příspěvků moje polička 03. května 2024 15:41

Miru 

... s "nepitomá, líbivá a přesto jiná..." souhlasím, ale pro mě /a na mně/ to není lehce nositelná a snadno uchopitelná vanilka; přesto/právě proto mě baví. Taková vanilka, jakou popisuješ Ty, je pro mě Accident À La Vanille Jousset Parfums. 

Možná je to tím, že Ty a vanilka si obecně rozumíte, kdežto já a vanilka máme dlouhodobě komplikované vztahy. :)

Offline Miru
Avatar
13867 příspěvků moje polička 03. května 2024 17:38

euridike 

...

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 05. května 2024 20:54

Marc-Antoine Barrois: Tilia 

Marc-Antoine a Quentin Bisch jsou sehraný tým a Tilia sedí do jejich portfolia vůní moderních, odvážných a trochu jiných. Vůní na pulzu doby.

Ani v Tilia není lípa jako živá, je to představa lípy jako pozitivní emoce spojené se světlem, létem, přírodou. Lipové květy, med a pyl, zelené keře a mandlově pudrový otočník. Ale taky škrábající dřevěné větvičky ambroxanu a zemitý vetiver. Možná i akigalawood – jako umělohmotný stolek stojící pod lipou a kolem něho sedící společnost. Není to obraz od Renoira, je to fotka z instagramu.

Offline Korsičanka
Avatar
12850 příspěvků moje polička 06. května 2024 08:22

blackviolet Fotka z Insta - přesně. U mne opět zklamání - lípu zřejmě věrně nikdo nevytvoří - jako fialku asi