Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 18:27
Reakce na Korsičanka:

To ne. Já bych hlavně žádnou z nich neoznačila za jemnější, nositelnější oproti těm ostatním. Tak jsem to myslela.

Mě ty vůně ohromně baví zkoušet, ale nosit je by mě asi přizabilo.

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 18:29
Reakce na wendulka:

Chryzantémy či lile na podzim ti nevoní? Dnes jsem málem podlehla Figmentu a pak mně došlo, čemu je podobný. Fathom V je ovšem daleko krásnější

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 18:32
Reakce na Korsičanka:

Vždyť víš, že já a lilie se moc nekamarádíme.

Pokud jde o pro mě nositelnou chryzantému, pro mě existuje jedna jediná https://www.parfumanie.cz/database/detail/de-profundis-serge-lutens .

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 18:37
Reakce na wendulka:

No, tu bych ráda, je v pořadí v tužebníku. Teď si ji koupila 1 aromačka a za 188 Euro i s poštou:(

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 18:45
Reakce na Ellen:

Ještě je možnost, že Tě žádná nezaujme natolik, abys ji chtěla vlastnit 

A teď tu o Karkulce. 

Tak tu neznám... 

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 18:58
Reakce na janejane:

Asi myslí vůni Relativamente Rosso od Bois 1920, říkali jsme jí Karkulka

Online Martula
Avatar
1751 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 19:33
Reakce na sisa.b:

Pod toto sa aj ja podpisujem 

Připojuji i svůj podpis

Fathom V + já = nahnilá chryzantéma naložená v nálevu z polévkového koření. Lahůdka

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 19:48

Joyeuse Tubéreuse (Guerlain) - vyrazila jsem do města, kdy studené studené ráno doslova volalo: „Je tu podzim“. K tomu spousta čerstvé, výrazné, křupavé zeleně - no nic moc takhle po ránu. Nicméně vykukuje sluníčko, vůni se snažím ze zelené úpěnlivě přebarvit na světle žlutou, tolik si přeji, abychom si sedly. Okamžik, kdy jsem pochopila její náturu nastal, kdy jsem na trhu se spoustou chryzantém kupovala i ty svoje na hrob. Uvědomila jsem si, jaká z ní vyzařuje radost a optimismus. Potom jsem se věnovala spoustě jiných věci a přestala ji vnímat, což si asi nechtěla nechat líbit. Najednou se kolem mě začaly jako na kolotoči točit lilie, konvalinky, jasmín, a lehounký závan tuberozy. Paráda - říkám si a teď už jen čekám, kam spolu půjdeme dále. Asi během hodiny, kdy slunce ukázalo svou nejpřívětivější tvář, se vůně postupně stala krémovou, ta hebkost a jemnost byla až mýdlová (bílé pižmo) a to už moje nálada stoupala až k nebeským výšinám, ukonejšená tou hebkostí, stopovými prvky vanilky, zachumlaná v auře něhy. Zdálo se mi, že díky ní intenzivněji vnímám nádheru vybarveného podzimu, prohřála mi den a udělala ho krásnějším. A za to jí děkuji.

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 20:22
Reakce na Martula:

Ty jedna! 

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 20:23
Reakce na woman27:

Krása!  Pod toto se zas podepisuju já

Offline milacka
Avatar
5473 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 20:41
Reakce na Korsičanka:

No, proti takovým vůním jako je Flamenco, FathomV nebo Russian Tea a mnoho dalších z mé poličky, jsou toto úplně něžná miminka

Pod toto, čo si napísala, sa podpisujem aj ja.Dobre si to vystihla. Nežná miminka

Offline milacka
Avatar
5473 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 20:47
Reakce na woman27:

Joyeuse Tubéreuse, ach, veľmi pekne si ju popísala, ďalšia kráska, ktorá by ma potešila...

Offline černá káva
Avatar
1913 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 21:23
Reakce na Korsičanka:

Ale Fathom V je z nich zase nejNEškodnější

a @wendulka -Dámy já jsem parfémový zajíc, se vší skromností vám s dotoho dovoluji vstoupit. Na  Fathom jsem byla tnatěšená, jenže místo temna ji vnímám jako šťavnatě zelenou, skoro nudnou vůni.

Online Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 21:26
Reakce na woman27:

Taky se mi moc líbí. 

Joyeuse Tubéreuse - určitě jedna z nejkrásnějších vůní bílých květin s tuberózou. Zelenou, vlhkou vůni, která chvílemi až drhne v nose, pomalu nasytí květiny. Jak kdyby člověk procházel prostorem, v kterém je čím dál víc kvetoucích bílých rostlin. Tuberóza tady dominuje, což u vůně s jasmínem nebývá často. Lilie cítím spíš v začátku. To zjemnění santalovým dřevem a vanilkou je dokonalé. Utlumí tóny květin, které ve spoustě vůní umí být časem až otravně omamné. Tady se vše uloží do hladké, nadýchané a sametové nádhery. 

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 21:29
Reakce na černá káva:

Každý jinak, tak to má byť

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 21:30
Reakce na Renusatko:

Souhlas

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 21:31

Acqua del Garda: Itinerario Olfattivo IV

Teskníte po původní Miss Dior Chérie? Tak už nemusíte. Konečně tu totiž máte její adekvátní náhradu. Najdete tu jak její svěží mandarinku s rozmačkaným jahodníkovým listím, tak pražený popcorn, něžné fialky a moderní pačuliový základ s hebkým bílým pižmem. Itinerario Olfattivo IV pouze místo ovocného jasmínu nabízí tón broskve s kapkou neroli.

Pineinder: Orchidea Reale

Skutečnou orchidej v téhle vůni nenajdete. Zato rozmačkaný rybíz s bergamotem, postrouhaný lískovým oříškem ano. A dokonce i vodní květy s máslovým ylangem s vůní zralých banánů. Vůni orchideje zde nahrazuje čokoládová pralinka s vanilkou na pačuliovém základu s kořenitým santalem. Jinými slovy Orchidea Reale je uhlazenější variací Black Orchid bez jakýchkoliv ostrých hran.

Offline černá káva
Avatar
1913 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 21:32
Reakce na Korsičanka:

Ale jestli já tu temnou vůbec najdu.

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 21:37
Reakce na černá káva:

Můžeš v Odéru v Praze, Ali, vyzkoušet ostatní Beaufortovy vůně - vůně válečné vřavy:) Nebo jinde těžké oudy - ty se ti nezdají temné:)?

Offline černá káva
Avatar
1913 příspěvků moje polička 06. listopadu 2017 21:49
Reakce na Korsičanka:

Mijo, do Prahy nejezdím, na oudovky se necítím, ale co je temná vůně,že. Pro mě je to spíše něco jako zakletý zámek, časný večer, ...