Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 19:37
Reakce na Korsičanka:

ne, ne..., i pro mě

(a teď už definitivně, protože jsem dnes nenápadně vyslala svého muže ji koupit, pod stromeček, k Vánocům,...se těším, moc)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 19:42
Reakce na janejane:

Mám to jak Vendulka. To co už dobu nosím, tak nejsem schopná napsat. Nějak už mi to splyne jen na líbí...nelíbí. Potřebuju jednu zkoušku na ruku, pak většinou hned druhý den a občas i vzít ven, když je pro mě nositelná. Některé stačí jedna zkouška a je jasno

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 19:42
Reakce na janejane:

Pleteš. Já jsem psala, že musím recenzi napsat na první pokus, nikoliv po prvním zkoušení. To je rozdíl. Znamená to, že vůni několik dní, max. měsíc nosím, průběžně si dojmy sumíruju v hlavě, ale na "papír" to musím dát rovnou a nesnažit se text nějak vylepšovat nebo o něm přemýšlet, prostě jak mi jedou v tu chvíli myšlenky, protože na druhý pokus už se nikdy líp nevyjádřím.

Jako ano, jsou některé vůně, které jsou čitelné okamžitě po první zkoušce, ale moc jich není. Případně mě nebaví je zkoušet.

Vím, že Ty potřebuješ zase jiný postup. Jen se odhodlej. Není nad to, když recenzi napíše někdo, kdo to jednak umí, na kom ta vůně krásně voní a především ke komu i úžasně sedí.

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 19:43
Reakce na janejane:

Tak to gratuluji, já se ještě neodvážila úplně zruinovat svůj účet (já bych totiž od svého důchodce takovou dardu k Ježíšku nemohla čekat:) Dobře ses vdala.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 19:54

Ještě mě dnes strašně potěšilo, že jsem našla nositele Lui. Manžel se mě při zkoušení ptal, co to je, že to krásně voní. Tak jsem mu svůj malý odstřik dala. Musím říct, že na něm je ten parfém naprosto perfektní a úžasný a mnohem lepší než na mně, takže si ho užiju. Uvidíme ještě výdrž a asi se napíšu do medvěda. 

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 20:22

Macaque (Zoologist) - EdP. Ani jsem si nechtěla představovat, co se pod tak jednoznačným názvem skrývá A ono zatím galbanum v podobě zpustlé zarostlé zahrady s rozdupanými sladkými květinami se silnými masitými stvoly. Živočich se někde v temném koutě skutečně schoval - vidět sice není, ale znatelná živočišná stopa cítit je. Ale není to makak ani kočkodan, je to spíš kostka kvasnic schovaná pod malinko uhnívajícími listy. Kupodivu je ten "opičáček" i docela nositelný (i když tedy pro mě zrovna ne).

Subtle Orchid 10 (Krigler) -  mléčné karamelky a vanilka si vyrazily na odpolední posezení do cukrárny.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 20:32
Reakce na jerry:

Takže Subtle Orchid bude asi pro mě .

Offline jerry
Avatar
8989 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 20:38
Reakce na Renusatko:

Troufám si tvrdit, že ano

Offline alibi blogger
Avatar
3955 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 21:36
Reakce na Renusatko:

Mandala Masque Fragranze Milano Kořeněný cedr, hodně štiplavý a ostrý. Kadidlo a myrha mi připomínají spíš kostel než louku. 

Tohle je vůně,  kterou měla sakristie před štědrovečerní půlnoční, kdy jsem s kamarádem chodila chystat výzdobu do kostela a všude bylo plno větviček a věnců a svíček. Myrha byla pálena při starověkých římských pohřbech a já jsem v tom kostele měla vždycky pocit, že takhle to vonělo ve starém Římě. 

Tohle jsou Vánoce u babičky. Kuchyň vyzdobená větvičkami smrku a borovice. Na starých kamnech se pálí františek, při pálená míval kořeněnou vůni  myrhy a kadidla . Skořice a hřebíček, připravený na vánoční punč. Všechen nábytek ošetřený leštěnkou. Taková vůně starých Vánoc, čistoty a klidu. Přitom je výrazně kořeněná, štiplavá s hořkým aroma myrhy a silně citrusovou notou cedru v začátku. Jde hodně do prostoru a má velkou výdrž. Chybí mi něco, co by vůni trošku zjemnilo a osladilo. Vanilka se neukázala. Takže, jak jsem předpokládala...krásná vůně, kterou možná použiju na Vánoce v bytě, abych si tu starou atmosféru připomněla, ale nosit ji nemůžu. 

Dokonalá recenze něčeho, co mi vůbec nevoní. A už díky ní vím proč. Když totiž táta pálil o vánocích františka, tak jsem prchala pryč a frflala tak protivně a neodbytně, že mi to smrdí a je mi po tom špatně, že už se teď o pálení františka ani nepokouší :)

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 03. listopadu 2017 21:51
Reakce na alibi:

Jako děcku mi to taky moc nevonělo. Teď mám vůně s myrhou a kadidlem ráda. Líbí se mi, ale tak jinak, většinou ne na nošení. Trošku bych si připadala jako ten kostel. 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 04. listopadu 2017 07:45
Reakce na janejane:

ne, ne..., i pro mě

(a teď už definitivně, protože jsem dnes nenápadně vyslala svého muže ji koupit, pod stromeček, k Vánocům,...se těším, moc)

Přání se mají plnit a tobě opravdu moc slušela, dobře jsi Ježíška navigovala .

Offline Ellen
Avatar
1633 příspěvků moje polička 04. listopadu 2017 12:48
Reakce na Renusatko:

Tak to mě tak vonět vůbec nevadilo... v zimě teda.  

Naštěstí je to (II-II Mandala) určitě strašně drahý a špatně dostupný. 

(Ještě Cardinal mě láká k vyzkoušení... ten je v Brně, to vím.) 

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 04. listopadu 2017 13:10
Reakce na Ellen:

Mandalu také můžeš vyzkoušet v Brně .

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 04. listopadu 2017 13:54
Reakce na Ellen:

Cardinal je taky krásný Můžeš si  do Vavavoom napsat o set vzorků - mrkni na jejich stránky:)

Offline Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 04. listopadu 2017 15:57
Reakce na janejane:

Děkuji Janejane za velkorysé vzorky dvou vůní od Kriglera, hrála jsem si s nimi celý týden a chápu zdejší nadšení pro značku, i když zároveň s úlevou konstatuji, že minimálně ty dvě zkoušené pro mě nejsou.

Cosy Cedar Wood 72 - tady jsem se nejdříve zaradovala, že půjde o svěží zelenou vůni podobnou O de Lancome, když byla před téměř půlstoletím uvedena na trh. Jenomže na mě je tahle vůně příliš suchá: vysychající kyselé citróny s tenkou, tmavě žlutou kůrou, sušený rozmarýn, pár zelených lístků na větvičkách, které ztratily ohebnost mladých proutků. Ve střední fázi, když se ve vůni objeví vetiver, cítím terpentýn. Není to nepříjemné, ale pro mě se tím vůně stává vysloveně pánskou.

Good Fir - od prvního nadechnutí kafr s mentolem. Skoro jako reklama na peprmintovou žvýkačku, v níž se najednou ocitneme uprostřed lesní školky plné jehličnanů. Vůně čerstvého rozmačkaného jehličí sládne a připojuje se k ní pryskyřice. Teď je to spíš vánoční stromek přenesený z chladného balkónu do přetopeného pokoje, v jehož suchém vzduchu se zelené jehličí mísí s dřevem, kadidlem a nepatrně připáleným vánočním cukrovím.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. listopadu 2017 19:18
Reakce na Ellen:

No nevím, jestli potěším, ale Mandala je také k vyzkoušení v Brně. Ale drahá ...to bych souhlasila...strašně. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 04. listopadu 2017 19:48
Reakce na Renusatko:

Drahá je jako jinde ve světě, když nahlédneš do zahraničních e-shopů. Na druhou stranu, jestliže člověk po něčem kvalitním touží - a kvalitní všechny vůně od Masque jsou - našetří na to.

Je skvělé, že se objevila paní Lucie v Brně a dováží super vůně. O tom, jak rychle a spolehlivě je posílá, ani nemluvím

Jinak bychom je musely/i  objednávat v cizině, nebo si jezdit do Bratislavy.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 04. listopadu 2017 20:01
Reakce na Korsičanka:

Jé, já jsem to nijak nesrovnávala se zahraničím ani nemyslela nijak špatně. Ale drahá prostě je, což nevylučuje nijak koupi nás parfumaniaků

Sama mám některé i dražší a dokonce ještě jednu takovou mám v plánu. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 04. listopadu 2017 20:13
Reakce na Renusatko:

Tak to jsem ráda, že si rozumíme

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 04. listopadu 2017 21:19
Reakce na jerry:

Tvé popisy mi vyhovují, resp ve většině případů vnímám vůni podobně. Subtle Orchid mě začala neskutečně

lákat. Zima - to je pro mě vanilka, mandle, štrúdly, perníčky, čokoláda atd. v nejvyšší kvalitě.