Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 16:22
Reakce na Martula:

Moc hezké. A i když mám ke stepfordské paničce hodně daleko, nalákala jsi mě.

Ty jejich vůně mají něco do sebe, to jsem už taky zjistila. Já pořád čekám, že se objeví na jejich stránkách konečně ten Night Call.

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 17:49

Shalimar Souffle Intense

Perlivé šampaňské, husté, ve kterém řetízkují citronky a mandarinky...

...ovšem téměř v mžiku se osvěžující a delikátně opojný mok  mění -

houstne.

Jako by  jste bergamot, citrusy rozemleli na prach, přidali hedvabné okvětní plátky pomerančových kvítků a jasmínu a prosypali pudrově jemnou vanilkou ochucenou a prohřátou pižmem na teplotu těla.

Sladkost vůně je minimální, spíše tuhle pěnu vnímám pouze jako přirozeně nasládlou.

Spojovat tuto kompozici se Shalimarem.? To by mi musel někdo dost napovědět.

Spíše bych príbuznist viděla s vůní L' Heure Nuit, pak k tomu zlomek guerlinade a teprve pak zlomek ze Shalimaru.

Shalimar Souffle Intense je pro mě vláčně prachová  krémově pižmová vůně,

kdy jasmín, pomerančový květ a vanilka zpívají něžnou ukolébavku sotva slyšitelným, ale líbezným hlasem.

Čekala jsem vůni tmavě modrou, ocelovou, jako noční obloha nebo zlověstné nebe před bouří...

...ale cítím něhu, objetí, klid a

světlo

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 18:07

Rose America

První nádech a 

LAHODA!

Mýdlové, spíše něžně mydlinkové maliny.

A nebo ještě lépe - maliny husté sladké a šťavnaté uvězněné v mýdlových bublinách poletujicích v horké páře koupelny.

A pak,

pak to znám.!

Bvlgari Rose Essentielle , do které jste přidali slunečně senový tón...

...hustým nektarem plná ale paradoxne jakoby současně zasychající královna květin.

Růže čajová navinulá ovocem  s tóny suchých pout pouri.

Kde je studený kov a ledová vodka.?..

Ach ano...

...v parném létě kolem hřbitovní zdi, u které zasychá ve spalujícím polednim slunci tráva a kousek dál ve stínu stromů do dlaní zastudí náhrobní kameny, pak zaskřipe chladný kov právě otevírané lucerničky,

a ještě pak - zavřené oči, hluboký povzdech a nosem prolétne závan čerstvě řezaných růží , mezi nimiž se téměř ztrácí jediný karafiát...

...léto a vzpomínky.

Nevím, co je na tom amerického..?.

Offline Luna
Avatar
10449 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 18:13
Reakce na Miru:

Tys tu Rose America tak krasne popsala, ze kdybych nevěděla, ze na mě smrdí jak když mořská želva zvrací růžovou pleťovou vodu, tak bych ji chtěla zkusit.

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 18:16
Reakce na Luna:

Njn, nedivim se...

...např. London Tom Ford na mne taky krásně voní a pro většinu je to děs

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 18:58
Reakce na Luna:

prý  "mořská želva zvrací růžovou pleťovou vodu"      

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 19:13
Reakce na Miru:

..co je na ni amerického? Nevím, cítím  v ní slaný tón a ten mi evokuje moře, oceán, ovšem jeho vody omývají kde co...

A líbí se mi, jak jsi ji popsala!

Offline milacka
Avatar
5475 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 19:28
Reakce na Korsičanka:

prý  "mořská želva zvrací růžovou pleťovou vodu"      

Mňa po prečítaní tohto jemne naplo, práve som večerala. 

Ale Miru popisuje vône tak pôsobivo, že by som sa hneď namotala.

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 19:29
Reakce na janejane:

...už vím, proč americká...

Naskočil mi obrázek takoveho toho hřbitova - "miliony" křížků, náhrobních kamenů, někdy jen jmeno s datumem, nekdy jen ten čistý náhrobek.

A na jednom z nich položená sice čerstvá, ale postupně pomalinku uvadající růže...

...růže na pomníku neznámého padlého amerického vojáka...

Offline Korsičanka
Avatar
12845 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 19:30
Reakce na milacka:

Já taky...kdybych ji neznala:) Ale zvláštní růže to je, to jediné jí v mých očích nelze upřít

Online Martula
Avatar
1751 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 19:41
Reakce na blackviolet:

Děkuju

Na Night Call jsem taky hodně zvědavá. Zvlášť poté, co jsem zkusila skvělou Midnight Special, očekávám podobnou kvalitu (a závratnou cenu..).

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 19:49
Reakce na Martula:

Na Night Call si budeme muset nechat zajít chuť. Nebo si udělat výlet do Dubaje. Psala jsem jim dneska mail, jestli a kdy od ní budou vzorky. Nebudou, protože je to limitka pro Dubaj. Ale chválím je moc, odpověděli do 15 minut a moc se omlouvali.

Tak si asi objednám ten discovery set i tak.

A jaká je ta Midnight Special?

Offline slniecko admin
Avatar
17610 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 19:52
Reakce na Luna:

Tys tu Rose America tak krasne popsala, ze kdybych nevěděla, ze na mě smrdí jak když mořská želva zvrací růžovou pleťovou vodu, tak bych ji chtěla zkusit.

Online Martula
Avatar
1751 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 19:54
Reakce na blackviolet:

Ach jo.. tak to je škoda.

Midnight Special je arabského typu, připomíná mi Qatar od Roja a něčím taky Oud Satin Mood extrait - něco mezi těmito dvěma vůněmi. Líbí se mi moc. Je z úplně jiného soudku než Stepford.

Offline AlexQ
Avatar
96 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 19:59
Reakce na Miru:

Co je na ni amerického?

https://www.unenuitnomade.com/en/fragrances/une-nuit-a-montauk/rose-america-eau-de-parfum

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 20:01

Bella Donna

Pouze heslovitě

- starosvětská

- caronovská

- plná, křehce opulentní

- sluneční, pastelová, sytá

- pylová, naovocněle květinová

Nic pro mě. 

PonteVecchio W

- vzdušn vůně

- chladivě teplé povětří

- zeleně pižmově měkce čerstvá

- krémový zlatavě jiskřící vetiver

...za dopoledních hodin, v bílém lehkem odevu, s kloboukem a s proutěnou taškou přes rameno pěšky, střídavě na slunci a pak zase ve stínu probouzejících se vlhkych uliček směrem k trhu s čerstvými plody zahrad a moře..,

Italské ráno

Offline Miru
Avatar
13863 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 20:02
Reakce na AlexQ:

Nejde mi ten odkaz...

A mam predpotopní tablet...

A ta moje otázka byla spíše řečnická, protože vůně se na mně rozvoněla do podoby nijak neobvyklé, resp. co znám uz z vůní jiných

(takový mix Rose Essentielle, Cerruti 1881, Roses Chloé...)

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 20:04
Reakce na Luna:

Tys tu Rose America tak krasne popsala, ze kdybych nevěděla, ze na mě smrdí jak když mořská želva zvrací růžovou pleťovou vodu, tak bych ji chtěla zkusit.

Tady ty tvoje poznámky nemají chybu. .

Já teda jak mám v názvu růže, tak už se nevzrušuju, i když popis Miru  je krásný. Nový Shalimar budu muset vyzkoušet. Na ten slyším jen chválu. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 20:21
Reakce na janejane:

..co je na ni amerického? Nevím, cítím  v ní slaný tón a ten mi evokuje moře, oceán, ovšem jeho vody omývají kde co...

A líbí se mi, jak jsi ji popsala!

Slaný tón tam mám taky, stejně jako představu moře, písečných dun a větru.

A také se mi popis @Miru moc líbí.  

Offline andry
Avatar
2699 příspěvků moje polička 08. listopadu 2017 21:23

Amyris Femme (Maison Francis Kurkdjian)

No já teda nevím, co tímhle Francis zamýšlel, protože se to na mně asi poněkud zvrhlo. Citrusy se dřevem ve stylu nic neříkajícím, řekněme na téma Sporty Citrus MK, ale uvedený se jaksi povedl víc. Vyčkat pomůže, aspoň se projeví pravá "tvář". Citrusy se časem stávají poctivě hořkými, bergamotová kůra bez příkras. A k tomu sladký pyl z drobných žlutobílých květů, ten, co je po něm všechno žluté, když zafouká vítr. Drhnoucí zeleň, trochu šťavnatá, kapka bílého pižma a superjemně uhlazené dřevo. Ale jo, v tom Francisovi je kus talentu, ovšem spolu navzájem úplně nesouzníme.

Florentina (Sylvaine Delacourte)

Úžasná věc pro ty, co oblibují vůně krémové. Obrovská dávka heliotropu s až anýzovými akcenty si pohrává s hořkými mandlemi a tančí. Tančí ladně v závějích bílého pižma, které kolem poletuje jako peří, jako chmýří rozvířené pohybem. A čím déle tančí, tím více sládne benzoinem promíchaným s kosatcovým pudrem v pastelových tónech, který nadlehčuje sladkou tíhu pryskyřice zpět k lehkosti bytí. Nelze se ubránit dojmu porcelánové pokožky, po níž se pomalu roztírá tělovým krém a jak se jeho každá molekula vstřebává každým pórem, vytváří se kolem hořkosladký závoj.