Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 16. listopadu 2017 21:39
Reakce na Cervanek:

Hmmm...už tu o ní byla řeč

Cervanek
Avatar
16. listopadu 2017 21:50
Reakce na Korsičanka:

není vůbec marná.

Krom toho jsem teď četla na alzd, kde právě naskladnili značku z NY

Vilhelm Parfumerie - a zde mě kromě šeříku (A Lilac Dax) zaujala

vůně Harlem Bloom, což má být také zajímavá kůže. Nějak je to dost vůní a la kůže. 

P.S. a aby toho nebylo málo, tak krásná kůže  jasmínem je i v LE SILLAGE BLANC od DUSITY. Teď, jak je chladno, tak se různé složky rozvoňují do krásy. LSB voní zase úplně jinak než Byredo.

Online Korsičanka
Avatar
12827 příspěvků moje polička 16. listopadu 2017 21:59
Reakce na Cervanek:

TLe Sillage Blanc znám a naštěstí není pro mne:) A Vilhelm Parfumerie bude asi pěkná pálka, že? Jdu omrknout, nabídka mi též přišla.

Online andry
Avatar
2696 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 11:39
Reakce na Miru:

někdy je taková nálada :)

Online Miru
Avatar
13811 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 11:43
Reakce na andry:

...jo.

Ale když tohle přepadne mě, tak už na sobe nejakou vůni mam, ale abych to rozpoložení přiživila, umocnila i vůní, to nee, noo

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 13:48
Reakce na Miru:

Mám to podobně jako Andry, když přijde taková (melancholická...) nálada, tak většitnou mám chuť na vůni, která ji jen doplní a nevnímám to jako přiživování. Někdy to tak prostě je.

Online Miru
Avatar
13811 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 13:55
Reakce na janejane:

Já to chapu, jak to myslite

Mam to prostě jinak - když to na mě padne, tak už bych se "nostalgickou/melancholickou vůni" nevoněla. Ještě více by mě to pnořilo do těch divnorozpoložení.

Spíš pak sahám po vůních meně "komplikovaných"/čistých, nebo se  - doma - nenavonim vubec(ale to je tak jednou za sto let)

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 14:12
Reakce na Miru:

Mám to stejně jako Ty. Při špatné či smutné náladě mám chuť na vůně konejšivé, klidné, měkoučké a nekomplikované, ovšem ne melancholické. Když se voním třeba LHB, tak je to ve dnech, kdy se cítím silně a pohodově.  

Online Miru
Avatar
13811 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 14:15
Reakce na Dalia:

...jo, i tak by se to dalo říci.

Myslim, že spíše je to o celkovém založení člověka, z čeho se pak skládá parfémová polička...

Offline woman27
Avatar
298 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 17:52
Reakce na Miru:

Mám ráda melancholické vůně, ale rozhodně ne "když přijde ta nálada", volím většinou plné květinové vůně, vlastně ani nevím proč, ale ani tzv. "klidné" vůně mě neukonejší, neomylně sahám většinou po Narcotic Venus (Nasomato), kdysi Joy, Sublime, Fragile.

Offline blackviolet
Avatar
3312 příspěvků moje polička 17. listopadu 2017 23:13

Affinessence: Cèdre-Iris

Zemitý kosatec prolíná cedrovým dřevem, cestou se stává pudrovým a přibírá do hry balzamickou myrhu, kouřové kadidlo a sladce vanilkový benzoin.

Je sice pravda, že kosatců s dřevem už tu bylo víc - třeba VCA Bois d' Iris nebo Diorovský Bois d'Argent, ale tento okouzlí svou mimořádnou kvalitou a navíc dlouhou výdrží.

Online Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 08:15
Reakce na blackviolet:

Souhlasím s každým písmenkem tvé recenze 

Cèdre-Iris jsem si zamilovala na první počich i já - nekosatcová. Je to nádherně sytá, sladce balzamická vůně, nosím ji do sychravého podzimu jak hebkou kašímrovou šálu.

Celá řada vůní Affinessence je dle mého názoru mimořádně povedená. Ceny jsou sice hrozné, ale v tomto případě se ve kvalitě rozhodně odrážejí.

Cervanek
Avatar
18. listopadu 2017 10:14
Reakce na Martula:

"Celá řada vůní Affinessence je dle mého názoru mimořádně povedená. Ceny jsou sice hrozné, ale v tomto případě se ve kvalitě rozhodně odrážejí."

je to tak, na druhé straně jsou to 100 ml flakóny, v balení je ještě nějaký pytlíček - z fotek vypadá jako vlněný, což není k zahození.

Možná, kdyby bylo množství menší, třeba 75 ml, tak by nám to přišlo víc "normální", protože by se cena zřejmě srovnala s jinými kousky.  

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 10:30

Iris Prima (Penhaligon´s)

Probouzení se do ticha vlahého rána …

Nahořklá svěžest pošimrá nos při prvním nádechu a rychle se ztratí, aby se probuzeným smyslům dostalo potěšení nechat se hladit jemnými květinovými akordy. Omamný dech jasmínu lze sotva zachytit, jen zlehka svými bílými kvítky prosvětluje ranní opar. Zato kosatec ukazuje světu svou modrofialkovou majestátnost s hrdostí sobě vlastní.

Okolní vlhkost uvolňuje dřevité aroma z kůry stromů. Nadechuji se té nádhery z plných plic, zavírám oči v touze ještě chvíli snít a vnímám jak se k vůni květin, vody a dřev přidává cosi dalšího. Cítím sladce vonící pudrovost prostupující velmi jemným akordem kůže.

Iris Prima je příjemná tělová vůně snoubící v sobě romantiku a snění s kouzlem nadhledu zralé ženy. Skutečně velejemný gurmánsko dřevitě kožený základ vytváří z celé kompozice dílo nepostrádající, i přes veškerou lehkost, přitažlivou hloubku.  

Online Martula
Avatar
1745 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 10:30
Reakce na Cervanek:

Ano, k flakonu je pytlíček z pravé kašmírové vlny.

macko.pu
Avatar
18. listopadu 2017 10:32

CLIVE CHRISTIAN 1872 for women

no, tak musím pochváliť Alberta Morillasa ako dokázal tuto vôňu z roku 1872 napodobniť, kedže jeho výtvor CK One je na 90% podobný, aj AZZARO Chrome je podobný, ten hlavne v základe

(originál je však o dosť lepší, určite) (aj drahší, a to asi 20násobne)

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 11:29
Reakce na 999:

Já mám asi zvláštní pižmo (zdravím wendulka ), na mně je to fakt děs...

Normálně bych s tebou souhlasila, ale tady si spíš troufám tipnout to samé, co psala Martula. Promise je arabka jak poleno, takže jednak na to, aby se dobře rozvoněla, potřebuje teplo a jednak přestože je to růže, tak právě proto, že je to arabka, nebude vůně pro tebe ani teď, ani v létě. Na tehle typ vůní musí mít člověk opravdu už vyhraněný vkus, než že by to bylo čistě jen o kůži konkrétní nositelky.

Offline 999
Avatar
17489 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 11:31
Reakce na wendulka:

Aspoň ušetřím :-).

Online wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 18. listopadu 2017 11:32
Reakce na Dalia:

Iris Prima je velmi povedená kosatcovka. Pro vnímání mého nosu až příliš tělová, nicméně dostala jsem jako dárek od ní sprchový gel, který sem vybalila teprve nedávno a ten si teda užívám.

Krásná recenze.

Cervanek
Avatar
18. listopadu 2017 11:36
Reakce na wendulka:

"tak právě proto, že je to arabka, nebude vůně pro tebe ani teď, ani v létě. Na tehle typ vůní musí mít člověk opravdu už vyhraněný vkus, než že by to bylo čistě jen o kůži konkrétní nositelky."

To mohu "s klidem obyvatelky Horního Slezska" potvrdit.

Arabky jsou velmi specifické vůně a buď se líbí, nebo nelíbí.

Je to i o tom, zda člověk chce, nebo je i ochoten přijmout zásadní změnu v rituálu vonění se. a hlavně jiné složky