Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline blackviolet
Avatar
3333 příspěvků moje polička 06. května 2024 09:10

Korsičanka Já myslím, že věrná lípa není moc dobře nositelná. Ale Tilleul od d'Orsay byla celkem věrná.

Offline Korsičanka
Avatar
12854 příspěvků moje polička 06. května 2024 09:29

blackviolet Ta už se ke mně ve vzorku bohužel nedostala. Ale stojím-li na zahradě pod kvetoucí lípou nebo jedu-li lipovou alejí, dokážu si tu krásu na sobě představit

Offline marieu
Avatar
4498 příspěvků moje polička 06. května 2024 11:41

Nevím, co si počít s Tiliou od Barroise. Obden mám nutkání si ji objednat, taková průrazná jarní květinovka, lipový květ je v ní opravdu krásný- zlehka nacitrusovělý a medový zároveň, ale obávám se, že jakmile zasvítí slunko začne být pudrově dusivá a že ve stínu číhá uměle vikslajvantový odér. A když už si řeknu ne! (raději knihu), přijde porodní asistentka zpoza rohu, že tady něco moc krásně voní- a to už se mi stalo několikrát- vždycky když jsem ji ze vzorku zkoušela. 

Offline Linda
Avatar
77 příspěvků moje polička 06. května 2024 12:25

marieu mám úplně stejné pocity..libí se mi, drží...možná až moc, je chválená, v teple, které zatim bylo taky ok....

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 06. května 2024 12:33

marieu Linda 

Tak není potřeba hned kupovat velké balení - třicítka je tak akorát

Offline Linda
Avatar
77 příspěvků moje polička 06. května 2024 12:36

jerry o tom právě uvažuji, protože při té výdrži je 100 ml opravdu dost 

Offline Linda
Avatar
77 příspěvků moje polička 06. května 2024 15:07

Dnes zkouším Comète, drží se spíš u těla, ve vlasech ji cítím vic a připomíná mi  Misii.... ještě jí dám šanci

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 06. května 2024 20:00

Sunkissed Goddess (Kilian) - kdo nemá v portfoliu plážovou vůni opakovacího krému nebo oleje, jako by nebyl. Nejprve svěžejší sladce krémové květy tiare s kokosem, vyvolávající dojem opakovacího krému, Po rozvonění zelená tuberóza se suchým  prachem z vápenné omítky. Jsem z toho trochu na rozpacích - od Kiliana bych čekala víc než generickou jakožeplážovou vůni.

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 10. května 2024 19:41

Privé Noir Kogane (Giorgio Armani) - nasládlá kůže, sladce zakouřená, s opravdu lehoučkým popraškem ze šafránového pudru. Žádná nová kožená kabelka či bunda, ale příjemná nositelná kožená vůně. Má blízko k Cuir Noir (bez růže).

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 12. května 2024 11:56

Privé Blanc Kogane (Giorgio Armani) - svěží křišťálově ledové bílé květiny, ze kterých je nejvýraznější pižmově sladká konvalinka. Postupně vůně přešla do sladce mýdlové reminiscence na č.p. No. 5., aby se nakonec usadila do naducaně peřinkové pižmovky - milé, uklidňující, ale přitom hodně elegantní Když to někdo umí, tak dokáže i pižmovku vyzdvihout na vysoký level....

Offline Fleur blogger
Avatar
6099 příspěvků moje polička 12. května 2024 14:01

ModestMourek Četla jsem tvoji recenzi na moji někdejší signature Absolument Absinthe a chci se zeptat (nemyslím to nijak rýpavě, že bych chtěla zpochybňovat tvůj dojem z vůně), jestli jsi neměl nějaký starší vzorek. Já tu vůni už dlouho nemůžu sehnat, naposledy mi přišla ve starém balení, které se už desetiletí nevyrábí, a ten nahořkle zelený, svíravě svěží tón, který jsem na ní milovala, utrpěl stářím vůně nejvíc.

Offline ModestMourek blogger
Avatar
1065 příspěvků moje polička 12. května 2024 16:35

Fleur Také jsem si říkal, jak čerstvý parfém je. Koupil jsem třetinu ve flakonu vedle. Můj flakon je hodně podobný tomu zde v databázi, ale je na něm značka Le Parfum d’Interdits, text je přímo na skle a byl ve stříbrné koženkové krabičce. To je staré balení?

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 12. května 2024 16:49

ModestMourek

To, co popisuješ, je opravdu původní balení. Mám přesně to samé, co je na obrázku, pouze bez té koženkové krabičky. Předpokládám, že Fleur má to samé.

Pak se změnil název značky a následně i vzhled flakonu. A spolu s tím i výrazně stoupla cena.

Docela mě vyplašilo možné zkažení parfému, protože mám polovinu flakonu. Naštěstí je O.K. 

Offline alibi blogger
Avatar
3970 příspěvků moje polička 13. května 2024 13:33

Já šla do nákupáku Westfield Chodov v Praze, že je tam butik Jo Malone (je a parádní...)  a objevila nový Dior butik, kde mají i exkluzivky. Otevírali v únoru. Ujala se mne velmi milá prodavačka a asi jsem jí bavila i já, protože mi vnutila vzorky :). Parfémový ráj

New Look 2024 (Dior)

https://alibi-notes.webnode.cz/l/new-look-2024-dior/

Offline Korsičanka
Avatar
12854 příspěvků moje polička 13. května 2024 17:17

alibi Ne že bych Dior vůně vyhledávala - ty doby skvělých původních Diorissim, Diorell a Dioram mám už za sebou:) Tím ovšem nechci říci, že by ty dnešní voněly špatně A k New Looku si moc ráda přivoním:) Díky!

Offline alibi blogger
Avatar
3970 příspěvků moje polička 13. května 2024 19:57

Korsičanka ty, co najdu od Dioru v Sephoře mne taky nalákají. Ty exkluzivní jsou ale rozhodně dobré. otázne je, zda za tu hroznou cenu stojí

Offline Korsičanka
Avatar
12854 příspěvků moje polička 13. května 2024 20:00

alibi Však je možné flakony rozporcovat. Dior byla zrovna moje první porcovačka, ufAle je fajn, že lze vůně někde vyzkoušet

Online Miru
Avatar
13875 příspěvků moje polička 14. května 2024 09:01

alibi 

...a kolik, prosím, stojí flakon.? A objem je 125ml nebo kolik.?

Offline jerry
Avatar
9071 příspěvků moje polička 14. května 2024 10:03

Straight to Heaven White Cristal (Perfume) (Kilian) - vzdušně lehký černý závoj z alkoholové náplně do hořkočokoládových pralinek, odlehčené květinovězeleným nádechem.  Po rozvonění suchý prach z vanilky a pačuli. Ovšem nejhezčí je dojezd - ambrově sladké peříčkové bílé pižmo s malou stopu pačuliového prachu.

Online Miru
Avatar
13875 příspěvků moje polička 14. května 2024 10:06

jerry 

...tak to, po dlouhé době, zní krásně...