Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 20:02
Reakce na alibi:

SDV - Antiperle mi tam připomíná spíš takový mentolový tón a mám ho tam hodně dlouho. Puding naopak nemám :-D

Zase se mi asi zkazil odstřik Tardes. Kdysi na předváděcí akci se mi moc líbil. Z toho odstřiku doma cítím akorát cigaretový kouř. 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 20:16
Reakce na Renusatko:

To nebude zkažený odstřik. Tohle dělá vetiver.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 20:30

Wiener Blut: Unheimlich

Unheimlich by se dalo do češtiny přeložit jako hrozivý. Konkrétně Freud pak tento výraz definuje jako blízkost něčeho povědomého a znepokojivého zároveň. A Mark Buston se zadání zhostil na výbornou. Z oblaku popela, tvořeného pepřem, kardamomem, drcenou kafrovou levandulí, kouřovým vetiverem, labdanem a dalšími pryskyřicemi totiž nechal zrodit kosatcového archanděla v lesklé kovové zbroji zdobené černým semišem.

(https://slm-assets2.secondlife.com)

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 20:45
Reakce na wendulka:

Přiznám se, že tato vůně mi přivodila velké parfémové zklamání. Jak se mi líbí zatím všechny vůně WienerBlut, které jsem měla možnost vyzkoušet (= které jsou dostupné ve VAVAVOOM), tak tuhle jsem teda vůbec nepochopila. Dokonce trochu Marka Buxtona podezírám z toho, že omylem slil dva různé parfémy dokupy a pak mu bylo blbé to přiznat. Zbytečně komplikovaná vůně, alespoň pro mě.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 20:50
Reakce na Krehutka:

Mně se od WienerBlut zatím líbila jen Freudian Wood, ale teď si k nim přidávám i Unheimlich.

Jo, zbytečně komplikované vůně jsou pro Marka Buxtona typické. Taky mi od něj nesedí úplně všechno a dost věcí se taky na mojí kůži oproti papírku, kde vůně většinou vypadá dobře, vyloženě zvrhává.

Ale když už mi něco sedne, tak to stojí za to.

Kurnik, kde je euridike ? Strašně by mě zajímalo, co by na Unheimlich řekla.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 21:13
Reakce na wendulka:

taky mi postřehy Euridike chybí

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 21:17
Reakce na wendulka:

 Jo, taky mi tady chybí. 

Těšila jsem se na trochu " tvrdší" vůni, podle složek to vypadalo slibně. Tohle se mi vsak nelibilo ani na papírku, na kůži už to byl vyložený průšvih. Buxton mi u většiny vůni sedí aspoň do té míry, že ji na sobě snesu, tohle je fakt výjimka. Bohužel už si to nepamatuju detailněji, zůstal jen celkový dojem a ten se snažím vytěsnit .

Online Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 21:23
Reakce na Krehutka:

Já se Unheimlich také snažím vytěsnit, ale z opačného důvodu. Zásadně, zásadně nezkouším vůně, které jsou v limitované edici, protože to je zbytečné drásání nervů. Tady jsem neodolala - a byla to chyba, Unheimlich se mi líbí.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 12:53

Gothic Angel (O´Driu)

wendulka omlouvám se, ale toto nebude můj šálek kávy. dokonce i když to píšu držím postiženou ruku s nastříknutým vzorkem co nejdále od nosu.

první závan pelyňkové hořkosti mě měl hned varovat, že tohle nebude žádná růžová vodička. hned potom se na mě vyvalila nálož kadidla, cigaretového popela, výfukových plynů. rychle jsem se stáhla a chvíli čekala, než jsem se zase odvážila více zkoumat. další nádech mě zavedl do starého opuštěného prázdného gotického kostela s ostrými vysokými lomenými oblouky. nevětraného místa plného vlhkosti, prachu, zvláštních přísvitů světla lomeného skleněnými vitrážemi... a přízraků. jeden z těch přízraků, protáhlá černá silueta proletěla kolem a vystrašila mě pachem krve a kovovým cinknutím kosy o chladnou kamennou dlažbu. hororová scéna! ani ten poklad, který tam někde dole v podzenmí kryptě leží v rakvi, a připomíná mi santolovo-vanilkovo-máslový popcorn z La Fin du Monde (jestli tedy něco takového vůbec existuje, nebo je to taky nějaké strašidlo) - mě neuklidní. :D

pro mě je to především velká nálož štiplavého kadidla. musela jsem kouknout do složení, z čeho tam mám ten kovový přídech. a nejspíš to bude grep. a někde vespod něco máslového jedlého, čeho bych se ale nikdy nedotkla ani prstem, natož snědla. bůhví, kde se to válelo. proboha svatýho, umyjte to ze mě!

:D

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 13:18
Reakce na alibi:

Hihihi, hele ale jak to čtu, tak si tak říkám, jestli on to nakonec Angelo nemyslel s tím gotickým andělem zrovna nějak takhle a na mně se naopak rozvoněla blbě. Moc krotce a vůbec ne goticky.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 13:25
Reakce na alibi:

to je super

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 14:05
Reakce na alibi:

Ale to zní hodně dobře!

Offline daniela
Avatar
1757 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 14:41
Reakce na alibi:

Gothic Angel zní zajímavě - vedle téhle vůně musí být třeba Lutensové spíše vůně pro miminka 

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 14:41
Reakce na Sweet Potato:

Ale to zní hodně dobře!

no mě z toho je ještě teď hodně blbě :D

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 15:59
Reakce na alibi:

Jak to čtu, tak setkání s gotickým andělem neproběhlo úplně hladce.  Nezbyla Ti, prosím, aspoň kapka ve vialce, dost by mě zajímalo, co by nastalo na mé kůži.

A jinak, buď můj nos spí anebo není vhodná doba na zkoušení Reflection - vnímám ji jako svěží nasládlou vodní vůni, která se lehce podobná L´Eau par Kenzo. Květiny v ledu hledám marně, protože tam to ledové osvěžení nemám. Odložím na příhodnější dobu, asi.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 16:10
Reakce na janejane:

Jani zbylo dost, já dala jen jeden střik a určitě nebudu opakovat. ráda přenechám. nechám vzorek v práci, až pojedeš kolem, tak se zas stav. :)

L´Eau par Kenzo neznám. Reflection je pro mě taky svěží nasládlá vodní vůně. otázka je, co jsi od ní čekala. já totiž vůbec nic. mě vodní vůně vadí, ale tahle ne. mám tam i kytky podobné fialce z Blanche od Byreda, ale není tak prací-prášková, je sladší a prostě vodní. líbí se mi moc. Reflection jsem zkoušela za sluníčka, takže možná to nynější sychravo ti k ní nesedí.

Offline černá káva
Avatar
1910 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 19:30
Reakce na alibi:

Libuško máš úžasnou představivost.  Úplně jsi mě vyděsila. Ale i takje to pěkné počtení.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 21. zaří 2017 22:33

Eau de Madeleine (Au Pays de la Fleur d´Oranger)

Je chladný večer, asi 12 stupňů, jdu se psem a s Eau de Madeleine ven. Chci vědět, co s ní udělá chladnější počasí. Zpočátku mně něco hodně připomíná, …po chvíli to mám, …krásnou Mandragoru. Její počáteční kořeněnou sytost a ostrost, která v chladu chytá až kovové odlesky a vytváří krásný obláček, který nás s Dandýskem po celou dobu vycházky doprovází. Asi po půl hodině se vracíme domů, tak čekám, jakou tvář předvede nyní.

A je to tady, žena v tmavém hábitu, stojící v kadidlovém oparu. Růže, kterou drží je tak temná, že si jí vůbec nevšimnu. Tento obraz lemuje slábnoucí vůně koření. Jsme v místnosti, kde je hodně dřevěných prvků, dřevěná křesla s koženým polstrováním i části stěn jsou obloženy dřevem. Ve vzduchu je cítit napěti, panuje tady stísněnost a chlad.

Teprve když malým oknem začnou do místnosti proudit paprsky světla, vzduch se ohřeje a dřevo začne sládnout a vonět po vanilce, tak je hned líp a ponurost se rozplyne.

Online Fleur blogger
Avatar
6086 příspěvků moje polička 22. zaří 2017 06:53
Reakce na janejane:

Díky za tuhle recenzi, protože jsi snad první, kdo Eau de Madeleine vnímá podobně jako já. Mně sice nastavuje více tu kadidlově dřevitou tvář než koření, dokonce je to dřevo vyplavené z moře,  nebo omyté slaným deštěm, ale je to hodně podobné; včetně vanilkového závěru, který se v létě představil mnohem intenzivněji a dříve. A růži abych pohledala...

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 22. zaří 2017 14:40
Reakce na černá káva:

Děkuji Alenko