Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Miru
Avatar
13855 příspěvků moje polička 14. zaří 2017 11:24

Vjola Nishane

Bohatá, opulentní, sytá.

Něco má z vůní Caron a něco z 24Fabourgh.

Připadá mi trochu starosvětská.

Jo a jako - kde máte ty fialky.?

Na mě vyleze, na první nádech, tinktura z tuberozy, měsíčku, máslového kosatce...

Pak to zjemní a i současně zhutní nastoupivším pižmem -

nejspíš práce jasmínu, jenž přidá své jasmínové živočišno, ovšem z nedělní školy, takové divné,

a teplo.

Květinová. lehce zelenodřevitá vůně, teplá, skoro nedýchatelná jak vzduch ve skleníku.

Tuhle vůni dostat, tak ji mám za trest,

nejsem dáma v klobouku(ty přímo nesnáším),

ani u šálku nedržím upejpavý malíček vytrčený od ostatních prstů a nemám ve skříni mezi kožichy naftalín...

Omluva - prostě tohle není pro mě, nemám pro to ty správné způsoby.

Ale pro jiný typ dam...

Edit 06/10/18

...ano, a ještě k tomu - jak ve skleníku nateplalý pach aksamitníků, květin mně evokujících návštěvy hřbitova s mojí milovanou babičkou v letní podvečery...

Babička ve své zahradě nařezala čerstvé kosatce a gladioly, sebrala svazek sušených slamněk z pod střechy kůlny a šly jsme mlčky prašnou cestou zalít hrob a osvěžit vzpomínky...

Vjolu vnímám jako nostalgickou vůni, jako vánek z letních večerů odnášející úlomky z paměti, krásné kousky života někam, odkud ale už není návratu...

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. zaří 2017 11:39
Reakce na alibi:

Visa byla úplně první vůní od Roberta Pigueta, kterou jsem zkusila, respektive hned pořídila celý flakon naslepo jen na základě recenze od andry a naštěstí to tehdy vyšlo, ale trvalá láska z toho nakonec nevznikla. Každopádně dodnes podle mě patří k jejich nejlepším vůním.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 14. zaří 2017 12:16
Reakce na wendulka:

Tiež som pred rokmi kúpila Visu naslepo, ale hoci sa mi páčila, nedokázala som ju nosiť a poslala ju ďalej. Minulý rok ma dlho mátala, lebo som si vedela presne vybaviť jej vôňu a veľmi som túžila po nejakej vôni s kožou. Skúsila som Daim Blond, ale nebolo to ono. Nakoniec som si zaobstala odstek Visy a musím povedať, že sa mi páči stále rovnako, ale už ju viem nosiť a vedela by som si ju na svojej polici predstaviť

alibi pekná recenzia

Miru tiež si pekne popísala vôňu napriek tomu, že ti nesedí Dáma v klobúku nie som, ale Vjolu by som si veľmi priala na poličke.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 14. zaří 2017 13:00
Reakce na sisa.b:

děkuju. Visa není úplně bezpečná vůně. myslím to tak, že ne pokaždé nemusí sednout stejně. u sebe to na flakon nevidím, ale odstřik nejspíš zopakuju.

 wendulka ty jsi teda dobrodruh - Visa naslepo! :O

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. zaří 2017 13:33
Reakce na alibi:

Ale kdeže dobrodruh, na Dalia anebo ještě lépe na juana nemám ani omylem. Proti jejich výstřelům naslepo je Visa úplný jehňátko.

A taky musím přiznat, že to bylo v období, kdy jsem byla víc odvážná. Dneska už bych tak neriskovala.

Nicméně máš pravdu, úplně stoprocentně bezpečná vůně to není.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 14. zaří 2017 21:55

Evening Edged in Gold (Ineke)

Večer lemovaný zlatem…

Přemýšlela jsem o ní, snažila jsem se pochopit souvislost názvu parfému a ingrediencí v něm použitých, ale nejspíš jsem na to nepřišla.

Je  květinová, orientální, kožená…. je tajemná, nevšední a osobitá. Stejně tajemné jsou pro mě květiny v ní použité, které kvetou a voní navečer a v noci. První je durman stromový neboli andělské trumpety. Vím o nich jen to, že se nedají minout bez povšimnutí díky silné a pronikavé vůni. A pak  midnight candy, květina vonící něžně a opojně,  takzvaná „půlnoční hvězda zahrady“.

Dále mě zaujalo, že jednotlivé ingredience jsou poskládané ve vrstvách, které se mezi sebou prolínají.

A  jak  pracuje na mé kůži? Po nástřiku, prvních pár vteřin cítím drsnou kůži, neopracovanou a něčím štiplavým napuštěnou. Netrvá to dlouho a brzy se objeví obláček ovocné vůně, něžné a lehké jako pírko. Stopa kůže stále zůstává patrná a ta kombinace působí dost zajímavě. Asi po hodině se rozvoní koření, zpočátku nesladké a trochu trpké, ale na kůži postupně měkne a „roztaví se“. Až se tím vším začne prodírat pronikavá, svěží a jiskřivá vůně, usoudím, že se o slovo hlásí durman. Připouštím, že intenzivní je. Vzdáleně mně připomíná jasmín. Koření (a cítím hlavně šafrán), umí sílu této květiny zkrotit a současně ji posouvá k orientální poloze. A opět to prolínání, chvíli si užívám vůni květů a pak nasládlého koření nebo kombinaci obojího. Hra na schovávanou. A k tomu  kůže, tentokrát už jemnější.

A na závěr, třešnička na dortu,... usedáme na setmělou verandu a ze zahrady se k nám vkrádá velice příjemná, sametově omamná vůně s lehkou stopou vanilky, která se mísí s nasládlým semišem. Je to vůně, která umí navodit příjemný pocit pohody a uvolnění, je jako příjemný večer strávený s lidmi, které máme rádi.

A sluší jí teplejší počasí, mnohem lépe se rozvoní.

zdroj: www.ineke.com

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 14. zaří 2017 22:49
Reakce na janejane:

Že by ta kůže se semišem byla večerem a květiny jisřkivým zlatem, které ji lemují?

On ten noční flox má prý vonět vanilkově s tóny medu a mandlí, odtud asi ten její anglický název midnight candy, takže podle Tvého popisu v recenzi to odpovídá.

Jako vždy moc krásné čtení. Určitě ulož!

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 16. zaří 2017 11:09
Reakce na janejane:

Durman stromový pěstují jedni sousedé. V zimě, kdy květináče přechovávají na domovní chodbě, jsou to holé nevzhledné stonky s opadanými listy, ale v létě se objeví zavinuté oranžové květy, které se večer více rozevřou a začnou intenzivně vonět. Mně se moc nelíbí, celá ta rostlina mi připadá předimenzovaná, včetně nasládlé vanilkové vůně. Vždycky, když ji míjím, připadám si jako ve filmu Adéla ještě nevečeřela. Tvůj popis je krásný, ale bojím se, že v mém případě zůstane pouze u obdivování recenze .

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 16. zaří 2017 11:30
Reakce na janejane:

Krásná recenze. 

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 16. zaří 2017 22:58
Reakce na wendulka:

Nevím, jak to Ineke myslela, ale tvoje vysvětlení by možná prošlo

Fleur  No jo, ten durmán, vadí mi  jeho pronikavost a s "Adélou" jsi mě vážně pobavila, tak buď opatrná až ji budeš míjet.   Ale nebýt této květiny, myslím, že by se ti určitě líbila (mám ještě trochu ve vialce, tak můžeš zkusit). Chvílemi mi trochu připomínala epidOr.

Renusatko  Děkuji!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 13:42

Ke včerejší uváděcí akci parfému Nobile 1942 - 1001

Vůně má být inspirovaná vyprávěním Šeherezády během Tisíce a jedné nocí. Myslím, že tohle všechno se podařilo do vůně opravdu dostat. Je to vůně knih, teplých letních nocí orientu, koření a růží. Nejdůležitější roli zde hraje koření. Pikantní vůně zázvoru, štiplavý pepř, šafrán a balzámová pryskyřice to vše zaoblené sametovou růží. Ostatní květiny v ní cítím spíš jako všeobecně bílé. Ačkoliv je v základu santalové dřevo, ambra a vanilka, tak není vůbec sladká. To je u mě spíš ke škodě. Je výrazná, jak se sluší na správnou orientální vůni, omamná, silná a jde do prostoru. Její výdrž je dlouhá. Bohužel nijak zvlášť mě neoslovila, prostě bych jí k dokonalosti malinko přisladila. 

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 14:14
Reakce na Renusatko:

Pravda, začínala mi rýma, ale o síle, sametové růži a bílých květinách se u mě nedá vůbec hovořit. Na sobě skoro nic, na ostatních adeptkách starou bibliotéku, pepřovou a zaprášenou. Celkově zklamání:(

Doufám, že další 2 vůně z prémiové řady budou větší pecky!

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 14:22
Reakce na Korsičanka:

Ten čichový vjem může být rýmou ovlivněný. Protože přicházíš o "podřadné" vůně a zůstávají ti jen ty hodně výrazné.  Jinak teda bohužel souhlasím, že žádná sláva to nebyla. Přesto jsem si tam svoji vůni našla, takže jsem vlastně spokojená. 

Online Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 14:27
Reakce na Renusatko:

To jsme na tom stejně Navíc se mi akce opět velmi líbila, ostatní vůně jsem si ráda připomněla a zafixovala. A třeba si i nějakou z Nobile 1942 někdy vyberu 

Offline Fleur blogger
Avatar
6088 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 15:57

Tak mě 1001 vysloveně nadchla! Krásný rooibos na začátku, potom to vířící koření, které se usazuje na papyru... Kdyby neměla tak exkluzivní cenu, tak se neovládnu.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 16:54

Nobile 1942 v rychlosti pár mých postřehů ze včerejška:

u mě 1001 má moc pěkný svěží začátek, vnímala jsem nejvíc sladký pepř, čajový bergamot a malinko štiplavý zázvor. potom se začne vůně vysušovat a já na sobě cítím jen samý pepř a šafrán, drhnoucí koření. krásná nasládlá kořeněná růže, kterou jsem cítila na Vendulce, na mě vystoupila tak po třech hodinách, ale to už byla vůně o hodně slabší. 

můj favorit je La Danza delle Libellule, která je na mě neuvěřitelně ňamózní a na zimu bude určitě moc fajn. v úvodu jahody se smetanou (kde se tam vzaly? :) ) se usadí do vanilkově hebké smetanové nádhery, která je ovšem stále šťavnatá po jablíčku. jablkový štrůdl z ní necítím - je šťavnatější, křupavější. jediné přirovnání, které mě napadá je sladký smetanový koktejl s rozmixovaným šťavnatým ovocem. ... do hebké vanilkově smetanové vůně, kterou jsem cítila na Renušátku, se na mě taky dopracovala - ráno, když jsem vstávala byla na mě přesně taková a jako jediná ze všech na mé kůži vydržela. (dokonce i Ambra Nobile to už ráno vzdala.)

Ambra Nobile je krásně hřejivá ambrová vůně a v úvodu se může zdát, že bude i hodně sladká, ale mě z ní postupně začaly vystupovat i dřeva a slanost a nebylo to vůbec nepříjemné

Chypre 1942 mě překvapila tím, že vůbec není chypre :) je jako babiččino voňavé květinové mýdélko, které prokládala do prádelníku. nevoní mýdlem, ale opojně bílými květinami. jestli ji na konci někam trochu posune pačuli nevím, rána se na mě nedočkala.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 17:00
Reakce na alibi:

Sdílím nadšení z La Danza delle Libellule. A musí ji také přidat výdrž až do rána. Jakmile bude menší balení, tak jsem okamžitý zájemce.

Offline alibi blogger
Avatar
3960 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 17:05
Reakce na Renusatko:

Sdílím nadšení z La Danza delle Libellule. A musí ji také přidat výdrž až do rána. Jakmile bude menší balení, tak jsem okamžitý zájemce.

výdrž neuvěřitelná - slabý závan na kůži cítím ještě teď

Online wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 17:08
Reakce na Korsičanka:

Určitě jsi ovlivněna tou rýmou. Intenzitu i výdrž má. Ale musím uznat, že na tvoji kůži a vás dalších se opravdu tak dobře jako na mně nepředvedla.

Vlastně nejblíž s vývojem mi byla akorát Fleur, což je zajímavé, protože taková Chypre Nobile se na ní zase rozvonela lépe. 

To se pak jeden cítí jako parfémová VIP 

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 19. zaří 2017 17:43
Reakce na wendulka:

No je fakt, že na tobě a Fleur byla krásná, ovšem například u mě to byla amatérská "břišní" tanečnice z Prdelákovic na Hané, která pořádá kurzy pro veřejnost na tamějším obecním úřadě. Sorryjako.