Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 19:40
Reakce na Korsičanka:

Byla jsi v Košicích, nebo v Bratislavě? A jakou vůni jsi pořídila?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 19:43
Reakce na Korsičanka:

Zrovna jsem na Tebe myslela, jak ses tam asi měla.

Jak to, prosím, mají s tou Flamenco v 1907, mají ji jen v těch Košicích nebo tam taky ne?

Mám naházené věci v košíku na ALZD, které chci odkliknout a ještě dnes ráno jsem byla přesvědčená, že odkliknu tu Tauerovu L´Eau, ale když jsem si ji na sebe dala opětovně na ruku, tak v té střední fázi začala mrcha zlobit a naopak Flamenco se zase rozvoněla božsky stejně jako Dolce Amalfi.

Tak teď mám poněkud dilema, jestli vzít Flamenco nebo s ním počkat na prosinec, pokud ho teda už budou mít a vzít třicítku Dolce Amalfi anebo jít do Monegala.

Tak brzo? To já konkrétní termín dřív než v druhé půlce října dohromady nedám.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 19:47
Reakce na wendulka:

Kup Flamenco, je nádherné. V Košicích ho mají, v Blave netuším. Založila jsem téma 1907:)

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 19:49
Reakce na Fleur:

Viz téma 1907:) Moc tě pozdravují, Mílo

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 19:58
Reakce na Korsičanka:

Díky za info.

No já si právě říkala, jestli si ho neodložit na ten prosinec a když tak si pak paní Evce, jestli by mi z Košic nepřivezli s sebou jeden flakon, pokud ho do bratislavského sortimentu nezařadili. To by se snad dalo domluvit. Co myslíš? S mojí parfémovou nerozhodností v poslední době si totiž říkám, jestli bych byla schopná do toho prosince v jejich sortimentu pro sebe objevit něo dalšího.

Ale zase je pravda, že jak k nim teď čichám, tak Flamenco nad Dolce Amalfi jasně vítězí. Chjo, to je dilema.

A to nemluvím o tom, že by to byla s Flamencem po 1001 a Eaudemoiselle Essence des Palais zase další růže.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 20:16
Reakce na wendulka:

Štefan mi už pred letným stretkom písal, že Flamenco vedia do BA objednať, keby si ho chcela 

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 20:20
Reakce na sisa.b:

Fakt? Já to v létě pochopila tak, že tehdy měli zatím jen ten tester. Netušila jsem, že už měli k prodeji i flakony. Bože, no nejsem já tele? Takhle jsi tu Stilletos mohla už mít.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 20:25
Reakce na wendulka:

Alebo si to zle prečítala, alebo som to blbo napísala  Ale už vtedy som spomínala, že ak ju chceš ,tak ju treba objednať, nech to do stretka stihnú. A to nevadí, nakoniec sa z tej Andalúzie aj tak viac teším (len moje svedomie a peňaženka nie).

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 20:31
Reakce na sisa.b:

Napíšeš-li, dopraví ho tam. Ale dokdy..., když nebudou mít čas?:( Leda té Monice, co tam prodává, že ho vezmou.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 20:34
Reakce na sisa.b:

Ne, to byla určitě moje chyba. To bylo zrovna to období veder, kdy mi to zkrátka pomaleji zapalovalo.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 20:46
Reakce na wendulka:

No už si ho mohla mať 

Korsičanka ja si myslím, že aj Monika by zniesla náš nálet, keby k tomu prišlo 

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 25. zaří 2017 21:38
Reakce na sisa.b:

Určitě! Má majitelčinu plnou důvěru a to už mluví samo za sebe.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. zaří 2017 15:49

Tizirana Terenzi: Porpora

Každý z vás si už někdy v životě asi všimnul, že čas od času oblohu ozáří krvavý měsíc. Dochází k tomu během jeho zatmění, kdy se v atmosféře láme světlo, a proto nikdy nedojde k tomu, že by byl úplně temný. To světlo se láme i za Zemí a právě červené světlo se v zemské atmosféře láme nejvíc, proto je měsíc rudý / purpurový.

V případě Paola Terenziho je purpurovým měsícem voskově rudá růže na dlouhém stonku se zelenými lístky, jejíž okvětní plátky jsou napuštěné nektarem z nezralých malin. Je to kořenitá růže, která jako zázrakem vykvetla ve ledové zimní krajině plné prachového sněhu a jíž při životě udržuje kadidlový dým z ambrové ohně, na němž se pečou kaštany.

Offline Luna
Avatar
10435 příspěvků moje polička 26. zaří 2017 16:20
Reakce na wendulka:

L¨Eau výhledově asi chci Ten název jí, podle mě, absolutně nesedí. Zkoušela jsem bohužel jen na papírku a tam vznikla nádherná kombinace Shalimaru a Musc Ravageur, tak jsem celá napjatá, jak mi bude fungovat na kůži!!! Jestli bude taková, budu ji zase nutně potřebovat, achjo...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 26. zaří 2017 23:07
Reakce na Luna:

Aha, tak to na mně L´Eau voní úplně jinak. V létě právě hezky osvěžovala, ale spíš jako Eau de Shalimar, no bohužel teď jak se ochladilo, z ní vylezla zatuchlinka. S tím obvykle problém nemívám. Musc Ravageur miluju, no tady mi to teď nebylo moc příjemné, nicméně určitě hodlám testovat dál.

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 26. zaří 2017 23:10

Iris Silver Mist (Serge Lutens)

Prvních pár vteřin, kdy se vedle mě vylilo štiplavé ředidlo (nebo štiplavé galbanum?, čichový vjem je ovšem stejný), naštěstí rychle pominulo a objevila se hodně suchá vůně. Cedrové hoblinky a jemně nastrouhaný sušený kořen kosatce. Občas z toho ještě vykoukl závan acetonu, ale brzy vymizel nadobro.  

Pak nastal obrat… proměna v luxusní kosatcové mýdlo, mýdlo, které neštípe v nose. Zpočátku je malinko drhnoucí, ale postupně přechází do velmi příjemné nasládlé podoby. Ta nasládlost je pikantní, jiskřivá. Vyvolává ve mě obraz precizně vybroušeného křišťálu i s jeho odlesky.

Je to vůně elegantní, ale já ji současně vnímám jako odpočinkovou, navozující pocit čistoty. Je krásná, líbí se mně hodně! První "paní Kosatcová“, která mě zaujala. A mrkev v ní naštěstí necítím.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 09:20
Reakce na janejane:

Ano, galbanum v Iris Silver Mist si skutečně nebere servítky a napálí člověu jednu dobře mířenou perdu přímo mezi oči.

Ale ta stříbrošedá "paní kosatcová" naštěstí jednoho postaví zase na nohy.

Nebyla jsem si úplně jistá, co přesně na Tobě Iris Silver Mist provede, ale zvědavost mi nedala.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. zaří 2017 20:17

Zoologist Perfumes: Macaque

Ach jo, já se tak těšila na tu slibovanou skupinku makaků, odpočívající a hrající si v korunách stromů horské džungle a pořádný vodvaz.  Místo toho mě helikoptéra vyhodila zcela bez varování kdesi na venkovské louce s čerstvě posečenou trávou (hořké zelené galbanum), lemovanou jehličnatými cedry. Proč ale na ní někdo rozlil jar na nádobí s vůní zeleného jablka a mandarinky?

Z louky to naštěstí není daleko do zámecké zahrady s popínavými růžemi, kde se v altánku podává jasmínový čaj s medem a pálí se tu kadidlo. Jen kananga se v místním podnebí nějak neuchytila, a květy ylangu tak bohužel uhnívají. Nakonec se ale zvířátka přece jen díky kombinaci bílého oudu a pižma dočkáte, i když je to jen bílý králíček, jehož si tu drží jako domácího mazlíčka.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 08:24
Reakce na wendulka:

On i bílý králíček dokáže vyvolat nezapomenutelný čichový dojem (vím své, dcera si jednoho před měsícem pořídila a cítím ho hned od dveří, jakmile k ní přijdu na návštěvu).

Ale obdivuji tě, že se ti do zkoušení něčeho podobného chtělo - to už je výkon hodný profesionála ! Mně přeběhl mráz po nosních dírkách, jakmile jsem si přečetla název vůně.

Offline Fleur blogger
Avatar
6070 příspěvků moje polička 28. zaří 2017 08:27
Reakce na janejane:

Ten příměr k vybroušenému křišťálu s odlesky je přesný. A právě pro něj jsem si tenhle kosatec nikdy nepořídila, křišťál byl kovově chladný a vůně mi připadala jako krásný šperk, který mě ale při nošení píchá.