Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 13:13

Tardes (Carner Barcelona)

To byl dneska pěkný den. Mňaaau. Není nad to, vyhřívat se na parapetu na sluníčku. Bábi byla dneska veselá, vyhnala mě odsud jen jednou, když zalívala muškáty. Možná proto, že včera za ní přišla nějaká nóbl paní a udělala velkou objednávku pro hotel v sousedství. Prý se doslechli, že bábino potpourri je nejvoňavější. Už od rána se s tím piplá. Sušené růžové plátky jsou všude, kam se podíváš. I voňavé sušené švestky vlastní výroby tam dává. Jde jí to od ruky. Ale je vidět, že stárne ta moje babka. Koukám, že se jí do voňavých pytlíčků přimíchaly i zvadlé lístky muškátů. Tu celerovou nať tam nedávej, ta tam fakt nepatřřří! Seskočím a lísám se jí k nohám. Sláva, všimla si toho, lístky celeru pečlivě vybírá, ale pár jich tam stejně zůstalo. Jo, jo, stárne a blbne. Ale někdy je to fajn, minule mi omylem místo mlíčka nalila karamel. Mňaum. Mám ji ráda.

Lehká vůně zvláštního potpourri (sušené růže, muškáty, švestkové křížaly, celerové sušené lístky) vmíchané do husté karamelové smetany (karamelová tonka, vanilkový heliotrop a hladké pižmo). Slunečné odpoledne babího léta. Vůně je hladká, vláčná, skoro jedlá… jen skoro - ne úplně, snad díky těm zvadlým tlejícím lístkům muškátů.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 13:41

Spiritueuse Double Vanille (Guerlain)

dřevěný soudek prostoupený vůní pryskyřic a zlatavého koňaku na lodi, která převáží koření, hlavně vanilku a kakaové boby. suchá vůně aromatického dřeva. sladká, ale nepřeslazená.

jo a podobnost s Frapin 1270 taky potvrzuju, ale ten je o mnoho sladší

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 14:17
Reakce na alibi:

Frapin ja sladší? Ten mne sladký nikdy neprišiel ...

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 14:24
Reakce na slniecko:

mě přijde Frapin výraznější, průbojnější. sladší (medovější) a alkoholičtější. někdy mě z něho bolí hlava. SDV mi přijde klidnější, sušší

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 14:41
Reakce na alibi:

Hm....tak budem musieť vyskúšať Spiritueuse Double Vanille ...nikdy sa mi do toho nechcelo, lebo gurmánky, špeciálne viac-menej čisté vanilkové nikdy nebola moja šálka...čoho...vanilkového latté?

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 15:19
Reakce na alibi:

Tardes...Jdu vyzkoušet, zatím prošel vzorek bez výraznějšího povšimnutí - ale popisuješ vůni skvěle, Libu - mňau!

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 15:48
Reakce na slniecko:

vyzkoušej, konec vůně už je samozřejmě více vanilkový. otázka je, jak rychle se ten tvůj šálek vanilkového koňaku změní na šálek vanilkového "medvědího" mléka. :)

Mléko uvedeme k varu a odstavíme. Přidáme do něj med, vanilkový cukr a postupně vmícháme rum. Podáváme teplé. :)

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 16:01
Reakce na Korsičanka:

MiJo, děkuju. nejsem si jistá, jestli je Tardes Tvůj rybníček, ale tipla bych, že spíš ne

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 16:18
Reakce na alibi:

Tak už jsem odstřik bohužel někomu věnovala. Ale nějak mě to nemrzí, když myslíš...:)))

Ale pozor! Nějak mi tu na papírku svůdně voní zavržená 1001 Tak ji zkouším znovu na kůži, neb jsem už bez rýmy (hurá!), a dám jí ČAS!

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 17:53
Reakce na Renusatko:

Jj, křídový kosatec je můj a moc mi sluší, jak řekla janejane druhý den ráno, když mě vezla na autobus krátce po té, co jsem se čerstvě navoněla.

A nemůže být na tom druhém papírku ta 1001, jak je Stefania rozdávala hned na začátku? Protože co jsem tak stačila postehnout, tak to byly jediné dva případy, kdy se papírky použily, jinak jsme všechny testovaly rovnou na kůži. Ale ruku do ohně za to nedám.

Offline slniecko admin
Avatar
17560 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 17:55
Reakce na alibi:

To raz musím vyskúšať!

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 18:01
Reakce na alibi:

Moc pěkné jsi Tardes popsala. To bys určitě měla uložit!

A souhlasím, že Tardes nejspíš nebude úplně Mijin šálek kávy. Jí podle mě víc bude sedět od nich ta nová Sweet William, když už...

U Spiritueuse Double Vanille bych si hrozně přála, aby na mně zůstala v té frapinovské podobě a nerozplizla se mi do vanilkového pudinku. Takhle jsem pořád nucená zůstat u Cuir Belugy, což mi nevadí. Jen kdyby měla intenzitu a výdrž SDV.

Offline Korsičanka
Avatar
12831 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 18:08
Reakce na wendulka:

Já nevím, jak vy ostatní, ale já si všechny vyzkoušené vůně s papírky cpala do kabelky, takže nejen 1001...:)

Ale Wendy, po 2 hodinách voní neuvěřitelně jemně a nádherně ta zpropadená 1001 i na mně!!! Neuvěřitelné - po té prostřední antikvariátní fázi

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 18:44
Reakce na alibi:

Krásny popis na Tardes  

Mne bohužiaľ nesadla a tak pôjde opäť odstrek z domu (ako aj pred tromi rokmi). 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 18:55
Reakce na Korsičanka:

Já si zase papírky nebrala žádné.

To je ovšem dobrá zpráva.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 19:49
Reakce na wendulka:

U Spiritueuse Double Vanille bych si hrozně přála, aby na mně zůstala v té frapinovské podobě a nerozplizla se mi do vanilkového pudinku. 

ten konec SDV opravdu pudinkový je, bohužel, taky se mi víc líbí ta první fáze. akorát nechápu, co tam máte všichni s těmi antiperlemí? nic takového si tam neuvědomuju 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 19:53
Reakce na Korsičanka:

i já zkoušela prve na papírky a pak na kůži a celou dobu jsem věděla, která je která. jen to pravé rameno jsem navoněla jen tak mimochodem těsně před odchodem a budu muset jít prozkoumat, jesli to by Anonimo Veneziano.

I já měla tu Vendulčinu krásnou kořeněnou kouřovou růži z 1001, ale až doma a slabounkou

Offline Renusatko
Avatar
11572 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 19:55
Reakce na wendulka:

1001 jsem už potom nechala na stole...papírek. Po hodině už jsem věděla, že není pro mě. Já toho na papírek zkoušela víc, ale bohužel nevím, který jeden jsem si dala do kabelky, takže budu muset ještě zkusit vše znovu .

 Druhý je určitě Armani. 

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 19:55
Reakce na sisa.b:

děkuju. mám jen odstřik Tardes. líbí se mi, ale nebudu opakovat. po týdnu nošení už jsem přejezená. 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 20. zaří 2017 19:57
Reakce na alibi:

Tak to jsme dvě. Já tam antiperle taky nemám. Možná to někomu dělá ten pepř, těžko říct.