Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 07. července 2017 23:36

Vytáhla jsem vzorky a dnes jsem ze svého pohledu měla velké štěstí. Nic otravného, ale samé jedlé vůně .

Winter White - DSH Perfumes - Zimní bílá...tak ano. Název jí sedí, i když opačně, než by člověk čekal. Není to vůně studená, ale naopak vůně co zahřeje, v tuhé zimě, k posezení u krbu. Už se vidím, jak tam sedím se skleničkou výborného Amaretta. Z té vůně sálá teplo krbu, člověk je zachumlaný do deky a na stole voní vánoční cukroví. Je tam vše. Vanilka, bílé pižmo i santal, přitom vůně není nijak sladká. Tyhle vůně miluju.

The Dark Heart of Old Havana - 4160 Tuesdays - tady bych řekla též vcelku trefný název.  Pro začátek žádné kyselé ovoce, ale pravý hustý karamel, který se táhne vůní celou dobu. Slabý závan broskve, ale jen proto, že vím, že tam má být. Jinak bych si jí nevšimla. Z ostatních složek tabákově zakouřený tón, který dodává tu temnost.. nějaké doutníky a po chvíli tonka. Je taková vcelku bez vývoje a bez překvapení, ale příjemná. Pižmo  vůbec necítím nebo opravdu velice slabě. 

First Arrow - West Third Brand - Další krásná a jedlá vůně. Začíná opravdu zvláštním tónem, napadlo mě tropické ovoce, ale nic konkrétního. Tamarind neznám, ale dle popisu by to mohlo být ono. Tamarind má osvěžující kyselou až sladkokyselou chuť připomínající sušené švestky. Ve spojení s růží je začátek spíše svěží a letní, ale velice brzy se vše mění. Kakao a vanilka jí dodají nádech gurmánky a pepř kořeněnou vůni. Je to taková letní zahrádka s čokoládovým zákuskem na rozpálené ulici, ale ve stínu stromů. Prostě další nádhera. 

Offline jerry
Avatar
9077 příspěvků moje polička 08. července 2017 08:40
Reakce na Renusatko:

A šup s tím do databáze, ať ty recenze nezapadnou ve vlákně.

macko.pu
Avatar
08. července 2017 10:38

ARMANI Prive Encens Satin - och, tak to je nádhera, tento typ vôni je môj najoblúbenejší, kam sa hrabe  typovo podobná Sahara Noir, nemá nárok

 Jerry dobre napísala že k božskej vôni stačí málo

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. července 2017 10:49
Reakce na Dalia:

Já Ibitiru zbožňuju, nejvíc na jaře a na podzim, protože ona i tak lehce zahřívá. Vím, že spousta lidí ji přirovnává k Infusion d´Iris, ale na mně Prada zkrátka nevoní.

Opět moc pěkné vyznání.

slniecko Cinnabre je opravdu trochu zvláštní typ růže, ale líbí se mi.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. července 2017 11:03
Reakce na Renusatko:

Kruci, ta Winter White zní fakt dobře. Odkud máš, prosím, vzorek? Ty druhé dvě jsem už vypátrala.

A jinak souhlasím s jerry. Tyhle recenze by chtěly i do databáze, hlavně ta Winter White a First Arrow.

macko.pu Jj, Encens Satin je fakt dobrá kadidlovka. Taky se mi líbí víc jak Sahara Noir.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 08. července 2017 11:10
Reakce na wendulka:

Vzorky mám od někoho tady už dlouhou dobu, předpokládám, že to byl nějaký balíček. A jsou z http://www.indiescents.com/ . 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. července 2017 11:21
Reakce na Renusatko:

Tam jsem koukala a zrovna tu Winter White mají taky vyprodanou. Safra. Tak holt budu muset počkat, jestli ji znovu nenaskladní anebo asi budu muset zkusit oficiální stránky, jestli projdou celnicí.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 08. července 2017 11:57
Reakce na wendulka:

Já bych se vůbec nedivila, že by ji přestali vyrábět. Líbila se mi totiž i na koupi flakonu a je většinou špatně 

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 08. července 2017 12:13
Reakce na macko.pu:

wendulka Sahara Noir se mi líbí převelice, tak díky za tip - Encens Satin zařazuji a už se jdu po ní pídit!

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. července 2017 12:22
Reakce na Renusatko:

No to se mi většinou taky stává. Na oficiálních stránkách zatím je, ale radši s tím nebudu otálet, abych nedopadla jako s Winter od Dasein, že si škudlím akorát odstřik.

Hanka H Ona není sice tak propracovaná jako Sahara Noir, ale to kadidlo v ní je takové hladší, přítulnější. Určitě zkus.

Offline Sweet Potato
Avatar
34889 příspěvků moje polička 08. července 2017 12:35
Reakce na wendulka:

Chceš říct, že ta úžasná Winter, co jsi (a asi nejen mne) s ní naprosto uhranula na mém prvním srazu, už není?

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 08. července 2017 12:35
Reakce na wendulka:

Mě se právě to kadidlo v Sahara Noir líbí - je takové brutální .

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. července 2017 12:39
Reakce na Sweet Potato:

No pokud na zimu nějakým zázrakem neumíchá Sam Rader nějakou novou várku, tak není.

Má ale alternativu v Cape Heartache od Imaginary Authors (v Odéru), ovšem ta už je vanilkovější.

Hanka H Mě brutální kadidlo baví jen na čichání, ale na nošení mám ráda spíš to hladší.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 08. července 2017 12:45
Reakce na wendulka:

Z oficiálních stánek budu muset asi odolat. Jednak nejsem jazykově moc zdatná, ale koukala jsem i na vysoké poštovné. Raději takové parfémy nezkoušet .

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 08. července 2017 12:54
Reakce na Renusatko:

Copak poštovné, ale ten vopruz s celníkama.

Vzorky většinou projdou, i když jsou nad limit.

Offline blackviolet
Avatar
3333 příspěvků moje polička 08. července 2017 12:56

Creed: Aventus for Her

Přiznám se, že i když je pánský Aventus už dlouho takřka kultovní vůní, nikdy jsem mu, snad až na nějaké letmé vyzkoušení, nevěnovala pozornost. Jak tak ale pročítám komentáře od Wendulky a Jerry, nějaké styčné body tam budou, aspoň pokud se týká té ovocné stránky.

Aventus for Her má výrazný ovocný úvod s bergamotem, kyselkavým zeleným jablkem a černým rybízem, se stopou pačuli a fialkovými listy. Z květin vnímám růži a to, co tady úplně chybí ve srovnání s pánskou verzí, je jehličí, mech a kouř. Aventus for Her se rozloží celkem nevýrazně, s troškou dřeva a nasládlé balzamické ambry s přetrvávajícím tónem černého rybízu.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 08. července 2017 13:02
Reakce na Renusatko:

Ďakujem za recenzie  Myslím, že Winter White by mohla zaujímať aj mňa. A podľa popisu asi aj First Arrow.

Ja posledné dva dni opätovne skúšam Amouage vzorky, lebo by som tak rada bola majiteľkou aspoň jedného flakónu a zatiaľ ma okrem Sunshine nič z ich ponuky nezaujalo. Včera som mala na ruke Memoir a Fate. Memoir je veľmi zaujímavo poskladaná, ale pre mňa skôr len na aromaterapeutický relax, nie na bežné nosenie. Fate ma veľmi prekvapila, po pár hodinách sa z nej vyvinulo zvláštne, luxusné, jemne osladené kvetinové mydlo, nič ukričané, na ruke ju skôr musím hľadať, aby som sa jej nadýchla a pritom sa mi celý čas v jemných závanoch sama pripomínala. Vôňa, po ktorej by som určite siahla vo svojich šťastných a pohodových dňoch, keď vyjdem na ulicu s jemným úsmevom a viem, že je všetko presne tak, ako má byť...

Dnes som vytiahla Lyric a opäť Fate. Lyric je nepochybne krásne spracovaná balzamická ruža, ktorou by som určite nepohrdla, ale nateraz po takej netúžim. Som zvedavá, či aj dnes bude na mňa Fate pôsobiť rovnako ako včera. Ak áno, tak to vidím na veľkého favorita na kúpu, minimálne odstrek budem potrebovať.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. července 2017 13:07
Reakce na sisa.b:

Memoir je nádherná vůně, ale i pro mě spíše na chvíle aroma relaxu, a ne na nošení ven. Nevím proč, ale nedokázala jsem ho "unést". A přitom mám řadu výrazných a těžších vůní.

Fate bych si celkem ráda znovu připomenula. Musím se podívat, zda ještě mám zbytek vzorku.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 08. července 2017 13:15
Reakce na sisa.b:

To jsme na tom podobně. Amouage se mi celkově líbí téměř všechny, ale na nošení jsou pro mě zvláštní, některé i silné. Sunshine jedinou mám a v létě ji nosím často. Teď ještě z těch posledních jsem neodolala odstřiku Lilac. Fate musím mít asi zkažený vzorek, byl to malinký zbyteček, takže je to možné, ale nic z popisu v ní nebylo. A u Memoir mám poznámku V začátku se mi zdál parfém silný až nenositelný. Směs nějakého koření a alkoholu s troškou citrusů. Pak ho zaoblily bílé květy, které nijak nemusím, ale tady byly ve velice příjemné podobě. Převažuje koření a nastupuje styrax, který dodá vůni švih. Přesto, že se mi líbí, tak můj sen to nebude. Je to silná vůně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 08. července 2017 13:22
Reakce na sisa.b:

Tak vzoreček už nemám.

Zrovna zkouším ...

Rose Extreme (Micallef)

Broskvová růže ... růžové aroma rozpuštěné ve šťávě zralé broskve, špetka dřevitosti a ještě menší špetka vanilky. Pěkná vůně, ale nijak originální.