Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
macko.pu
Avatar
09. července 2017 08:06
Reakce na wendulka:

To je marný. I kdyby nás bylo deset, proti Miru a grácii, s jakou píše o Fordovi, nemáme šanci.

Ale abych se vrátila ke kadidlovkám. Cardinal od Heeleyho už jsi zkoušel? Na mně je sice krapet ostřejší, ale Mitzi na něj nedá dopustit, tak možná na chlapské kůži může být taky hladší podobně jako ten Armani

... no vidíš, wendulka, prešlo nám to

(veď ja si miru pamätám ako moooc príjemnú osobu, takže som nemal strach)

ďakujem ta tip, neskúšal som, ale už podľa názvu si viem predstaviť tu nálož

Offline Martula
Avatar
1748 příspěvků moje polička 09. července 2017 08:17

Sylvaine Delacourte - Dovana

Souhlasím se vším, co už tady k této vůni bylo napsáno. Tělová krémovka.

Voní jako tělové mléko Nivea + tělové mléko Dove + mandlový pleťový krém z 80. let dohromady. Hladká, čistá a konejšivá vůně vyvolávající pocit pohody.

Působí dostatečně luxusně, aby se s ním uživatelka cítila pěstěně, přitom je absolutně neobtěžující. Ideální vůně na domácí lenošení s knížkou nebo na klidné usínání v čistě povlečených peřinách. Nebo třeba pro sestřičku v nemocnici?

Na svádění opačného pohlaví to nebude, nic omračujícího pro femme fatale taky ne.

Ale ze všech takzvaných "vůní čistoty", které jsem dosud měla možnost vyzkoušet, se mi líbí nejvíc. Kvalitou i vyzněním.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. července 2017 11:26
Reakce na Luna:

Četla jsem. A máš pravdu v tom, že Cardinal a Avignon jsou z podobné kategorie. V mém případě teda i ten Avignon bez becherovky.

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. července 2017 11:28
Reakce na Martula:

Přesně tak, i pro mne je Dovana jedna z nejhezčích vůní čistoty, jaké jsem zkusila.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. července 2017 11:54

Iris Silver Mist (Serge Lutens)

Kouzlo minimalismu …

Suše prachové pojetí kosatce se stříbřitou aurou. První tóny přinášejí jemnou mrkvičkovou sladkost, která se však rychle stáhne do pozadí a prostor je dán zemitějším akordům. Okrajově se objevuje klidná zeleň, nesladká dřevitost a lehounká kouřovost, zprvu temnější, postupně však přecházející přes světlající odstíny šedi až po stříbřitě bílou.
Iris Silver Mist je minimalistickou, elegantní vůní jasných a možná až trochu strohých kontur … je jako stříbrný šperk.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 09. července 2017 12:54
Reakce na Martula:

Presne si tú vôňu recenziou vystihla  Je krásna, nežná, upokojujúca a viem v nej nájsť jemne mrkvičkový kosatec, čo sa mi veľmi páči. 

Dalia opäť ďalšia krásna recenzia, túto vôňu som od Lutensa ešte neskúšala, ale celkom ma zaujíma.

Ja som dnes s prekvapením našla vzorku Ibitira vône, tak som ju samozrejme musela hneď vyskúšať  Podobnosť s Pradou som v nej objavila celkom rýchlo, ale na rozdiel od Prady, nie je na mne tak mydlovo-štipľavá. Je jemnejšia a mám v nej naviac taký jemný sladko-drevitý tón, ktorý sa mi páči. Ovšem za tie peniaze mi asi nestojí.

Na druhú ruku som si naliala Promesse de l`Aube. No to je kráska  Počiatočný citrusovo-drevitý nástup prešiel do jemne osladenej, krémovo-kvetinovej vône s kúskom santalu. Začínam mať podozrenie, že ylang-ylang v kombinácii s bielymi kvetmi ma dostane v každej vôni.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. července 2017 13:09
Reakce na sisa.b:

Děkuji!

Promesse de l`Aube se už, myslím, nevyrábí. Ale nejsem si tím úplně jistá. Každopádně je to krásná vůně! Ještě mám vzorek, tak si ji časem ráda připomenu.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 09. července 2017 13:21
Reakce na macko.pu:

Heeleyho Cardinal je krásná kadidlovka, ale žádná nálož. Myslila jsem si, že je jemný, ale Eau de Madeleine na mně má ještě slabší výdrž. Tak třeba na chlapovi bude výraznější:)

macko.pu
Avatar
09. července 2017 13:48
Reakce na Korsičanka:

Heeleyho Cardinal je krásná kadidlovka, ale žádná nálož. Myslila jsem si, že je jemný, ale Eau de Madeleine na mně má ještě slabší výdrž. Tak třeba na chlapovi bude výraznější:)

...aha, tak o to lepšie, tieto jemné, hladké kadidlovky preferujem 

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 09. července 2017 14:39
Reakce na macko.pu:

V Cardinal je lahke a vzdusne kadidlo. Zaujimave je, ze na mojom muzovi vonia uplne inak. Tak muzne ... Dufam, ze ta neodradim, ked prezradim, ze aj Viktor Horjan ju pouziva. Ani mna neodradilo, ked som si v Prahe vybrala vonu a pan (zrejme majitel obchodu) mi pri baleni flakonu povedal, ze pre tuto vonu si tam pravidelne chodi jeden znamy umelec. Ked som sa udivene spytala: "muz???" Pan sa pousmial: " Von je stejne teplej"  

macko.pu
Avatar
09. července 2017 15:22
Reakce na Micuska:

V Cardinal je lahke a vzdusne kadidlo. Zaujimave je, ze na mojom muzovi vonia uplne inak. Tak muzne ... Dufam, ze ta neodradim, ked prezradim, ze aj Viktor Horjan ju pouziva. Ani mna neodradilo, ked som si v Prahe vybrala vonu a pan (zrejme majitel obchodu) mi pri baleni flakonu povedal, ze pre tuto vonu si tam pravidelne chodi jeden znamy umelec. Ked som sa udivene spytala: "muz???" Pan sa pousmial: " Von je stejne teplej"  

... haha, nie, neodradíš ma tým že ju používa aj Viktor Horjan... ja proti nim nič nemám, aj keď to tak niekedy vyzerá

a práve Viktor je ten, ktorý je nad vecou a robí si srandu z všelijakých tých pochodov a podobných šaškárien

(tuším som ho niekde videl aj na fotkách s Tebou, tuším v 1907, nie???)

tak ho pozdravuj od macka, že mu odkazujem že je správny chlap, (ale nech to nepreháňa s tými milencami) 

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 09. července 2017 15:59

Zajtra plánujem návštevu 1907, nechcem skúšať piate cez deviate, lebo z toho mám potom zmätok, aj keď je to veľmi zvádzajúce čuchať všetko. Chcem maximálne tri vône ochutnať, poraďte niečo výnimočné, jedna by mohla byť opojná tuberóza, druhá kadidlo, ale nie žiadna pánska ani unisex, ale výrazná ženská a tretia akákoľvek kráska

ďakujem za tipy

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 09. července 2017 16:31
Reakce na Daridari:

Darinka, nemáš voľné vialky? Strašne rada by som vyskúšala všetky tri novinky od  Jul-et-Mad  Ja by som v septembri šla radšej na istotu a kúpila to, po čom dlhodobo túžim. 

PS: O kozmetiku som ťa tiež chcela otravovať 

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 09. července 2017 16:43
Reakce na sisa.b:

Silvi možno jednu vyhrabem, ale možno budú mať aj tam nejaké, tak ako keď sme tam boli, ktoré tri by si chcela vyskúšať? 

A kľudne aj z tej kozmetiky, čo potrebuješ napíš, určite k tej doktorke behom mesiaca plánujem skočiť

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 09. července 2017 17:53
Reakce na Daridari:

Dari, ja by som rada skúsila Bella Donna, Fugit Amor a namiesto tretej novinky Stilettos on Lex. Rada by som si od tejto značky niečo vybrala  Ak nie, tak to vidím na kosatcovú L' attesu. A z kozmetiky to, čo si mi posielala - sérum + taký ľahký krém, ale len kvôli mne tam určite neutekaj.

A tebe nejak neviem poradiť. Vlastne ak by mali novinku Flamenco od R. Monegala - tá by prevelice aj mňa zaujímala  

Pre mňa sú top tuberózy - Nishane Tuberosa a Nasomatto Narcotic V.  - škoda, že ani jednu v 1907 nemajú. Ale donesiem na stretko, môžeš potom vyskúšať  

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 09. července 2017 18:54
Reakce na sisa.b:

Poznačím si to a keď sa bude dať, rada ti načapujem a pošlem

za tipy ďakujem, Narcotic V som už zaregistrovala a myslím, že by sa mi mohla páčiť. 

Pred mesiacom som bola v Le parfum a tam by som si veru tiež vybrala. Takže úplne najradšej budem, keď sa mi nebude páčiť nič, ale to sa mi asi nesplní

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 09. července 2017 19:39
Reakce na Daridari:

Si poklad  A čo ťa v Le Parfum zaujalo? 

Offline Daridari
Avatar
1060 příspěvků moje polička 09. července 2017 20:07
Reakce na sisa.b:

No úplne najviac od Profum Roma Acqua di sala, nádhera slano-sladká, neuveriteľná výdrž, ako väčšina z PR.

Tá bola taká iná ako všetko ostatné, asi preto ma nadchla a v tej horúčave sa krásne vynímala tá slanosť, ktorá bola zároveň sladká ale z tak špecifickej vôni by mi stačilo zopár ml a nie 100ml, takže o nej ani neuvažujem, odstrek by som brala hneď.

Veľmi ma zaujala aj  Baccarat Rouge, tá ma dostala. Ale aj pri tej by som si na začiatok vystačila s odstrekom.

Byredo Seven veils ma milo prekvapila, ale je taká dokonalo-nudná trochu.

No každopádne, vedela by som tam nechať zopár stoviek

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. července 2017 20:36

Rue des Lilas Phaedon - musím totálně souhlasit s Vendulkou. Nic z toho bych nenapsala jinak , ale je to jen tím, že už znám Lilac Love.

Mírně pudrový šeřík s růžemi. Vcelku dost podobná Lilac Love, která je ale celkově zajímavější. Růže brzy odezní a je cítit jen slabý závan, pudrovost mě ruší. Po chvíli ještě vše převálcuje pižmo. Je z ní taková mírňoulince šeříková pižmovka. Nevadí mi, ale ani nezaujala. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. července 2017 21:04

Jak se to tak sejde ve výběru...dnes to mám samý les 

#703 Fire from Heaven / Smoke CB I Hate Perfume - Tady není nic moc k popisu. Nepřijde mi rozhodně unisex a ani mi snad nepřijde nositelná pro nikoho. Myrha, silná a útočná až štípe v nose. V prvních momentech zastíní všechno. Kadidlo jen malinko pomůže. Cedr tam nikde necítím.  Najednou je tady obrat o 180 stupňů. Santal, styrax a labdanum a parfém se otočí sladkým a nositelným směrem. Možná to je to, co chtěl říct autor názvem. Je to pekelná vůně s nebeským obratem. 

Cape Heartache Imaginary Authors - Vcházím do jehličnatého lesa. Je teplý den, ale já jsem až ve středu lesa, kde už je vlhko, stín, plíseň a čerstvě pokácené stromy. Všude je ještě cítit pryskyřice. Jdu až na malou mýtinu, kde probleskují paprsky slunce a pokácené dřevo je už dostatečně daleko. Na mýtině jsem našla dvě malé jahody, jen tak na chuť. Je tu i závan vanilky, asi z oblečení ze včerejšího dne. Zvláštní.