Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 03. července 2017 16:15
Reakce na Hanka H:

Už se těším, až v srpnu ve Vava vyzkouším:)

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 04. července 2017 13:08

Kismet (2016) (Lubin) - rozšmelcovaná mokrá tráva s kopřivami v horké páře - začátek vskutku neortodoxní, ba přímo divný. Ovšem netrvalo dlouho a objevily se sladkokyselé gurmánské tóny v podobě plátku citrónu, zasypaného velkými krystaly cukru, které postupně sílily a sílily, doplněné jemnou suchou růží. Ale nejkrásnější je finále - sladce oříškový peříčkově hladivý vetiver se sladkou pryskyřicí a prachovou pudrovou vanilkou.

Night Veils: Le Gant (Byredo ) - hodně svěží kůže (nová kabelka zasypaná ledovými kostkami), postupně poprášená sladce ambrovým pudrem a pár zrnky sladkého šafránu se sušenou meruňkou. Extraliga mezi koženými vůněmi...

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 04. července 2017 14:00
Reakce na jerry:

Byredo vypadá slibně, píšu si tip, díky. Kdybys měla rozhodnout mezi ní a White Suede (TomFord), která ti přijde více kožená?

Offline jerry
Avatar
9015 příspěvků moje polička 04. července 2017 14:15
Reakce na Krehutka:

Rozhodně White Suede. Ale víc se mi líbí Le Gant, protože mi přijde propracovanější.

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 04. července 2017 14:18
Reakce na jerry:

Děkuji. Stejně teď budu muset vyzkoušet obě .

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. července 2017 15:14

Unknown Pleasures (Kerosene)

Potěšení nad šálkem čaje … vůně odpočinku po uspěchaném dni, klidná a decentní.

Jen málokterá vůně s absencí květin mě dokáže něčím zaujmout a ještě méně z nich bych sama dokázala nosit. Unknown Pleasures mě dokázal zaujmout, ovšem nosit jej … ne, můj šálek čaje to není.

Dominantami celé kompozice jsou karamel s vanilkou a daří se jim celkem výrazně tlumit čajové aroma. Úvod je citrusový, svěží, ale rychle mizí a dává prostor výše zmíněným složkám. Šálek kouřícího čaje a sladce vonící oplatky s vanilkovou náplní ležící na talířku vedle několika karamelek. Nic složitého, jen konejšivé a možná trochu jednotvárné aroma několika pochutin.

I přes svou jednoduchost je však Unknown Pleasures kvalitně zpracovanou vůní s velmi dobrou výdrží a může být příjemným společníkem pro pošmourné podzimní dny.

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 04. července 2017 21:29

Il Profumo: Patchouly Noir

Pačuliová nirvána pro všechny příznivce pačuli. Pačuli tady není nijak zatuchlé, je nejdřív svěže zelené, pak zemité a dřevité a má výraznou vůni kvalitní hořké čokolády. Časem se projasňuje, jako by mezi dřevitými sušícími se stonky prorůstalo několik bílých kvítků, a jemně zesládne balzamickou vanilkou. A tato krása má neuvěřitelně dlouhou výdrž.

Offline Luna
Avatar
10439 příspěvků moje polička 04. července 2017 21:38
Reakce na blackviolet:

Ha, tak to si poznamenávám. Zní to skvěle! 

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 04. července 2017 21:58
Reakce na Luna:

Pokud máš ráda pačuli, zkus, stojí to zato.  

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. července 2017 22:25
Reakce na Dalia:

Ano, ano, přesně to je Unknown Pleasures. Přes podzim a zimu je opravdu příjemným společníkem. Vystihla jsi ji perfektně. Uložíš, prosím, recenzi zase i do databáze?

blackviolet Ta pačuliovka, věru, nezní vůbec špatně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 04. července 2017 22:34
Reakce na wendulka:

Děkuji, uložím.

Zítra se vrhnu na některý z dalších vzorků. Nejspíš to bude Burlesque.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. července 2017 22:34
Reakce na Dalia:

Tak to se těším!

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 04. července 2017 22:35
Reakce na wendulka:

Otázkou je, jak bude pracovat na tobě .

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. července 2017 22:36
Reakce na blackviolet:

To je mi jasný.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 04. července 2017 22:38

Chabaud: Lait et Chocolat

Je gurmánkou, evokující kvalitní nugátové a čokoládové pralinky, plněné kondenzovaným mlékem a lískovými oříšky, které naskládáme do dřevěné truhličky. Celkový dojem nepatrně v úvodní fázi kazí kyselý jasmín, nicméně i tak je to zatím jednoznačně nejlepší vůně od této značky se půldenní výdrží.

Sammarco: Naias

Patří do podobné kategorie jako Vjola od Nishane Istanbul s tím, že v Naias je fialka dominantní pouze v první fázi ve společnosti orosené kořenité růže, broskvové vonokvětky a omamného, medově nasládlého jasmínu s lehce uhnívajícími zelenými výhonky. Po delším rozvonění ji pak zcela nepozorovaně vystřídá vlahý zemitý kosatec s bonbónovým černým rybízem, máslovou hruškou, mandarinkou, kapkou nerolia zeleným jablkem, které to celé trochu kazí, jelikož na mně opět připomíná WC čistič. Nakonec se ustálí na ambrově-dřevitém základu. Po slibné Bond-T a Ariel je to ale podle mě krok zpátky.

macko.pu
Avatar
05. července 2017 11:16

AMOUAGE Myths Man - akoby Interlude a Epic mali "bejby"

plast natretý kanagomom a neskôr podpálený :) veľmi extravagantné, only for men

(jedna z tých vôni, pri ktorých si na začiatku poviete, "fuj, to je hnus"... ááále, po pár noseniach sa začne tvoriť láska, a tá je o to silnejšia)

MFK  Baccarat Rouge 540 - no čakal som, že po všetkých tých "hypoch" na nete proste spadnem na zadok... ale nič také sa nestalo, nemôžem si pomôcť ale mne to pripadá ako L'Ambre des Merveilles od Hermes, (tá mi pripadá taká obyčajná, aj pár arabských olejíčkov za pár € sa na ňu podobá), nemá niekto podobný dojem???

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. července 2017 11:36
Reakce na macko.pu:

AMOUAGE Myths Man - akoby Interlude a Epic mali "bejby" 

Já jsem se dámskému podle složení vyhnula a pánský teda zkoušet nebudu. 

 Baccarat Rouge 540  mi nepřipadá nijak zvláštní, že bych ji musela mít a možná z ní mám i podobný pocit, že je podobá dalším vůním. 

macko.pu
Avatar
05. července 2017 12:04
Reakce na Renusatko:

... díky za postrehy 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 05. července 2017 12:06
Reakce na macko.pu:

Ad Baccarat Rouge 540: ten pocit opravdu NESDÍLÍM! Nepodobá se ničemu ; až budu na podzim na Slovensku, můžeš mi třeba přes milacka poslat vzorek podobné vůně. Dám vědět:)

macko.pu
Avatar
05. července 2017 12:11
Reakce na Korsičanka:

Ad Baccarat Rouge 540: ten pocit opravdu NESDÍLÍM! Nepodobá se ničemu ; až budu na podzim na Slovensku, můžeš mi třeba přes milacka poslat vzorek podobné vůně. Dám vědět:)

... no dobre, že si to ty... tak teda nepodobá sa 

(asi som mal čuchovú fatamorgánu)