Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 05. července 2017 12:16
Reakce na macko.pu:

  

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 05. července 2017 12:19
Reakce na Korsičanka:

Ty, jako její vášnivá milovnice, máš neobjektivní pohled .

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 05. července 2017 12:37
Reakce na macko.pu:

Také se musím BR 540 velmi hlasitě zastat ! Podobá se marmeládě z krvavých pomerančů a jahod, kterou ochutnávám pod borovicemi. Pálí slunce a na ruce mám pořád stopu jodové tinktury z ranní návštěvy v nemocnici .....

Tak bacha!

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 05. července 2017 13:17

L´Artisan Parfumeur - Passage d´Enfer

Nejdřív mě zaujal název, připadalo mi, že by se ke mně mohl hodit  Ale žádný peklo se nekoná... naopak, jde o naprosto autentickou kostelní vůni - přesně takovou, jak si ji pamatuju z dětství: zatímco babička zpívá na kůru, já sedím dole v dřevěný vyřezávaný lavici... obdivuju krásu lilií na barokním oltáři a kolem rozvání kadidlo.

Odkdy vede cesta do pekla přes chrám páně?!

Guerlain - Oud Essentiel

Závidím všem, kdo se dočkali růží, pelargónií i šafránu... a kdo zachytili připomínku Rose Nacrée. Já si připadám, že sedím na smrkovým pařezu, sedím na něm mnoho hodin, čekám... a čekám... a nic se neděje, nedočkám se ničeho, a ten pařez se ani nehne 

Jinými slovy: oudovka s jehličím, pěkná a značně vytrvalá, ale neuvěřitelně neměnná: takový ne-vývoj jsem snad ještě nezažila. 

macko.pu
Avatar
05. července 2017 13:25
Reakce na Hanka H:

Také se musím BR 540 velmi hlasitě zastat ! Podobá se marmeládě z krvavých pomerančů a jahod, kterou ochutnávám pod borovicemi. Pálí slunce a na ruce mám pořád stopu jodové tinktury z ranní návštěvy v nemocnici .....

Tak bacha!

Tak bacha!

.... tak až teraz som sa zľakol

(ale mne to tiež tak plus mínus voní, ale nemôžem za to, že mi to pripomína iné vône)

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 05. července 2017 14:06
Reakce na barbucha:

Odkdy vede cesta do pekla přes chrám Páně?! 

Báro, a co křížové výpravy a odpustky, pogromy na Židy, inkvizice atd. atd....? Církev přece není Bůh. Toho máme někteří v sobě a mnozí nikde:) Proto průchod do pekel může vést různě a je fakt lákavý(myslím v této vůni:))

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 05. července 2017 14:08
Reakce na Renusatko:

Ty, jako její vášnivá milovnice, máš neobjektivní pohled .

To nás je ale víc, jak vidíš, Renčo:)

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 05. července 2017 14:13
Reakce na Korsičanka:

Ale tak jo,  když chceš jít takhle do hloubky  tomu jako pohan rozumím a argumenty bych měla stejný  Že by to tak mysleli i tvůrci parfému? 

Mě napadlo jen jediný - v tom kostele se právě koná pohřeb nějakýho velkýho hříšníka!  A ten poputuje přímo odtamtud... 

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 05. července 2017 14:30
Reakce na barbucha:

Teď jsi to vymyslela naprosto diplomaticky

Offline blackviolet
Avatar
3326 příspěvků moje polička 05. července 2017 15:02
Reakce na barbucha:

Korsičanka 

Váš výklad mě baví , ale název je podle podle ulice v Paříži (Montmartre), kde do 70. let bylo sídlo l'Artisanu. A to kadidlo proto, že tam jsou blízko nějaké kostely.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 05. července 2017 15:03
Reakce na barbucha:

Korsičanka Proboha, a já si ji nakonec na slepáka koupila .... ale do lesa chodím ráda, vydržím tam dlouho (zvlášť když rostou houby), tak to vlastně asi bude vůně pro mě jako dělaná.

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 05. července 2017 15:12
Reakce na blackviolet:

No, a je po tajemství 

Hanka H 

Třeba budeš patřit k těm šťastlivcům, kteří v tom nacházejí mnohem víc. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. července 2017 15:14
Reakce na wendulka:

První ze zásilky, co putuje do tužebníku ... 

Burlesque (Maria Candida Gentile)

Hloupost je, že pohled je němý,

však toho jsi ty důkazem …

jeho hlas „zní“ teď nade všemi

opředen tichým půvabem …

Lehounké pomerančové aroma je úvodem pro nádherný máslově krémový duet kosatce a růže. Ani pačuliový základ nedokáže jejich květinové souznění zastínit. Burlesque je především o květinovém srdci, které neúnavně odbíjí každý okamžik svého bytí.

Celkový výraz starosvětskosti se snoubí jak s elegancí, tak i s pečlivě odměřeným šmrncem dekadence díky základ obestírajícím kouřovým tónům.

Pro můj nos velmi přitažlivá a svůdná vůně! Jo, dala bych si říct …

Offline slniecko admin
Avatar
17576 příspěvků moje polička 05. července 2017 15:31
Reakce na barbucha:

Nuž, diabol je tiež len podrobený Pánovi .

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 05. července 2017 15:35
Reakce na Hanka H:

Neboj, je pěkná

Offline barbucha blogger
Avatar
30584 příspěvků moje polička 05. července 2017 15:42
Reakce na slniecko:

Pak se naskýtá otázka, kdo vlastně vládne peklu 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. července 2017 16:10
Reakce na Hanka H:

Korsičanka Proboha, a já si ji nakonec na slepáka koupila .... ale do lesa chodím ráda, vydržím tam dlouho (zvlášť když rostou houby), tak to vlastně asi bude vůně pro mě jako dělaná.

Hanko, já bych byla ohledně Oud Essentiel úplně v klidu. Modří vědí, že v 99.9 % případů na barbuše skoro všechno voní jinak, než má

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. července 2017 16:13
Reakce na Dalia:

Vůbec se Tvému okouzlení Burlesque nedivím. Já si pro začátek vzala jen to menší roztomilé 15 ml balení, ale i ta větší třicítka čistého parfému bude vypadat moc pěkně.

Uložíš zase recenzi zase, viď? Takové pěkné by určitě neměly zůstávat jen ve vlákně.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. července 2017 16:16
Reakce na wendulka:

Vendulko, a kde je k sehnání? Nevíš, prosím? Koukala jsem, že na ALZD zrovna není.

Text uložím.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 05. července 2017 16:27
Reakce na Dalia:

Na Neos1911 Burlesque 15ml/36 Euro:)