Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 14:27

Děvčata, dobrá zpráva - Luna souhlasí! Takže projekt "kniha pro Roberta" můžeme pomalu rozjet.

Až dáme s Lunou dohromady texty a obrázky, oslovím nějakého vydavatele. Pokud to odmítne, vydám to v nějakém malém nákladu za vlastní peníze. Budu na Vás myslet, aby na zájemkyně vyšlo.

Offline alibi blogger
Avatar
3953 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 14:30

Dalia + Luna 

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 14:34
Reakce na Dalia:

Rose Nacrée du Desert (Guerlain)

„Přivoň si k růži

ještě máš čas …“

Zavírám oči

dám na tvůj hlas

a do světů jiných unikám zas … té růži, jež trnem zraňuje a vůní vábí mě k sobě blíž, pošeptám všechno, co Ty jen přece tak dávno víš. Přitom, jak sladce mámí mě její dech, poklekám s modlitbou i prosbou na svých rtech. A voní zem, která do kolen mě chladí, a voní vítr, co duši k letu svádí …

K Rose Nacrée mi to sice úplně nesedí, ale pokud někdy opravdu hodláš zrealizovat tu sbírku, tyhle verše tam zcela určitě zařaď!​

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 14:37

wendulka Zařadím.

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 14:52

Jacques Fath: Fath´s Essentials - Velours Boisé

Je vůní pánského klubu se semišem potaženými křesly a stoly z navoskovaného santalového dřeva, kde si pánové dopřávají sklenku vyzrálé kořeněné whisky a tu a tam přičichnou k sušenému tabáku. Ale proč do něj zavítal i zahradník s košem čerstvě nasbírané mrkve?

...

Ex Nihilo: Night Call

Je orientální pačuliovkou, která osloví především milovnice vůní typu Suma Oriental. Pačuli zde má suchou, prašně zemitou polohu, doplňuje ho oříškový sezam a prohřívá mošusové semínko s včelím voskem. Společně s našlehanou tonkou a sladce pryskyřičnatým styraxem a benzoinem potom evokuje posezení u praskajícího krbu s hrnkem horkého kakaa a tabulkou bílé čokolády.

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2019 17:44

Dnes jsem zkoušela TF Lost Cherry. Recenze netřeba, protože ji spousta z vás už zná. A stejně neumím vůni popsat. Byla jsem přesvědčená, že to nebude nic pro mě, protože třešně v parfémech většinou nedávám. Omyl. Přidávám se do klubu "ztracených". To je nádhera.

Offline Biely kvet
Avatar
4027 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 18:16

Paris Prepánajána, to aby som ani neskúšala....radšej.

Cervanek
Avatar
09. dubna 2019 18:38

Paris Biely kvet Ani já se  raději nepřibližuji k LCH z bezpečnostních důvodů. 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 20:12

Paris Chápu. 

Offline milacka
Avatar
5470 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 20:55
Reakce na Dalia:

Děvčata, dobrá zpráva - Luna souhlasí! Takže projekt "kniha pro Roberta" můžeme pomalu rozjet.

Až dáme s Lunou dohromady texty a obrázky, oslovím nějakého vydavatele. Pokud to odmítne, vydám to v nějakém malém nákladu za vlastní peníze. Budu na Vás myslet, aby na zájemkyně vyšlo.

​Držím palce, teším sa na knihu♥️

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 20:57
Reakce na wendulka:

Ex Nihilo: Night Call

Je orientální pačuliovkou, která osloví především milovnice vůní typu Suma Oriental. Pačuli zde má suchou, prašně zemitou polohu, doplňuje ho oříškový sezam a prohřívá mošusové semínko s včelím voskem. Společně s našlehanou tonkou a sladce pryskyřičnatým styraxem a benzoinem potom evokuje posezení u praskajícího krbu s hrnkem horkého kakaa a tabulkou bílé čokolády.

​Díky moc za přiblížení vůně Takže pačuli vede? Trochu jsem doufala, že převládá benzoin s včelím voskem. A jak prosím hodnotíš míru sladkosti? Např. v porovnání s Mamluk od Xerjoff?

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 21:04

Martula No nad tím včelím voskem nevede nijak drtivě, ale prostě podle mě je to pačuliovka.

S Mamlukem nemá nic společného. Spíš tam kromě té Suma Oriental vidím skrze ten včelí vosk, tonku a benzoin vidím jistý spojovací bod s Calling All Angels.

Jako je moc povedená - blackviolet ta se ti bude líbit, až ti ji za dva týdny dám zkusit.

Online Martula
Avatar
1746 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 21:05

wendulka To je dobrá zpráva, že s Mamlukem nic společného nemá. Jak jsem četla nějaké recenze, že je VELMI sladká, tak jsem si nevím proč vsugerovala, že bude podobně sladká jako Mamluk.

No, zní to dobře. Ach jo

Online wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 21:09

Martula Tak já jsem se teď po Paříži zase uklidnila, takže do shánění po internetu se pouštět nebudu. Ovšem pokud bude v butiku Ex Nihilo i při mé příští návštěvě, tak už bych si asi dala říct. Ale ještě uvidím, co ta Atlas Fever. 

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 09. dubna 2019 21:10

Biely kvet Cervanek myslela jsem, že zrovna vy ji už máte dávno vyzkoušenou.

Moc jsem ji chtěla vyzkoušet, s tím, že to bude další, kterou budu moct v klidu odškrtnout, že ji nepotřebuju. Šeredně jsem se spletla.

Renusatko jj, taky mě dostala.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 21:23

Dnes jsem měla možnost vyzkoušet Chanel 1957. Nádhera. Pižmová a pudrová, malinko aldehydová, ale jemná. Elegantní a přesto líbivá. Aldehydy jsou v začátku, ale rychle se vytrácí a nahrazuje je medový tón. Kosatec dodá eleganci. Zdá se mi jako trošku netradiční na Chanel. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46048 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 21:30

Renusatko já jsem ráda, že tuto, plus Beige (která mi připadá téměř totožná s Insolencí) a Jersey opravdu ale opravdu nepotřebuju... ostatní se mi líbí a brala bych kteroukoliv. u 1957 se mi moc líbí jen ten úvod

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 21:41

viktorka_od splavu původně jsem ji ani nechtěla zkoušet, ale nakonec jsem stříkla na ruku. Pořád tak "vlála" s námi, tak jsem ji dala i na druhou ruku a pořád mi krásně voní. Dnes tady bylo celý den 20, ale třeba v zimě si myslím, že by se mi vůbec nelíbila. To jarní počasí mi k ní sedlo. 

Offline Korsičanka
Avatar
12835 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 21:47

Renusatko Mně přijde 1957 smíchaná  z různých exkluzivek. Ale povedená. Kdybych žádnou neměla, asi jí budu chtít celý flakon. Takhle mám zatím dojem, že ji nepotřebuju. Jsem zvědavá, jak dlouho mi to vydrží

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. dubna 2019 21:50

Korsičanka Já tak nějak prozkoušela kdysi ty EDT, novější EDP neznám, ale vlastně mimo Coromandelu mě nic nikdy nezaujalo na nákup.