Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. července 2017 16:42
Reakce na Korsičanka:

Děkuji! ... tak kdyby tam někdy někdo objednával, zkuste si na mě vzpomenout ...

Offline janejane
Avatar
656 příspěvků moje polička 05. července 2017 16:47
Reakce na Renusatko:

"Baccarat Rouge 540  mi nepřipadá nijak zvláštní, že bych ji musela mít a možná z ní mám i podobný pocit, že je podobá dalším vůním. "

Taky jsem ji musela vyzkoušet, ale můj popis by byl krátký.... vůně(?) betadiny naředěné fyziologickým roztokem. (pro Tebe asi vůně známá)

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. července 2017 17:02
Reakce na Dalia:

Mají ji v obou velikostech na švédském Fragrance & Art, odkud se chystám objednávat, ale asi až v srpnu. Mám ti dát vědět?

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. července 2017 17:20
Reakce na wendulka:

Budu ráda. A srpen bohatě stačí. Děkuji!

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 05. července 2017 17:51
Reakce na Dalia:

Krasna recenzia 

Nazvala som si ju "Striptis duše". V urcitych chvilah vobec nic nepotrebujes, ved vona ta oblecie! A ano, este cerveny ruz. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. července 2017 18:30
Reakce na Micuska:

Děkuji!

A já tedy vzdychám nad Tvou fotkou ... nádhera!

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 05. července 2017 18:58
Reakce na Dalia:

Po precitani tvojej recenzie som si musela streknut na ruku a flakon som supla do okna, cvak mobilom a bolo.

Teply letny podvecer voni velmi pristane.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 05. července 2017 19:13
Reakce na Dalia:

O.K. Tak v půlce srpna se domluvíme.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 05. července 2017 19:19
Reakce na wendulka:

Budu se těšit!

Offline slniecko admin
Avatar
17593 příspěvků moje polička 05. července 2017 20:59
Reakce na barbucha:

Pak se naskýtá otázka, kdo vlastně vládne peklu 

No, evidentne Kim Čong-un .

Ale nevieš si predstaviť, koľko karentov a dá vytrieskať z podobnej otázky .

Offline blackviolet
Avatar
3332 příspěvků moje polička 05. července 2017 23:10

Lorenzo Dante Ferro/I Profumi del Mastro Profumaio: Fior di Panna

Vůně čistoty.

Tělo po sprše napudrované kosatcovým pudrem.

Ylang ylang jako připomínka teplé kůže vyhřáté slunečními paprsky.

Okvětní plátky růže a krémové pižmo.

www.meine-vitalitaet.de

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 06. července 2017 12:10

Dalia krásna recenzia

Micuska vôňu si mala na stretku však? Vôbec si ju neviem vybaviť, skúšala som ju asi len na papieriku

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. července 2017 12:13
Reakce na sisa.b:

Děkuji.

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 06. července 2017 13:41
Reakce na sisa.b:

Dalia krásna recenzia

Micuska vôňu si mala na stretku však? Vôbec si ju neviem vybaviť, skúšala som ju asi len na papieriku

Áno mala. Či si ju aj skúšala, netuším.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. července 2017 15:00

IBITIRA (Xerjoff)

Stejně jako něha je imanentní lásce, tak Ibitira je zosobněním laskavé něhy. Je pohádkou o kosatci, o jeho podstatě jemně prostupující bytím toho, kdo mu dopřeje pozornosti.

Lehkost, až takřka éteričnost, je stěžejním výrazem Ibitiry. Úvodní tóny se otevírají v duchu lehoučkých nuancí chyprovosti. Sotva znatelný, avšak zachytitelný, pánský akord vetiveru a dřev nakrátko zahraje prim, ale rychle se tlumí a dává prostor květinám. S nezvyklou pokorou se ozývá růže, tiše a upejpavě, jen aby celé kompozici vdechla malinko dulce impresión či snad i něco ze své kulatosti, tak jako to ona umí.

Kdo je však králem scény, o tom není pochyb ani na krátký okamžik. Od prvního tónu až po samou bázi je akcentován kosatec. Svou roli zde pojal se sobě vlastní aristokratickou vážností, přesto ale pro tentokrát zanechal svůj klasický výraz někde v zapomnění. V Ibitiře se nedočkáme suše drhnoucích kosatcových tónů, tak příznačných pro jiné vůně, v nichž je iris hlavním protagonistou. Právě naopak. Kosatec nabízí rámě mladé růžičce a nechává se svést její nevinností.

Nabízí se mi podobenství Ibitiry a Infusion d'Iris. Ano, jsou podobného vyznění, ovšem umění formy každého z nich je někde jinde.

V nuancích modré zazáříš světu

a času běh zamykáš v samet své tváře.

V bezčasí duši mou bereš si k dálnému letu,

k obzoru myšlenek,

do dálav vábení modravé záře …

Offline slniecko admin
Avatar
17593 příspěvků moje polička 06. července 2017 21:23

Maria Candida Gentile - Gershwin: Drevo, práve čerstvo napílené drevo, s jemným podtónom kadidla. Uvádzané citrusy sa buď nekonali, alebo v týchto teplách nedostali príležitosť. V každom prípade, na leto tento typ vôní milujem.

Maria Candida Gentile - Cinabre: Táto vôňa si zo mňa strieľa. Je tak na pomedzí uniseu a dámskej a vždy, keď chcem zhodnotiť, že teda asi fakt unisex, hodí sa do totálne dámskej podoby, len aby mi o chvíľu zase vyplazila jazyk. Je to pomerne netradičné spojenie zázvoru s ružou a so stopami ďalších korenín. Veľmi skoro sa začína presadzovať aj benzoin s opoponaxom, ale nie dosť na to, aby to hodili do klasickej kategórie "tmavá orientálna ruža", Vanilka je tam tak v pozadí, že treba vedieť, že tam je, aby ju človek našiel. A bola by som veľmi zvedavá aj na tú ayrshireskú ružu Splendens, lebo mám dojem, že aj s ružou je to tu tak trochu inak....anyway, spracovanie ruže, ktoré ešte dokáže prekvapiť, tak to sa ráta!!!

Nobile 1942 - Café Chantant: Silná, tmavá, na slnku dozretá višňa so stopami kávy a čokolády. Takto by mohla vyzerať LPRN, keby sa rozhodla byť dámou a nie srandovným umelohmotným diblíkom.

Edit: Práve som našla, že ayeshireská ruža Splendens je veľmi stará odroda, kedysi nazývaná o.i. aj "ruža s vôňou myrhy"....tak a som na ňu ešte zvedavejšia....

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. července 2017 21:32
Reakce na slniecko:

Ach, Café  ... děláš mi velké chutě! Moc pěkné ...

Offline slniecko admin
Avatar
17593 příspěvků moje polička 06. července 2017 21:35
Reakce na Dalia:

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 06. července 2017 21:37
Reakce na slniecko:

A předpokládám, že Tobě se Café Chantant líbí. Nepletu se?

Offline slniecko admin
Avatar
17593 příspěvků moje polička 06. července 2017 22:01
Reakce na Dalia:

Neskutočne. Niečo podobné hľadám, odkedy skončilo Ypno od Kerna (to boli časy, keď ešte robil slušné vône...).