databáze 142655 vůní od 9485 značek a 1805 parfumérů

Coromandel (Eau de Toilette) Chanel

Coromandel (Eau de Toilette)
značka: Chanel
parfumér: Polge, Jacques , Sheldrake, Christopher
rok: 2007
určení: pro ženy
hlava: hořký pomeranč, neroli, citrusy
srdce: kosatcový kořen, jasmín, pačuli, růže
základ: benzoin, dřeva, pižmo, vanilka, kadidlo

kolekce Les Exclusifs

Diskuze:
Komentáře k vůni (6)
Avatar
teena-s (01.1.2021 )

Nový rok nezačnu s opicí ale s Polym a Shelym
Je to daleko lepčí než včerejší sousedské pokusy s domácí pyrotechnikou,tohle je ohňostroj od umělce,hýří barvama,svití,hřeje a ta jeho hvězdičkovitá světýlka vůbec nehasnou,některá se znovu rozblikají,některá fungují jako blinkry ale dohromdy je to úžasná show.
Opojná dřevitá sladkost,plyšová hebkost,teplá kořeněnost,mentolová čistota,mám chuť dýchat ji místo kyslíku,mám touhu ji pít místo vody,kdyby Dom Perignon tehdy ještě trochu máknul,mohl místo šáňa vymyslet Coromandel
Je to přesně ta příchuť,co mi naprosto konvenuje,nic mi nechybí,všeho je naprosto lékárensky odměřené množství,citrusy na zjemnění vanilky,kořen kosatce na uzemnění vzdušného pižma,růžová oblost na vyplnění mýdlové bubliny,pačuli dodávající autenticitu samorostu,chápu co na ní máte-chápu proč ji někdo nesnese.Tak tenhle rok jsem vyšlápla pravou...
(potvrzuji šulimárkovost a páč tu taky zbožňuju ve všech možných variacích,a i ze vzorku ji cítím všude kolem sebe-není co řešit :D )

Avatar
jerry (28.11.2020 )

Zpočátku síla, ale rychle se uklidnila a vůně zjemněla - vanilka, skořice, grog, větrové bonbóny. Na podzim a zimu ideální.

Avatar
viktorka_od splavu (18.12.2017 )

lehce plesnivé pačuli hned v začátku. ale není to nijak nepříjemné, hezky sladěné s květy a nějakou citrusovou kůrou. ale je to studené jak chanel..
a po chvíli hodně kyselé. citrony v lednici chytly plíseň.
je to odpudivé a lákavé současně. miluju ve vůních kadidlo. a tady je kadidlo s pomerančem, sytým, skutečným šťavnatým pomerančem, kdepak žádná tetinka, tohle je nádhera! ale co ta plíseň.. opepřený pomeranč! a vanilka. hodně vanilky, sladké vanilky, kadidlové vanilky. po zahřátí kadidlově vanilková, v chladu vic květinově pomerančová. a za dvě hodiny i chanelovské mýdlo. je hodne vtíravá na mně teda. pořád ji cítím. a nemůžu se rozhodnout: strašně krásná, nebo strašná?
bergamot a mýdlo.. to je ale _divná_ vůně
nemůžu si pomoct, připomíná mi shalimar zalitý notnou dávkou pačuli
dlouhotrvající. mýdlo a bergamot. plesnivka tam pořád lehoulinko dráždivě někde vykukuje, ale fakt jen natolik aby mě to lehce iritovalo a nutilo pořád čichat. neskutečná výdrž
večer krásná, dřevitě vanilková a květinové mýdlová, och.. kdo by to byl řekl. asi teda za mě ano:-)

Avatar
alibi (04.9.2017 )

Začátek té jízdy je pro mě, jako by vzal někdo distingované květinky od Chanelů a naučil je břišní tance (květiny s pačuli a citrusy). Pak mi začne probleskovat povědomá vůně. Nos mám stále přitisknutý k místu aplikace. Co mi to kruci připomíná?! Kouknu na složení a docvakne mi to - je tam náznak Eau de Shalimar, ale koupající se v kytkách (benzoin, kadidlo). Úžasné! Kytky se asi tím řáděním unavily a teď přichází na řadu něco, co mi voní jako náplast - taková ta látková z lékárničky. A je to všechno moc příjemné. Dojezd je sladká vanilka. Nekonečná zábava.

Avatar
Miru (18.9.2015 )

…zvláštní vůně!…
Nástup drsný, ostrý, drzý, žádný cukrátka!
(surová ambra, čerstvé pačuli, právě pořezané kmeny – dřeva…,

a kouř,
ani stopa, náznak něčeho nasládlého – ženského..?…)
Nalačno tahle kombinace dost nebezpečná!…,
pěkně natvrdo ukazuje o čem bude asi řeč..?!
Omyl

- to bylo trochu zastrašení pro nepřítele…

Vůně na kůži taje, jako když zahříváte vosk v dlani a formujete si z něj, co vás napadne…,
tak i Coromandel se nechá vaším teplem utvářet k obrazu svému – pravému…
Paradoxně teď vnímám živočišno.?.

Asi díky, teď už teplé ambře…

Odkud cítím karamel,vanilku?
Benzoin – pryskyřice, která s vaším nosem dělá divy!, a díky níž je pačuli příjemně nasládlé, kouřové/kadidlové akcenty nezbytné,dřeva mají prachový ráz a
vůně je
tajemná,zvláštní, okouzlující, mnohovrstevnatá,
krásná!.

01/12/09

…zkouška po víc jak roce a

neměnila bych na prvním komentáři nic.

Snad jen dodala, že vůni nevnímám už tak úderně.?.

Je krásný. Dost mi v jisté fázi připomíná moji vůni MARCONI 3.

Přičemž Marconi 3 mi ale z toho vychází mnohem lépe:

(i když JE trochu odlišný, jiný samozřejmě, tak)

je hustší, propracovanější, hlubší, má výdrž.

Coromandel je typický Chanel ve smyslu

- „čistá“ vůně. Bez hloubky. Je jednoduchý, nekomplikovaný. On také pracuje, to ano. Ale je pořád takový akurátní, i když má „temnější“ složky…

Ten flakon, resp. flakony Chanel vůní odpovídají svému obsahu…

Na mně je Coromandel přilepený na kůži, vpitý jako klíště = je splynutý s kůží do roviny…,

je cítit, ale nejde snad na centimetr od kůže.

Čili z tohoto důvodu bych Coromandel navzdory jeho složení, resp. tomu, jak si lidé spíše představují tělové vůně,
nazvala/zařadila mezi vůně tělové, intimní, jen pro někoho…
Ale je
LUXUSNÍ.
To ano.!

04/03/11

Avatar
wendulka (03.5.2015 )

Dočetla jsem se, že Coco Chanel už od mládí milovala čínské dřevěné skládací paravány, lakované technikou nazvanou právě Coromandel, která původně vznikla ve východoindickém pobřeží téhož jména, odkud se přes Čínu rozšířila do Evropy. A tahle vůně tak má být jakousi poctou tomuto jejímu koníčku. Ale kde mám to lakované dřevo hledat, to při nejlepší vůli opravdu nevím.

Hned po hořkém nazelenalém neroli se na mě totiž pokaždé vyvalí starý, z jedné části hodně plesnivějící a z druhé části zaprášený tmavý kamenný sklep a ne a ne se pustit.Tuhle nevlídnou atmosféru pak dokreslují i ztrouchnivělé dřevěné stropní trámy. Teprve v drydownu, když sklep konečně po několika hodinách zmizí, se objevuje pohár našlehané teplé vanilkové pěny, zvrchu postrouhaný bílou čokoládou, ovšem to před tím mám asi za trest.