Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 10:55
Reakce na slniecko:

Inak, k tomu layeringu, mávam veľmi podobný postoj, aj preto je mi od začiatku "podozrivá" značka Jo Malone, ale tu je to napriek málo ingredienciám skôr doplnenie, oceňujem, že každá vôňa je krásna sama o sebe a že odolali snahe skúšať krížiť všetko so všetkým, že vytvorili len dve "doplňujúce".

Ale samozrejme, nijako to nevnucujem, už pre tie ceny, sama si nie som istá, či by som to za to dala.

​Layering propagoval svého času majitel Madelaine. A předváděl kombinace s vůněmi The Different Company. Ty měly alespoň (první 2 řady) vysoký podíl esenciálních olejů. A Ellena (zakladatel TDF) po zastávce u Hermés a Le Couvent teď přímo v propagačních materiálech nabádá k layeringu s Mandarino (laboratorio Olfattivo). Já vrstvím rád. Ač někdy nechtěně, když vůně z předvečera i po sprše drží.

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 11:00

svěženkář 

Já tak moc ráda čtu Tvoje posty, to mám vždycky takový ten pocit, protože Ty o vůních píšeš s takovou radostí a nadšením /mi přijde/, že je fakt radost to číst!

Offline svěženkář blogger
Avatar
722 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 11:24

euridike Děkuji!

Píšu převážně o vůních, které se mi líbí. Pak je to jednoduché. 
Pravda, že čím déle má člověk tohohle koníčka, pročichá se k tomu, co by mu dříve ani nevonělo.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 15:48

euridike A nejenom píše, ale i mluví. Na jednom brněnském srazu jsme měli úplně fantastickou přednášku s kolováním vůní. Super to bylo.

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 15:52

Renusatko 

Ach jo, já jsem tady fakt asi jediná, která nikoho z vás nezná "face to face" , no nic, až budou zase nějaké srazy, tak se musím někam vetřít...

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 16:03

euridike Vsak az otevrou, zajed do Brna.  My ti koupime nejaky alkohol, jestli ti ho zas nebudou chtit prodat. Ale fakt, byva to moc fajn...

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 16:06

Luna 

Tak do Brna já vždycky ráda... A když si namaluju pusu, tak mi možná prodají cider, to stačí...

Offline Korsičanka
Avatar
12855 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 16:11

euridike Akorát, že do obchodu s rouškou...

Ale na procházku si pusu maluju taky, abych si ten společenský život aspoň trochu užila

Offline Fleur blogger
Avatar
6100 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 16:12

Encens Suave

Prvních patnáct minut jsem měla pocit, že se jedná o nějaký parfémářský žert ve stylu Švankmajerova surrealistického střídání těch nejbizarnějších představ. Kostel, dým z levitující kadidelnice. Dva čtverečky žvýkačky Pedro na kostelní lavici se samy rozbalí, vskočí do úst baroknímu andílkovi a ten vypustí z kamenných úst obří bublinu. Střih.Bublina obroste růžovými chlupy a je z ní porce cukrové vaty levitující před oltářem. Střih. Cukrová vata vzplane a zůstane z ní karamelizovaný škvarek na špejli. Střih. Všechny sochy v kostele drží v ruce špejli s hořící cukrovou vatou, kadidelnice mezi nimi létá jako nějaký dron a růžový kouř houstne.
V poloze mírně zakouřené (a pro mě až příliš sladké) vanilky zůstává vůně několik hodin, základ je opravdu festovní.

Můj muž opatrně ze vzdálenosti 15 cm od zápěstí s testovanou vůní: ne, tohle se mi fakt nelíbí. Já bych nebyla tak přísná, protože pro milovníka gurmánštějších vůní to může být příjemná vanilka s pryskyřicemi.

Offline Korsičanka
Avatar
12855 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 16:14

Fleur Tedy číst tvoji báječně divokou recenzi...to jsem se fakt pobavilaEvidentně ti dýchání v roušce svědčí - skoro jako inhalace lepidla ruskými dětmi žijícími na ulici:)

Offline Fleur blogger
Avatar
6100 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 16:14
Reakce na svěženkář:

euridike Děkuji!

Píšu převážně o vůních, které se mi líbí. Pak je to jednoduché. 
Pravda, že čím déle má člověk tohohle koníčka, pročichá se k tomu, co by mu dříve ani nevonělo.

​Právě to mě někdy skoro děsí. Kdykoliv aplikuji vůni, k níž jsem sama přilnula až po delší době, snažím se mít na paměti svou vlastní první reakci, abych byla připravena čelit reakcím (byť nevysloveným) okolí (a případně to okolí ušetřila).

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 16:23

Fleur

KKoukám, že ten benzoin v Encens Suave ti dal na rozdíl ode mě co proto

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 16:24

Korsičanka 

Tak já to brala tak, že sraz je obvykle někde v restauraci, kde mám právě v plánu si ten zatracený cider dát - a až budou otevřené restaurace a nedejbože i nějaký ten sraz, tak to zřejmě bude v době, kdy už si tu roušku budu moct sundat alespoň na chvíli, věřím, doufám - nekaž mi to!

Fleur 

Super recenze...

Offline Fleur blogger
Avatar
6100 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 16:27

wendulka No fakt jsem se nestačila divit.

Korsičanka euridike Děkuji!

A ten parfémový sraz bych si také dala líbit, naposledy jsem se účastnila loni v polovině února - připadá mi to jako sto let...

Offline Korsičanka
Avatar
12855 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 16:34

euridike Promiň Já si představovala, jak si jdeš koupit lahev. A do Brna se těším jak malá, tak vítej!

Offline Luna
Avatar
10452 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 16:43

Fleur To bych chtela videt zfilmovane!

Offline Fleur blogger
Avatar
6100 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 16:45

Luna Mohla bys k tomu dělat plakát a přihodit tam třeba netopýra s růžovou čelenkou .

Offline Miru
Avatar
13876 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 17:06

Fleur 

Ences Suave má tedy nádherné složení.!.

Offline euridike blogger
Avatar
3498 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 17:07
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 30. ledna 2021 17:29
Reakce na euridike:

Renusatko 

Ach jo, já jsem tady fakt asi jediná, která nikoho z vás nezná "face to face" , no nic, až budou zase nějaké srazy, tak se musím někam vetřít...

No ale bacha, brněnské parfémové srazy jsou návykové. Jak jednou začneš...

Luna 

Já spíš úplně vidím, jak k Fleuřině recenzi Encens Suave kreslíš komiks.