Co jste dnes zkoušeli/y za nikovky/exkluzivky?

09. srpna 2014 17:03
Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 09. července 2017 21:23
Reakce na Daridari:

Ak sa ti páčil Baccarat, tak vyskúšaj to Flamenco, wendulka písala v recenzii, že vidí podobnosť v určitých tónoch  A keď už tam budeš, vyskúšaj parfum Costarela (Carner Barcelona), ten naposledy mňa zaujal z tých slaných  A ja by som vedela asi v každej parfumérii pár stoviek nechať . Väčšie umenie je vybrať jednu jedinú, keď máš povolenú kúpu raz za čas  (u mňa je to skutočne problém)

Renusatko ty si dnes tuším neskúšala vône podľa môjho gusta 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. července 2017 21:25
Reakce na Renusatko:

Rue des Lilas Phaedon - musím totálně souhlasit s Vendulkou. Nic z toho bych nenapsala jinak , ale je to jen tím, že už znám Lilac Love.

Mírně pudrový šeřík s růžemi. Vcelku dost podobná Lilac Love, která je ale celkově zajímavější. Růže brzy odezní a je cítit jen slabý závan, pudrovost mě ruší. Po chvíli ještě vše převálcuje pižmo. Je z ní taková mírňoulince šeříková pižmovka. Nevadí mi, ale ani nezaujala. 

Tak to mě zajímá! Lilac Love neznám, ale píšeš o pudrovosti, o pižmu ... pudr můžu a měkoučký pižmový polštářek také.

Předpokládám, že by to mohla být pěkná jarní vůně. Co myslíš?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 09. července 2017 21:32
Reakce na Dalia:

Na jaro určitě. Je příjemná. Já sama moc na ty pudrové nejsem, ale kdybych neznala Lilac, tak se budu radovat asi mnohem víc. 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 09. července 2017 21:34
Reakce na Renusatko:

Děkuji! Tak uvidím ...

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. července 2017 22:39
Reakce na Dalia:

Krásně jsi Iris Silver Mist vystihla. Skutečně má trochu strohé stříbrné kontury, ale paradoxně teplo vůni pomáhá, že z ní nevystupují tolik jako v zimě nebo v chladném deštivém počasí.

Víc asi nemám co dodat. Snad jen zase poprosím, jestli bys recenzi opět i uložila?

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. července 2017 23:01
Reakce na Renusatko:

Tvoje podání Cape Heartache je přesné. Akorát já mám to štěstí, že ji mám bez plísně. Každopádně ta vůně mě hodně baví jako celá značka Imaginary Authors. Zrovna o ní pomalu dávám dohromady článek.

A abych nezapomněla, uložila bys tuhle recenzi zase  i do databáze, prosím?

A hlavně piš dál!

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 09. července 2017 23:54

Wackelwasser: Wackelwasser Dark

Může být minerální voda svěží a temná zároveň? Pro Christiana Plesche to není žádný problém. Stačí do ní kromě šťávy z přírodních citrusů nastrouhat trochu zázvoru a pořádnou hrst kardamomu, aby jí kromě chladivosti dodali říz. Avšak tu pravou hloubku získá teprve, když si k ní dáme jedno dobře vychlazené sladové černé pivo s neobvyklými tóny lehce zkaramelizovaných hroznů. Přitom vás obklopuje lehká vůně čerstvě rozkvetlého jasmínu a orchidejí a cedrového jehličí.

(https://il2.picdn.net)

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 10. července 2017 17:04

tady se to ale rozjelo, hned jsem si přidala pár vůní do chci zkusit. :-)

Offline Luna
Avatar
10437 příspěvků moje polička 10. července 2017 20:02
Reakce na alibi:

Přesně, jenže bohužel nestíhám ani shánět vzorky, ani psát o tom, co jsem zkoušela. Prázdniny budou v tomhle ohledu asi slabší.

Offline alibi blogger
Avatar
3959 příspěvků moje polička 10. července 2017 22:02
Reakce na Luna:

Však to nevadí. Všechno chce čas. Já teď nemám chuť překotně zkoušet. Tedy lépe řečeno, mám chuť se v klidu vonět tím co mám a užívat si toho. Na dovče jsem se se svými odstřiky docela pobavila. A signál tam nebyl, takže jsem ani vzorky na zkoušení nebrala. Stejně bych nemohla zapisovat.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. července 2017 14:55

Bella Donna (Jul et Mad)

Renesanční alegorie ženskosti … pikantně laděné tóny černě fialové moruše otevírají náruč, v níž objímají záplavu květeny. Krémová magnolie drží prim, avšak především při odeznívání ovocně akcentovaného začátku se krátce a poměrně halasně prezentuje omamně vonící jasmín. Svou živočišnost zde dává na odiv bez jakýchkoliv skrupulí a slabší nosy by v tuto chvíli mohly utrpět menší úlek. Naštěstí netrvá dlouho, než se bílý uzurpátor uklidní a stáhne se do pozadí, aby si ke svému přišel také další ze společníků něžné magnolie.

Zatímco magnolie tuto skladbu povznáší svou růžovou něhou do takřka až rozverných výšin, sametově temný kosatec její rozjuchanost uzemňuje klidným a stálým akordem. Rozvernost zůstává skrytou mízou lehce snivé melancholie. Obraz ženského půvabu, který je zasazen do pevného dřevěného rámu, na němž mihotavý plamínek svíce probouzí zvláštní světlo … snad záři několika zapomenutých pryskyřičných slz …

Offline Micuska
Avatar
909 příspěvků moje polička 11. července 2017 17:46
Reakce na Dalia:

Krasna precitene napisana recenzia. K voni som sa este furt nedostala a som zvedava az to boli 

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. července 2017 17:50
Reakce na Micuska:

Dnes jsem ji zkoušela za účelem rozhodnutí se, zda si ji ponechám v tužebníku ... a ponechám! Líbí se mi dokonce mnohem více, než když jsem ji zkoušela poprvé. Sedí mi!

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 11. července 2017 20:54
Reakce na Dalia:

Ďalšia krásna recenzia  A tiež som na túto novinku zvedavá.

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 11. července 2017 21:45
Reakce na sisa.b:

Děkuji pěkně! Bella Donna je velmi zajímavou vůní a dnes jsem zjistila, že i velké teplo jí sluší.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 12. července 2017 00:15
Reakce na Dalia:

Zloženie už som okukovala, teším sa na skúšanie  A takisto aj Fugit Amor - po všetkých tých vašich krásnych recenziách, ktoré tu dávate  

Ja som dnes večer vytiahla Fordovu Violet Blonde. Veľmi ma prekvapilo, že ju po tých rokoch (dvoch - troch) vnímam celkom inak. Pamätala som si, že mi nesedela moc kvôli počiatočnej zeleni, zrejme z udávaných fialkových lístkov. A dnes sa z nej vykľula veľmi príjemná vôňa, z ktorej jasne cítim jemne osladenú kožu s kosatcom a fialkami. Manžel síce hundre, ale mne sa vône s umiernenou kožou veľmi páčia  

Na druhej ruke mám Vepres Siciliennes a hoci je to pekne spracovaná vôňa, ja si s tými ovocnými až tak nerozumiem.

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. července 2017 02:30
Reakce na sisa.b:

Taky jsem zvědavá, Sisi, co bych této Fordovce řekla dnes-před rokem jsem ji prodala:)

A Bella Donna je pro mne síla asi nenositelná:( Zkoušela jsem už 3x a převálcuje svou silou i Vjolu - a to je nějaká sillage!! Velmi sladce květinová mi zvedá žaludek:( Zdravím z pražského letiště

Offline Dalia
Avatar
10851 příspěvků moje polička 12. července 2017 07:11
Reakce na Korsičanka:

sisa.b Violet Blonde jsem před časem také prodala a také by mě zajímalo, jak bych ji vnímala teď.

Bella Donna je výrazná a vcelku omamná. Ale, jak už jsem psala, sedí mi.

... no, co se týče Forda, tak bych ráda vyzkoušela Noir pour Femme.

Offline sisa.b
Avatar
1283 příspěvků moje polička 12. července 2017 12:08

Dalia Korsičanka tak som zvedavá dievčatá, ako bude pôsobiť na mňa. Výrazná gardénia dvíha žalúdok aj mne, taký Honour som musela umyť. Ale sú vône, v ktorých mi nevadí. Že je väčší silák než Vjola, to by mi nevadilo, ja mám rada vône, ktoré dobre držia

Offline Korsičanka
Avatar
12836 příspěvků moje polička 12. července 2017 18:11
Reakce na Dalia:

Zdravím všechny z Portugalska:), hrozná cesta přes všechny ty kontroly na letištích:((( Noire pour Femme mám, takže vzorek nebude problém, napiš si,prosím, co vše jsem ti slíbila, Dali, já mám hlavu děravou:((