GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline Vilemina
Avatar
2268 příspěvků moje polička 07. května 2019 18:30
Reakce na razorblade:

rozarka me srala uz od zacatku... nez vzdycky vyjmenovala ty svy tituly

​no jo, jsem Daenerys z bouře zrozená, bla, bla, bla, bla.... fakt doufám, že to s ní nedopadne dobře.

Offline brrr
Avatar
10048 příspěvků moje polička 07. května 2019 19:41

Bojím se, že Jaime jede do KL zachraňovat Cersei, to by tak na scénář D+D sedělo. Abych řekla pravdu, moc jsem nepochopila, proč vůbec na Zimohradě zůstával. Moje romantické já doufá, že řekl Brienne ty hrůzy, které provedl, aby se na něj vykašlala, protože je mu jasné, že ten vztah nemá budoucnost. Jen doufám, že neumře v KL jako queenslayer (je jedno, kterou tu husu zabije, nemám je ráda obě).

Offline brrr
Avatar
10048 příspěvků moje polička 07. května 2019 19:42

Mimochodem, teď jsem viděla znovu ten kousek, kdy Arya zabila Night Kinga, ta hudba je super.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 07. května 2019 20:09

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 07. května 2019 20:13
Reakce na brrr:

Mimochodem, teď jsem viděla znovu ten kousek, kdy Arya zabila Night Kinga, ta hudba je super.

​Jo, ta skladba se řadí k mým nejoblíbenějším hned po Light of Seven Mimochodem to ukazuje, že i v tom, jak lecos daD pokydali, tak dokázali natočit působivé scény - zrovna vyhození Baelorova septa do vzduchu je vyloženě v intencích GRRM. I proto mi nesedí, že člověk, co dokázal udělat tohle, nechá svého protivníka stát na dostřel (alespoň balist) a nic nezkusí.....

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 07. května 2019 20:16

konečně jsem přišla na to, proč mi daenerys leze na nervy. připomíná mi spolužačku ze střední školy

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 13. května 2019 11:28

Mno, mam smíšený pocity. Mad queen je jasná, buď zabije Jona s Aryou (která je zjevně dost nesmrtelná) a usedne na trůn, nebo pravděpodobnějc zabijou oni/ on ji. Jaimeho veletoč pocitů jsem teda moc nepobrala, ale ten jejich konec se mi celkem líbil

Online Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 13. května 2019 11:40

Ja jsem spis zklamana

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 13. května 2019 13:47

Já bych to řekla asi takhle, po filmařské stránce - tak, jak je to natočené - je to opravdu jedna z nejpovedenějších epizod, když se na to člověk podívá jako na samostatný film, tak to má dost velkou šťávu. Ovšem scénáristicky to v kontextu všech 8.sérií dává smysl docela dost málo - Daenerysina proměna je částečně pochopitelná, ale odehrává se strašně rychle, obecně je Daenerys poslední dvě serie oproti těm předchozím a knize strašně OOC (out of the character), jako kdyby ji někdo cestou mezi Essosem a Westerosem přeprogramoval mozek. A ta změna prostě s tím, jaký prostor v seriálu měla, nedává moc smysl...... Ale co se divit, takovéhle otočky už daD předvedli, Stannis taky prodělal najednou takový obrat, že byl ochoten upálit vlastní dceru.....

Každopádně soundtrack zase perfektní.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 13. května 2019 15:59

K tomu soundtracku - spojení Light of Seven a Rains of Castamer je geniální Ten soundtrack to povyšuje asi o 4 třídy výš.....

K ději: To rozhodnutí Daenerys KL spálit mi pořád přijde divné, jasně, Jonovi řekla, že jí zbývá strach, pochopila bych, kdyby šla primárně po Rudé baště a cersei, ale tohle? Vždyť by musela při těch svých kobercových náletech zmasakrovat i podstatný kus své armády, všichni byli ve městě (přitom z traileru to vypadá, že jich má snad víc než na začátku). No a pokud měla pocit, že Jona lidi Západozemí milují víc a na ní zbývá strach, tak teď ty, co to přežili a Jona anebo Davose viděli, ho budou milovat ještě víc, protože se choval příčetně a soucitně, bylo vidět, že ze začátku absolutně nevěřil svým očím. Navíc mu dala naprosto jasný důvod, proč jí přestat vidět jako svou královnu a popřemýšlet, zda by se přeci jen neměl pro lid Západozemí obětovat a vládnout...... Jsem zvědavá na rozuzleníJinak když už, tak to měla Dany dotáhnout a třeba Grey Wormovi dát tajný rozkaz, aby on nebo jeho muži zabili v e chvíli, kdy bude jasné, že je rozhodnuto, Jona. Koneckonců, seveřany už moc potřebovat nebude a udělat to chytře, tak nikoho nenapadne, že to není obyčejná smůla...... Vyřešila by tím všechny své problémy.

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 13. května 2019 17:16

A666 Vždycky se dívam i na Inside the episode, tam říkaj: "I don't think she decided ahead of time that she was going to do what she did. And then, she sees the Red Keep, which is to her the home that her family built when they first came over to this country 300 years ago. It's in that moment on the walls of King's Landing when she is looking at that symbol of everything that was taken from her that's when she makes the decision to make this personal."

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 13. května 2019 17:43

Klara 

Já to viděla, ale moc mě nepřesvědčili...... Pochopila bych nálet na Rudou baštu, ale pálit kolem sebe hlava nehlava na bezbranné civilisty, to je o dost dál za "make this personal".

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 13. května 2019 18:06

A666 Jo, to samozřejmě souhlas :)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 13. května 2019 18:26

Klara 

jinak DaD samozřejmně nemůžou říct - potřebovali jsme z ní udělat mrchu pro náš plot (navíc bude zajímavější sesazovat mad queen s drakem než mad queen co jí toho už moc nezbývá)....

Offline razorblade
Avatar
8192 příspěvků moje polička 13. května 2019 21:29

Patej dil me hodne bavil, jsem zvedava na rozuzleni... :)

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 13. května 2019 21:42

já jsem pořád čekala, že quiburn na poslední chvíli vytáhne nějaký čáry máry z rukávu a ono nic.. 

Offline 0zero7
Avatar
10790 příspěvků moje polička 13. května 2019 22:04

Jde na mobilu cist zabeleny text? 

Offline razorblade
Avatar
8192 příspěvků moje polička 13. května 2019 22:33

0zero7 mne ne, ja si ho musela zkopirovat a dat do poznamkovyho bloku :)

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 13. května 2019 22:47

0zero7 razorblade já to normálně vidim když ten text vyberu :) 

Offline brrr
Avatar
10048 příspěvků moje polička 13. května 2019 23:23

To byla ale blbost. To že Daenerys dopadla, tak jak dopadla je snad jediné, co mi nevadí. Odkdy bojuje Davos v první řadě? Nesmrtelná Arya, doufala jsem, že se vrátí pomoct Sandorovi. No a nejvíc to asi od scénaristů schytal Jaime, co jim ta postava proboha provedla??? Ani možnost, že by byla Brienne těhotná to nějak nelepší.