GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. května 2019 11:59

Tak ten honorář byl myslím obdobný i za 7.sérii, kde nebyly díly zase o tolik delší než běžné (rozhodně to nebylo 80 minut a víc)......

BTW jen 6 sérii může být právě i proto, že natáčeli 3 různé konce a potřebovali prostředky na to (a je logické, že to udělali, je to svým způsobem snaha o ochranu vlastních investic, i když jim v určité míře nakonec unikly všechny tři - i když já doufám, že se ukáže, že to tak není a je to něčí výmysl).

Jestli bylo zkrácení posledních dvou sezon fakt jen scnáristický požadavek, tak to akorát ukazuje, že jsous cénáristi ještě mizernější, než by člověk čekal, protože konkrétně 8.série měla prostoru pro vývoj postav a nějaké normální interakce totálně minimum. Na druhou stranu v 6. a 7. srii jasně ukázali, že dokáží psát i "vatové" epizody, takže v tom by problém být fakt neměl.

Každopádně z nějakého důvodu cítili potřebu to rychle ukončit, můžeme se jen dohadovat, z jakého. Finance jsou jedním z relevantních odhadů.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 19. května 2019 19:48

Zejtra se chystám brzo vstávat, protože nemám čas dívat se odpoledne. Tak doufám, že nepůjdu do práce nasraná Ty 3 uniklý konce radši předem číst nebudu, co kdyby mi vadily všechny...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. května 2019 23:42

Zajímavý článek, který poměrně jasně vystihuje, proč jsou poslední dvě série (a osmá už vůbec) tak kontroverzní a špatně přijímané

https://www.lidovky.cz/kultura/zklamani-z-konce-hry-o-truny-muselo-prijit-ma-jasno-spisovatel-je-to-dan-za-martinovo-zahradnicen.A190517_171044_ln_zahranici_pev?

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 20. května 2019 05:45

Mno, tak asi dle očekávání, stalo se co muselo, wtf taky bylo, aspoň že byl Ghost poňuchňán

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 20. května 2019 08:00

Ja se jdu normalne zabit. Rano jsem si privstala, abych si tos tahla a pustila nez pujdu do prace... no a ja se v tu nejdulezitejsi chvili nejak blbe oprela loktem o ovladac a cely to vypla jako dnesek preziju jen proto, ze to zatim slape podle toho leaklyho scenare, jinak bych si asi hodila acko

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 20. května 2019 08:18

razorblade 

Já se ani nebráním spoilerům, alespoň jsem měla čas se psychicky připravit. Přemýšlím, co si daD při psaní fetli.... A jsem docela ráda, že je konec.

Je smutné, když se najde spousta fanfiction propracovanějších a uvěřitelnějších než tohle.....

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 20. května 2019 08:39

A666 ja taky nechapu lidi, kteri nemaji radi spojlery. Treba u harryho pottera jsem taky vedela, jak to dopadne ja to ale omylem vypla fakt v nejhorsi chvili, kdy x zabil y a objevil se tam z! Kdybych necetla ten spojler, tak bych se bala, ze z ihned zabije x!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 20. května 2019 08:42

razorblade 

Tomu naprosto rozumím :) Já zase dneska nemám čas to celý shlédnout ráno.... Jako u Avangers Endgame by mě spoilery vadily, ale u tohoto je někdy fakt lepší být připraven, než mít přehnaná očekávání....

P.S. Je docela vtipné, jak na Edně to jede ode zdi ke zdi - od 0% hodnocení k 100% a téměř nic mezitím

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 20. května 2019 09:30

razorblade koukla jsem na novinky a je to ta prvni varianta

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 20. května 2019 10:40

Tak to asi dopadlo, jak muselo, žádný extra velký překvapení.

Akorát mi prozraďte, kdo byla půlka těch lidí, co volili krále Já si fakt nepamatuju každýho, kdo se tam někdy mihnul.

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 20. května 2019 10:59

coralline  Sansa, Bran, Arya, Yara Greyjoy, Brienne, Davos, Gendry Baratheon, Samwell Tarly, Yohn Royce, Robin Arryn, Edmure Tully a zbytek je bezejmennej, prej :)

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 20. května 2019 11:15

Klara Díky. Bezejmenný no v titulcích jsem měla man 1, man 2,... A třeba Robina jsem fakt nepoznala.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 20. května 2019 21:28

Mam to za sebou... a jsem spokojena, vybruslili z toho dobre. Moc me pobavil Bronn, libil se mi osud Aryi  a byla jsem nadsena z ustredniho motivu zpivanyho sborem na konci.

A znechutil se mi sedy cerv, Daenerys jsem nemela rada tak od druhy treti serie, jeho ale jo, prisel mi jako ferovej chlapik. Uz v patym dile se mi ale najednou ze vteriny na vterinu totalne znechutil a poslednim dilem to konkuroval...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 20. května 2019 23:17

Taky to mám za sebou a já teda spokojená nejsem. Jo, zdánlivě to dává všechno smysl, připouštím i, že odtržení Severu by bylo tolerováno jako odměna za oběť seveřanů ve válce s nočním králem (i když nevěřím, že by tomu zbytek království věřil - nikdy neviděli nemrtvé ani bílé chodce, byla by to pro ně povídačka). Protože jinak co by asi Dorne nebo Železné ostrovy (dvě notoricky separatistická království) v reakci udělali, že - když můžou mít nezávislost Seveřani, proč ne oni. Nicméně v kontextu nejen celého seriálu ale i jen poslední série to je najednou poměrně dost mimo.

Pominu fakt, že ještě nedávno měla Sansa obavy, že žádný Stark na jihu nedopadne dobře a teď v tom Brana klidně nechá (řekněme, že chce fakt vládnout a mladší bratr by byl konkurence), ale ještě před několika epizodama jsme se dozvěděli, jak je tříoká vrána pro lidstvo důležitá jako pamětník (a proto by šel NK po něm prvotně) a teď má někdo tak důležitý čas na kralování? Místo aby hledal a vychoval nástupce? Nebo když zmizel NK tak najednou důležitý není a může vzít vedlejšák? No, dejme tomu..... Ono koneckonců, co důležitého tam ve výsledku tříoká vrána přinesla? Jediné větší odhalení byl Jonův původ, který vlastně pro dějn nebyl tak důležitý - i když připouštím, že nepřímo udělal z vrány krále....... I když krále, který měl jiné starosti než vladaření a vše nechával na radě už jsme tu měli a víme, jak to dopadlo.....

Já si dovedu představit, že nás k tomu samému závěru dovede i GRRM (jestli to dopíše) ale fakt doufám, že to bude uvěřitelnější a logičtější. A jestli chtěli tvůrci nějaký parádní twist na závěr, tak ukázat, že Bran vlastně není Bran, ale ve skutečnosti ho ovládá Brynden Krvohavran a konečně si tak splnil svůj sen usednout na trůn - to by byl twist jak noha a i bych jim za to tu 8. sérii odpustila

Jinak nemůžu si pomoct, ale celá scéna se zabitím Dany mi přijde jak vymyšlená pro případné použití proroctví o princi co byl přislíben v rolích Jon Snow jako Azor Ahai a Dany jako Nissa Nissa. Akorát si v průběhu posledních sérii nějak řekli, že je to moc předvídatelné anebo nevěděli co s tím a tak to předělali tak jak to ve výsledku vypadalo......

Jo, jsem tu za škarohlídá, ale ten seriál už nezvládal byl konzistentní ani v jedné blbé sérii, natož v tom celém. Chápu, že udržet krok s tím, jak GRRM nadhazuje linie je těžké (a i proto jsem seriálu některá zjednodušování odpustila), ale nechápu, proč se teda oním proroctví o princi co byl přislíben oháněli ještě v 7.sérii když věděli, že jim GRRM z toho nepomůže......

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 20. května 2019 23:19

Jo a všimnul si někdo, že s Šedým Červem evidentně neodplouvali Dothrakové? Ti by v Západozemí udělali pěknou paseku

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 20. května 2019 23:21

razorblade Souhlasím se Šedým červem. Chápu, že mu zabili Missandei, ale to už bylo trochu přes čáru, hlavně mě nenapadlo, že bude pak věznit Jona ještě bůhví jak dlouho.

A prosím o pomoc, jsem pravděpodobně natvrdlá. Jon zůstane u Hlídky nebo odešel definitivně s Divokými?

Trochu mě překvapila Sansa, resp. to jak lehce ji prošlo odtržení Severu.

Vizuálně to bylo super: popel/sníh (Winter is coming!), Jon a hlídající drak, Daenerys s drakem za zády (jak jde před Dothraky a Neposkvrněné).

Konec nakonec dobrý, ale teda už jsem myslela, že to Jon neudělá.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 20. května 2019 23:23

Mimo Škarohlídství - první část dílu byla antočená filmařsky zase děsně dobře (celá atmosféra - kdyby to nebyl poslední díl GOT ale něco nezávislého, bylo by to perfektní), plus to hodně držela dokonalá hudba. Nejdojemnější byl Drogon, když se snažil probudit svou matku. V druhé půlce pak lecos zachraňovalo vlastně opakování obdobných scén z minulých sérií - korunovace (kombinace Cersei připravující se na soud, její korunovace a korunovace Johna), odplutí Aryi (reminiscence plavby do Braavosu) a průchod Jona zdí (odkaz na to, jak procházeli s noční hlídkou ještě s Mormontem).

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 20. května 2019 23:30

brrr 

Já se spíš divím, že Jona nerozcupovali a jen ho vsadili do vězení. Dothrakové spolu s Neposkvrněnými byli v té chvíli nejmocnější silou v troskách KL, mohli dělat víceméně co chtěli (Dany navíc udělala Šedého Červa absolutním velitelem všech jejích sil). To, že to Jon přežil se dá yvsvětlit jen tím, že Šedý Červ si bez velení nevěděl sám rady. Na druhou stranu, Dothrakové by se s tím asi fakt nepárali......

Ad Jon za zdí, podle mého se prostě vydal pomoct divokým se usídlit zpět za zdí plus pravděpodobně na průzkum. Na druhou stranu, k čemu by byl na zdi, ve které v jednom místě zeje obří trhlina......

BTW odtrhnutí Severu by pravděpodobně znamenalo, že Zeď by byla nadále v jejich gesci, což by teoreticky mohlo Jonovi otevírat zadní vrátka

Jo a Brienne bych teda čekala jako velitelku královniny stráže na Severu.....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 20. května 2019 23:45

tohle je vyloženě výstižný popis:

"Všechno dobře dopadlo, všichni mají to co zasluhují, až teda na klub náročného diváka a všechny ostatní postavy na které se zapomnělo, dějové kličky, které byli k ničemu, rozehraná partie šachů, která skončila smetením figurek ze stolu. Všichni jsou tak nějak spokojení, ještě tam mohla být scéna na hostinu kde se nacpou divočákama a prejtem a pijou pivečko. Arya jako Kristýna Kolumbusová objevuje nový světadíl!"

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 21. května 2019 06:40

Mno ja jsem spokojena. Libilo se mi to a jsem celkem rada,ze uz je konec. Jinak sedy cerv mi byl vzdycky nesympatickej. Takovej slizak.