GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline rasaNori
Avatar
7680 příspěvků moje polička 21. května 2019 07:18

ice a bez kouli! 

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 21. května 2019 07:43

A666 no vidíš, a mně se právě líbilo, že  dle mého to právě neskončilo jako červená knihovna, což už teda bylo jasný v minulým díle. A to, jak vymetli s Johnem, to je prostě jako ze života, to napsali fakt dobře.

Jinak promiň, ale ty se do toho snažíš aplikovat logiku, která ale ani co se týče reálnej lidskejch osudů nefunguje. Např. zdá se ti nelogický, že D. spálila město na uhel, vždyť přece  tvrdila, že nebude jako její fotřík. To není nelogický, to je ironie osudu, a tak to prostě chodí;)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 21. května 2019 07:52

onetwoone 

Stejně tak ybch Ti mohla oponovat, že tak zkrtkovitě, jak to podali v seriálu, to v životě nikdy nechodí.

Já nečekla romantický konec (koneckonců, od GRRM se nedá čekat), ale ráda bych konec, co bude v konzistenci s celým seriálem anebo alespoň s tou danou sérií. DaD za celé trvání seriálu rozehráli fůru linek, které se jim v konci prostě nesešli a dohromady nefungují. Jako kdyby na začátku 8.série zahodili všechno, co do té chvíle budovali, protože se prostě potřebovali yrchle dostat ke konci.

Já věřím, že konec v knize může být klidně podobný, ale to, jak se tam dostaneme, bude na rozdíl od tohohle dávat smysl.

tady je například nastíněné, jak se dalo dostat ke stejnému závěru páté serie mnohem logičtějším vývojem: https://www.youtube.com/watch?v=wuiNRpeqg3A

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 21. května 2019 08:10

A666 ja myslim, ze to moc resis. 

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 21. května 2019 08:26

A666 nevím, co myslis, tou zkratkovitostí. Já si myslím, že prostě nastal čas ukončit seriál a aby to nebyla nekonečná smyčka různejch zvratů a tak dále, tak do toho  museli hodit vidle no. Ta osmá série měla rychlejší tempo  než ty předešlý, což ale nevím, jestli je špatně, páč ty předešlý série se někdy táhly a některý díly byly spíš jako příprava na další díl, kde už se bude něco dít;) 

Fůru linek rozehráli, to je pravda, ale každá ta linka byla nějak ukončena, ne? I když třeba neměla potom přímo vliv na konec. Jako podle mne nemá smysl hledat dokonalost a šťourat do detailů v takovým obsahově objemným seriálu, kterej se natáčel za pochodu,což vždycky zavání průserem a nekonečným seriálem, kdy se pak nějak hledá způsob, jak to proboha skoncit, viz. Lost. Tady z toho ten pocit bezradnosti nemám. Myslím, že to dokončili se ctí.

Online coralline
Avatar
2151 příspěvků moje polička 21. května 2019 08:47
Reakce na A666:

Jo a všimnul si někdo, že s Šedým Červem evidentně neodplouvali Dothrakové? Ti by v Západozemí udělali pěknou paseku

​Ale Dothrakové jeli domů taky ne? Akorát jinam než Šedý červ. (Dívala jsem se ráno, než jsem musela běžet do práce, tak za to neručim.)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 21. května 2019 11:07
Reakce na coralline:

Jo a všimnul si někdo, že s Šedým Červem evidentně neodplouvali Dothrakové? Ti by v Západozemí udělali pěknou paseku

​Ale Dothrakové jeli domů taky ne? Akorát jinam než Šedý červ. (Dívala jsem se ráno, než jsem musela běžet do práce, tak za to neručim.)

Jako mohli, nmuseli. Je to takové otevřené, na lodi jsme je neviděli, jen poflakovat se ve městě v přístavu, kudy šel Jon....

onetwoone 

Ony ty přípravy mají svůj důvod, díky tomu totiž pak postavy a celý děj působí věrohodně. V prvních dvou sériích byla jediná velká akce Bitva na Černovodě a přitom jsou jedny z nejlepších.

tak například celých sedm srií si připravovali půdu s Princem který byl přislíben, aby to následně hodili do koše. Stejně tak Jonův původ se děsně řešil, aby to nakonec byl jen jeden ze spouštěčů Danyina šílenství. Oproti předloze bílým chodcům přisoudili tvoření obrazců, které evidentně neměli žádný význam (ale možná si to schovávají na spin-off, jestli vůbec bude). Branovy schopnosti využité z 10%. atd. atd.

Jo, jsem náročná a moc to řeším a chápu, že většina je s koncem spokojená. Je fakt, že vzhledem k celé sérii je to ještě celkem snesitelné. Nicmně mě se na GOT líbila ta provázanost a logičnost, no a ta se ztratila. Protože s tím, jak to bylo nastíněné a podané, si takový konec ve světě GOT nedovedu představit (ve smyslu pokojného odjezdu nájezdníků, pokojné domluvy na jednom vladaři apod.)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 21. května 2019 11:12

Jo a dost mě překvapuje, že ještě nevyšlo Inside the episode, protože by mě fakt hodně zajímalo, co k tomu řeknou.....

Online coralline
Avatar
2151 příspěvků moje polička 21. května 2019 11:38

A666 Vygooglila jsem si proroctví o Azor Ahai. Možná to byla prostě jenom legenda a nic víc. Melisandra se tím sice oháněla, ale taky označila za AA Stannise, kterej to určitě nebyl. Nesedí mi to úplně na žádnou postavu a když už tak nejvíc na Dany.

Ve fantasy příbězích sice proroctví obvykle bejvají skutečný, ale tohle je GoT. Možná je to od autora schválnost - řešte si, kdo je AA a on vůbec není, hehe.

Offline rozarka
Avatar
3965 příspěvků moje polička 21. května 2019 13:37

Čekala jsem,že Dany bude následovat osud bratra,až jí vytoužený želený trůn roztaven zalije a ona zůstane jeho součástí

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 21. května 2019 21:59

Jinac ja teda konecne uzavrela kapitolu GoT a muzu se zazrat do Cernobylu. A v polovine cervna si uzit zaverecnou radu Pribehu sluzebnice, u kteryho jsem fakt zvedava, jak to uzavrou...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 21. května 2019 22:54
Reakce na razorblade:

Jinac ja teda konecne uzavrela kapitolu GoT a muzu se zazrat do Cernobylu. A v polovine cervna si uzit zaverecnou radu Pribehu sluzebnice, u kteryho jsem fakt zvedava, jak to uzavrou...

​Příběh Služebnice bude poslední série? jsem fakt zvědavá. taky jsem ráda, že seriál vlastně skončil, teď jen doufat, že se GRRM vzchopí a dopíše to Jen se obávám, že po tomhle konci se tlaku nezbaví a evidentně pod ním pracovat neumí....

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 22. května 2019 07:31

A666 jj, melo by to bejt velky finale. Cz je asi dobre, protoze natahovani by tomu serialu nesvedcilo, neni tam tolik dejivych linek. 

Ja si Hru o truny asi znovu prectu. Prvni dil (nebo mozna prvni dva?) jsem cetla jako teenager, tehdy me to moc nebavilo, moc nasili, sexu, slozitej den. Ted bych to mozna mohla zvladnout

jo a vcera jsem dala prvni dil Cernobylu, a je to fakt dobry. Chapu ten hype kolem toho

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 22. května 2019 08:16

razorblade ja jsem včera viděla třetí díl Černobylu a ten byl teda fakt těžkej na koukání...

Jinak já můžu ještě doporučit True detective, druhou sérii, vydržet prvnich pár dílů než se člověk zorientuje v ději, pak to stojí za to. Úplně jiný než první serie, ale taky dobrý. Třetí série už je slabší.

Offline razorblade
Avatar
8129 příspěvků moje polička 22. května 2019 09:18

onetwoone ja nejsem moc serialovej typ... vlastne nevim, co me to posedni dobou popadlo :D ja jeste porad nemam zkouknutou posledni seriii dextera

Offline KapkaMM
Avatar
325 příspěvků moje polička 30. května 2019 13:36

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 30. května 2019 13:50
Reakce na KapkaMM:

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 30. května 2019 14:26

Mimochodem viděli jste někdo ten dokument o natáčení? Mě se fakt líbil, bylo vidět, kolik tam fůr lidí nechala práce a potěšilo mě slyšet tam češtinu