GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 13. května 2019 23:52

A666 dyt ona je dcera sileneho krale ne? Podle me uz posledni dily ukazovaly, ze je mirne receno labilni...

Offline Lilly_Ku
Avatar
4127 příspěvků moje polička 14. května 2019 00:04

brrr mi ten jamie neprisel spatnej nahodou, i tak jeho osoba prodelala velkej vyvoj, beru to jako memento, ze i ten vyvoj ma svy hranice.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. května 2019 00:21
Reakce na Lilly_Ku:

A666 dyt ona je dcera sileneho krale ne? Podle me uz posledni dily ukazovaly, ze je mirne receno labilni...

​Tak syn šíleného krále byl i Rhaegar, kterého všichni vychvalují jak by to byl dobrý král (a dokonce se spekuluje, že bylo v plánu svolat sněm a Aeryse sesadit v jeho prospěch - on byl koneckonců Aerys právě touhle obavou dost posedlý (viz. to, že nedovolil jeho Dornské manželce a dětem opustit Královo přístaviště). její vypálení KL působí vtipně hlavně s tím, jak vehementně řešila, že není jako její otec.......

Jako jo, v předchozím dílu už bylo k tomu, co bylo tady nakročeno, ale z dlouhodobého vývoje ta postava přestává dávat smysl...... Když ještě před dvěma sezonama (konec 6.) kázala o breaking wheel, byla připravená se kvůli alianci vdát etc. a najednou na začátku sedmé najela na styl "Trůn je můj, koukej se přede mnou poklonit".......

Jako nevylučuju, že ji tam nedovede v knize i GRRM (pokud je dopíše), nicméně pochybuju, že by to bylo tak najednou.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 14. května 2019 07:20

brrr s Aryou a Oharem to podle me bylo udelany dobre... tohle si musel vyridit jen on sam a od zacatku bylo jasny, jak by to melo dopadnout. A Jaime sel proste za hlasem sveho srdce, meli moc hezkej konec :)  

Offline Sairon
Avatar
1855 příspěvků moje polička 14. května 2019 08:29

Lilly_Ku mě ten vývoj Dany také nepřijde nějak nelogický a líbí se mi. Už v dřívějších seriích jsme viděli, že dokáže jít přes mrtvoly a to, že byla hodná holka bylo postavené na tom, že se jí dařilo a většina věcí šla podle jejích představ. Od té doby co přijela do Západozemí se nic nedaří podle plánu, nikdo ji tu nemá rád a strašně moc ztratila a tak ta veškerá frustrace, vztek a strach z bezmoci vybublala na povrch a prostě jí hráblo.

Jinak bitva super, ta beznaděj a zmar mi přišly zachycené mnohem líp než v bitvě o Zimohrad. Jen na můj vkus si Dany moc snadno poradila s celou flotilou a těmi kušemi... když to šlo tak easy, proč to neudělala už předtím?

Co mě zklamalo byla Cersei. Jako vážně tato lstivá psychopatka neměla žádný plán B? Jsem čekala aspoň pár kuší schovaných někde u Rudé bašty které sejmou drak až si Dany poletí pro ni. Když vezmu čeho všeho byla dřív schopná a teď jen stála a koukala.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 14. května 2019 18:19

razorblade Lilly_Ku Jaime je moje nejoblíbenější postava v knihách a pevně doufám, že tam takhle neskončí (i když idylický život s Brienne si taky představit nedovedu).

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 14. května 2019 20:20

Tak jsem to konečně viděla a teda Jsem fakt zvědavá, co teď udělají Arya, Jon a Tyrion.

Příští pondělí budu muset brzo vstávat.

A666 Taky jsem čekala, že půjde po Cersei, to bych i pochopila.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 14. května 2019 21:53

Napadlo mě, že by Dany mohl zabít Tyrion, to by bylo symbolický a od něho to asi nikdo nečeká.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 14. května 2019 22:10

coralline taky si rikam, ze na to byl zralej... ale podle zaveru to vypada, ze si pro ni jde Arya :)

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 14. května 2019 22:55

Mne by hlavně zajímalo, co bude s drakem, pokud se Dany nedožije konce.

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 15. května 2019 06:29

Mne se cela osma serka libi. Nemam oblibene postavy, takze me nijak vyvrazdovani nemrzi a i dej mi prijde v poradku (mozna protoze jsem nexetla knihu) Chapu, ze se zesileni D. muze zdat rychly, ale zase nemuzou natahovat kvuli tomu osudy dalsich postav. Ty bitvy jsou imo super vzhledem k tomu, ze je to serial a ne celovecerni velkofilm. 

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 15. května 2019 09:00

razorblade Tak u tý má černej puntík každopádně. Jenom si myslím, že když zabila NK, tak už ji nenechají zabít žádnýho důležitýho záporáka (ke kterým se teď Dany zařadila), bylo by to jednotvárný.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 15. května 2019 10:20

ice 

Tak mohli na tošílenství posupně ukazovat už v několika předešlých seriích. Takhle to vypadá, že se najednou rozhodli, že ji teda nechají zešílet (lépe řečeno make it personal). Jo, Deanerys dřív neměla problém pálit, ale nikdy nešla přímo do nevinných. I ty hrozby předtím, že poletí na Kings Landing, byly směřovány hlavně na Rudou baštu, zatímco tady v podstatě prováděla kobercové nálety na celé město, dokud ho celé nezničila......

Na mě to celé působí tak, že si DaD při psaní scénáře k 8.sérii najednou řekli, že potřebují nějaký nepředvídatelný Twist no a tohle z nich vypadlo.......

P:S. Aerys (mad King) chtěl alespoň vypálit KL, aby ho nedostal nepřítel. Ovšem vypálit čerstvě dobité město, to už je jiný level myšlení

Jinak já si po filmařské stránce 8.sérii užívám, dokonce se mi i líbila bitva o imohrad, která byla masivně kritizovaná. To neznamená, že musím souhlasit se scénářem kulhajícím na obě nohy

Offline Karoleena
Avatar
2948 příspěvků moje polička 15. května 2019 13:26

A koukáte na ty Game Revealed videa? Já se na to už těšívám skoro víc jak na samotný epizody a obzvlášť ve videu teď k té předposlední to bylo úplně fascinující koukat, jak to město celý vybudovali a následně nechali shořet, zapalovali kaskadéry, natáčeli 3756 druhů ohně... Nádhera!! :) 

Za mě jediná má obecná výhrada k poslední sérii je, že se ty věci najednou dějí hrozně rychle, je to na můj vkus dost uspěchaný, vydalo by to úplně s klidem na klasickou desetidílnou sérii, ve které by se ten vývoj jednotlivých postav dal líp vykreslit, ale jako není to nic, co bych nemohla přežít.

A pokud jde o postavy, tak zrovna vývoj Daenerys je přesně takovej, jak jsem si já cca představovala, že by to s ní mohlo dopadnout, mně vrtá hlavou jedině Tyrion, s ním to totiž jde série po sérii z kopce, z vtipnýho cynickýho a hlavně dost mazanýho týpka je úplná melancholická "she is my queeeen" naivní troska, a už má jen jeden díl napravit si reputaci! 

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 15. května 2019 13:48

Mě se taky zdá, že klidně mohli udělat deset dílů. Ale i tak dobrý. Jediný, co mi trhá oči jsou milostný scény D. s Johnem. Mezi těma hercema není vůbec žádná chemie, až mám pocit, že i jim je to snad nepříjemný. Fakt jak ségra s mladším bráchou.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 15. května 2019 15:02

10 dílů udělat nemohli, protože herci jsou co jsem slyšela placený za díl Stejně tak můžeme říct, že mohli udělat devátou sérii a hned by byla většina linek ukončena logičtěji....

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 15. května 2019 15:51

A666 a není tahle série kratší než ty ostatní? Právě jsem si říkala, že mohli zůstat u toho původního počtu. I když, když se nad tím tak zamyslim, tak někdy už to potom bylo zdlouhavý, tak těch šest je asi celkem akorát.

Kdyby chtěli udělat deset dílů, tak jich udělají deset a hercům zaplatí za deset, ne. Nebo nechápu ten argument se přiznám.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 15. května 2019 18:47

brrr doufam, ze drak umre i s ni. Ja jsem si k tem drakum nikdy neudelala citovy vztah jako treba k Oharovi nebo Cersei

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 15. května 2019 20:17

onetwoone 

O tomhle se spekulovalo - prostě se HBO neche vynaložit zase tolik financí. ono koneckonců proto byl třeba v 7. sérii ve prospěch draků a dalších CGI osekaný Duch - prostě rozpočet není nafukovací, výdaje na platy herců stoupaly (protože z bezjmených tváří se staly hvězdy), náklady na CGi stoupaly (větší role draků, víc nemrtvých a bílých chodců).....

Ovšem té spekulaci o placení herců paušálem za jednotlivé díly nahrává to, že v 8. sérii jsou díly delší. Kdyby to tak nebylo, tak jaký vede tvůrce důvod nedat 8 klasicky dlouhých dílů? Anebo 6 klasicky a 2 delší (pro bitvy)?

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 16. května 2019 09:22

razorblade Popravdě, mi tam draci taky trochu vadí, dává to jedné straně moc velkou výhodu.