GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline 0zero7
Avatar
10798 příspěvků moje polička 01. května 2019 00:38

razorblade brrr Ona Daenerys je na facku porad, a Jon to samo, by me zajimalo, kdy (jestli vubec) konecne ztrati ten zoufaly lanni pohled. Uff

Offline rozarka
Avatar
3984 příspěvků moje polička 01. května 2019 08:32

Připadá mi,že strategii neměli úplně dobrou. Brana chránil Theon,který se v minulosti moc neosvědčil.Draci jakoby neměli vedení,dost jsem se v té tmě neorientovala,všechny dramatický situace se ve filmech odehrávají ve tmě ,tak mi možná něco uniklo. Čekala jsem větší ztráty,tvůrci vyměkli

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 06. května 2019 07:23

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 06. května 2019 07:40

Lama_z_Lana už???????? dobrý? blbý? mně to čeká až večer 

Offline razorblade
Avatar
8197 příspěvků moje polička 06. května 2019 08:27

Lama_z_Lana ten smajl znamena, jako ze 4. dil je narez nebo scenaristickek pruser? Dostanu se k tomu az vecer :)

Offline Lama_z_Lana
Avatar
6130 příspěvků moje polička 06. května 2019 08:41

Ja jsem z toho uplne smisena

Prekvapena, nasrana  wtf, facepalm, jeee , neee . Je tam vsechno asi bych rekla. (Jsem vypravec jak stehno).

Ale ted jsem akorat natesena na dalsi dil, protoze kdybych si ted mela vsadit

Ale byla vzdycky spis team Cersei

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 06. května 2019 10:54

už je večer?

Offline Klara
Avatar
475 příspěvků moje polička 06. května 2019 12:36

razorblade Lamino 'je tam všechno' je fakt výstižný, je to celkem wtf i dost skvělý, overall za mně dobrý, zvlášť konec má slušný napětí a příští epizoda by taky mohla mít slušný grády

Jinak btw se mi hrozně líbilo že jak jsou ty díly konečně dlouhý tak byl dostatečnej prostor na všechno

Offline razorblade
Avatar
8197 příspěvků moje polička 06. května 2019 14:49

Klara aaaaaa jen co dojedu domu, prvni, co udelam, je, ze zacti stahovat. Prace az pak

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. května 2019 15:01

Lama_z_Lana 

WTF je asi tak nejlepší shrnutí Jinak musím říct, že Daenerys ztvárňují tak, že ji začínám mít taky plný zuby. Chápu, že přišla o hodně, ale ta její představa, že jen ona je předurčená sedět na trůnu (a ani nezváží možnost se podělit) je hodně nepříjemná. Jako feministka i částečně rozumím, ale stejně je čím dál tím nepříjemnější. No, asi skončí jak Mad Queen, ale zase na druhou stranu se musí tvůrcům nechat, že alespoň nejedou Holywoodskou stopou. Jon už nepřímo smrt jedné ze svých lásek zavinil, tak je otázka, jestli tu druhou způsobí přímo a jestli to přežije......Ale jestli se Daenerys utrhne ze řetězu a začne masakrovat civilisty, myslím, že to má spočtené..... Asi by to i bylo v duchu toho Martinova hořkosladkého konce.Jinak tvůrci šetří velmi dobře, už máme jen jednoho draka (chudák Jon si Rhaegala moc neužil a musím říct, že vidět, jak by se Danin drak dal na stranu Jona by bylo zajímavé...), Ducha poslali za zeď bez vřelejšío rozloučení, čímž mě teda dost narkkli. Jako by Jon zavrhoval své Starkovství ....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. května 2019 15:14

Jinak teda: věděli, že Cersei má stále Eurona s flotilou a přesto měli pocit, že je přece Dragonstone (který je na dohled od KL) bezpečný..... Chudák Rhaegal

Offline Klara
Avatar
475 příspěvků moje polička 06. května 2019 15:16

A666 Líbí se mi jak to Dany Sever vůbec nežere, ta scéna v Jonově pokoji - strašně tě miluju, ale hele, na trůn zapomeň, to bylo fakt strašný. Je super jak Varys kuje pikle (a doufam že to bude mít nějaký výsledky), po vraždě Missandrei se Mad Queen strašně moc nabízí

Offline Klara
Avatar
475 příspěvků moje polička 06. května 2019 15:20

A666 A k tomu dodatku, přijde mi že s vzdálenostma se celkově nakládá úplně libovolně

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. května 2019 15:35

Klara 

Hlavně vražda Missandei je v podstatě Rickon z Bitvy Bastardů znovu - snaha vyprovokovat a zapoměnout na jakékoliv strategie. Mmch s těma balistama by dle mého mohli vlastně Daenerys rovnou ze zálohy sejmout a bylo by to....... Musím říct, že jak mám ráda happy endy, tak mi přijde, že se DaD alespoň trochu vrátili k původní překvapivosti.

Dany by to sever žral, kdyby to nebylo furt o Bend the Knee. Podělit se o vládu s Jonem a budou jí zobat z ruky. To jak žárlila na to, jak Jona Tormund vychvaloval, bylo taky dobrý Jako byla to moje oblíbená postava, ale vývoj v posledních dvou sériích jde dost proti tomu, čím si prošla předtím. Najednou jen trůn, trůn, trůn....... takže bych ve výslekdu na trůně nejradši viděla Jona, ale jestli fakt nebude chtít vládnout, tak je možné, že prostě dobrovolně odjede zpátky na zeď.

Mě jde spíše o to, že jim nedošlo, že tam nějaký překvapivý přepad vůbec může být. Mezi náma, když nemají zabezpečené moře, tak by bylo mnohem logičtější to vzít po zemi - kor když s Jonem jedou nejen Dothrakové, ale i větší část neposkvrněných....... Pak už to rozdělení se fakt moc nedává smysl.

Offline Klara
Avatar
475 příspěvků moje polička 06. května 2019 16:51

A666 Sestřelit naprosto nepřipravenou Dany s jednim drakem a dvaceti neposkvrněnýma balistama z hradeb mi přišlo jako naprosto nejlogičtější možnost, vždyť by vůbec neměla šanci! Takovýhle lapsy a naprosto nevyužitý příležitosti mě dost mrzej, ale ne, počkáme si až dojede Jon se zbytkem. Asi by pak byly stížnosti, že to jako s NK bylo moc rychlý a jednoduchý, ale mě na GoT vždycky nejvíc bavila ta nepředvídatelnost a permanentní ohrožení postav a tohle by přece bylo krásný :)

Dany jsem přesně taky měla ráda v době než začla s bend the knee (ze kterýho zjevně nehodlá polevit), i to upálení Tarlyových mě dost naštvalo, předtim jsem jí vysloveně fandila, na budoucnost Jona mám stejnej názor :)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. května 2019 18:40

Klara 

No hlavně to ze strany Dany bylo absolutně absurdní, vydats e takhle všanc na otevřeném prostranství (pokud dopředu neměli nějakou dohodu, ale sakra Cersei je dcera Tywina, kterému nebylo svaté ani právo hosta na ochranu, sama vyhodila do vzduchu Septum a teď si nechá ujít příležitost? Absolutní nelogičnost (naopak to setřelení Rhaegala bylo přímo v intencích GOT - člověk se radoval, že draci oba přežili no a prsk ho...) - kor když ty samé Balisty byly předtím použity k torpédování lodí.....

Pro mě byli už v knize Jon a Daenerys ty nejzajímavější postavy (teda Daenerys do Tance s draky, ten se spolu s Hostinou pro vrány GRRM moc nepovedl), tak by mě zajímalo, jak by se vyvrbili tam....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 06. května 2019 18:43

Jo a čekala jsem, že Euronovi po procítěném proslovu Tyriona o Cersei a lásce k dítěti doklapne, že pokud Tyrion ví, tak to těžko může být jeho dítě...... Zrovna jeho bych na odkráglování cersei klidně tipovala

Jinak za sebe moc enchápu nářky nad tím, jak byl NK vyřešen rychle a že se mělis táhnout. To by mě zajímalo, jak by to jako provedli, jako že by se NK stáhnul z evidentně vyhrávané bitvy? Moc si nedovedu představit, jakou ránu bu museli zasadit, aby se chlápek, co si vmžiku může nechat povstat všechny padlé v boji proti němu, stáhnul a nechal je zdrhnout..... Tam bylo celkem od začátku jasné, že to bude všechno nebo nic (něco jiného by bylo, kdyby nemrtví doráželi psotupně....).

Offline brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 06. května 2019 18:50

Když vidím ty zabělené spoilery, tak doufám, že večer neusnu u uspávání.

Offline Klara
Avatar
475 příspěvků moje polička 06. května 2019 19:15

A666 S absurdností a drakem naprostej souhlas :)

Euronovi to tímhle imho muselo dojít, vůbec bych se nedivila kdyby nás čekalo nějaký velkolepý řešení. On je pro mě naprosto ideální partner Cersei, oba úplně šílený

Před minulým dílem jsem četla nějakou teorii která mi přišla docela zajímavá, že NK nejdřív na Winterfell vůbec nedorazí a místo toho by letěl na Viserionovi sežehnout celý Kings Landing. Na Winterfell by poslal jenom řadový mrtváky, kdyby jim seveřani odolali, tak by dorazil později s milionem nově naverbovaných z Kings Landing. Samozřejmě pokud by už měli ty balisty tak by to byl značně riskantní podnik :D

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 06. května 2019 19:57
Reakce na A666:

Jo a čekala jsem, že Euronovi po procítěném proslovu Tyriona o Cersei a lásce k dítěti doklapne, že pokud Tyrion ví, tak to těžko může být jeho dítě...... Zrovna jeho bych na odkráglování cersei klidně tipovala

​Snad mu to došlo, akorát při vyjednávání s nepřítelem není zrovna vhodná doba to rozebírat. Uvidíme, jak s tím naloží.

Mě osobně docela začal štvát Tyrion, jak furt omílá, že Dany věří a že se rozhodne správně a bla bla. Musí vidět, že to přestává zvládat.

A nejlepší hláška tohohle dílu:

Kolik lidí to ví?

Osm.

Tak to už není tajemství, to je informace