GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:47
Reakce na A666:

dekujuuuuuu :)

brrr ja jsem prvni dve nebo tri (uz si to nepamatuju) knizky cetla jeste jako dite/teenager, to byla jeste doba, kdy kolem toho nebylo takovy halo jako kdyz zacal serial. pamatuju si, ze tehdy me to moc nebavilo, pac mi to prislo plny nasili a sexu, coz jsem v knihach nikdy nemusela :D

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 19:49
Reakce na A666:

Chtěla jsem se zrovna zeptat, kdo už četl osmičku . Zní to trochu fantasmagoricky, ale zase to celkem odpovídá dosavadnímu vývoji v seriálu, viz vynechání valonqara v proroctví, Danyiny vize+nenaplnění vynechaných vizí, Euron, Mel, Varys, zvláštní interakce mezi NightKingem a Branem atp.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 20:16
Reakce na Grizzlin:

uz to ctu a tesim se na druhy dil... :D a ctu dal :D

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 20:28
Reakce na Grizzlin:

Mě na tom jen překvapuje, proč by po sjednocení postav do maximálně 1-2 linek to najednou zase rozdělovali - je to mnohem náročnější filmařsky a scénáristicky... To mi na tom nesedí nejvíc. Jinak je fakt, že to sedí na současný stav, některé věci mi přijdou hodně reálné no a některé scény bych fakt chtěla vidět zfilmované A konec docela odpovídá označení hořkosladký.....

Offline wourilleite
Avatar
20 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 22:03
Reakce na A666:

Tak mě přišlo, že emoce byly projeveny v dodatečné scéně s Jonem. De facto je to chování logické, přímo při smrti Viseriona byla v šoku (protože to bylo fakt neočekávané) plus soustředěná na záchranu ostatních. Jakmile napětí povolilo, smutek se dostavil. Tohle bych zrovna nevyčítala.....

Jinak párování Jona  Dany je více násilné díky omezení prostoru (přeci jen ty tři díly chybí).... A co se týče Sansy, ano, rytíře údolí by to nijak neovlivnilo, ale dovedu si řpedstavit, jak by na dotyčný dopis reagovala právě Lyanna Mormonth. North remember ;)

Ani jsem po ni nechtela, aby tam stropila scenu a zacla vrestet a trhat si vlasy. Ona proste neumi hrat ocima a jemnou motorikou tvare. Mozna za to mohl i slaby hudebni podkres, kazdopadne mi ta scena neprisla nikterak emotivni, coz je skoda.

Lyanna Mormont a jejich 80 muzu nebo kolik. At si jde klidne domu. coz se ale neopovazi, nebot by to znamenalo zradu a vsichni vime, jak se se zradci jedna. Krom toho by ji Sansa mohla snadno uzemnit necim jako: "nezazila jsi to, co ja, tvemu otci nehrozili popravou, nemas pravo me soudit, moje pani. vysvetlila by jim to tak, jak to rekla Aryi.   Vzdyt ji za ten dopis nevinil ani samotny Robb s Cat, nebyli hlupaci a vedeli, ze to napsala pod tlakem. Ja jako nechapu, proc by je ten dopis mel vubec vyburcovat :D co jinyho mela mala holka na jejim miste udelat? Odporovat a nechat tim zabit sebe i otce? Utect jako Arya, zachranit jen samu sebe a niceho tim nedosahnout?

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 22:27
Reakce na A666:

Mě na tom jen překvapuje, proč by po sjednocení postav do maximálně 1-2 linek to najednou zase rozdělovali - je to mnohem náročnější filmařsky a scénáristicky... To mi na tom nesedí nejvíc. Jinak je fakt, že to sedí na současný stav, některé věci mi přijdou hodně reálné no a některé scény bych fakt chtěla vidět zfilmované A konec docela odpovídá označení hořkosladký.....

uz jsem si to precetla cely a ten konec bych docela brala covece :D az teda na toho otravnyho brana, toho fakt nesnasim jeste vic nez theonka... :D

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 24. srpna 2017 23:22
Reakce na A666:

A666 razorblade Chápu, proč Euron, chápu Danyin osud (vypadá to uvěřitelně). Ale nevím, jak si představují uspořádání světa poté. Nechápu, jak si představují spojení Bouřlivých krajin, Údolí a Severu do jednoho páru; jak bude vládnout král regent z KP Casterlyově skále a přitom být pobočníkem královny (jak to ten chlapík stihne) a k tomu Missandei . A smrt několika postav mi přijde jako z nouze ctnost. Kdysi prý platilo v seriálu, že postava, která udělal chybu, byla potrestána smrtí. Teď už to neplatí kvůli škrtům. Ale mnohdy mi to připadá jako: Ententýky, dva špalíky, vyřadíme postavu, která neposkytne žádný oslí můstek. A v tom leaku to není jinak. Nakonec nám zbylo hodně postav, které jsme nemohli zabít předtím, uděláme honem velké KA BOOM (jako v Baelorově septu). Já bych byla pro méně nápadný, méně efektivní, plíživý hořkosladký konec. Jon třeba bude vládnout ze železného trůnu, ale bude muset dělat to, co nesnáší (být králem na jihu, nebude moci být v milovaném Zimohradu, bude muset zabít Dany...) - bude žít, ale do konce života bude nešťastný. Bran třeba bude žít, ale bude zarostlý do stromu a totálně mimo. Arya bude žít, bude konečně volná, ale už nikdy nebude člověkem. Sansa třeba bude vládnout Zimohradu nebo Údolí, ale její sňatek bude čirá politika a nikdy nepozná lásku, po které toužila. Prostě by všichni měli podělaný život. U zbytku si netroufám odhadnout nic.

A nejlepší zakončení, aneb Boby Ewing Ending style - poslední scéna bude na Neda, kterému se vše zdálo, když si zdřímnul v božím háji .

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 02:00
Reakce na Grizzlin:

A666 razorblade Chápu, proč Euron, chápu Danyin osud (vypadá to uvěřitelně). Ale nevím, jak si představují uspořádání světa poté. Nechápu, jak si představují spojení Bouřlivých krajin, Údolí a Severu do jednoho páru; jak bude vládnout král regent z KP Casterlyově skále a přitom být pobočníkem královny (jak to ten chlapík stihne) a k tomu Missandei . A smrt několika postav mi přijde jako z nouze ctnost. Kdysi prý platilo v seriálu, že postava, která udělal chybu, byla potrestána smrtí. Teď už to neplatí kvůli škrtům. Ale mnohdy mi to připadá jako: Ententýky, dva špalíky, vyřadíme postavu, která neposkytne žádný oslí můstek. A v tom leaku to není jinak. Nakonec nám zbylo hodně postav, které jsme nemohli zabít předtím, uděláme honem velké KA BOOM (jako v Baelorově septu). Já bych byla pro méně nápadný, méně efektivní, plíživý hořkosladký konec. Jon třeba bude vládnout ze železného trůnu, ale bude muset dělat to, co nesnáší (být králem na jihu, nebude moci být v milovaném Zimohradu, bude muset zabít Dany...) - bude žít, ale do konce života bude nešťastný. Bran třeba bude žít, ale bude zarostlý do stromu a totálně mimo. Arya bude žít, bude konečně volná, ale už nikdy nebude člověkem. Sansa třeba bude vládnout Zimohradu nebo Údolí, ale její sňatek bude čirá politika a nikdy nepozná lásku, po které toužila. Prostě by všichni měli podělaný život. U zbytku si netroufám odhadnout nic.

A nejlepší zakončení, aneb Boby Ewing Ending style - poslední scéna bude na Neda, kterému se vše zdálo, když si zdřímnul v božím háji .

Vyjádření k možnému scénáři 8.serie (radši to schovávám, stačí zvýraznit kurzorem ):

Mě zase přijde pošahaná představa, že NK a WW by porazili snáz než Cersei a spol....... To by bylo fakt smutný :D I když je jasný, že jejich síly budou zdecimované. každopádně Danyin osud mi přijde dost pravděpodobný taktéž (jen jsem moc nepobrala z toho scénáře, zda to, že ji nakonec Varys probodl byla ta oběť královské krve, co byla dle Melissandry potřeba...... jestlit řeba finální vítězství bylo kvůli tomu - to tam není dobře popsáno). Každopádně zase by to dost blbě vycházelo časově - Například csta na zimohrad tvrající pár týdnů ( aby mohlo Dany začít být špatně), cca 8 měsíců trvající pochod WW atd. No a vyřazení Mother of dragons z boje s WW taky dost šíálené. Ale dovedu si představit, že by to alespoň řešilo nutnost animace dvou draků s jezdci, už takhle budou bitky draků dost nákladné tak proč jejich počet nezredukovat

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 02:03
Reakce na wourilleite:

Ani jsem po ni nechtela, aby tam stropila scenu a zacla vrestet a trhat si vlasy. Ona proste neumi hrat ocima a jemnou motorikou tvare. Mozna za to mohl i slaby hudebni podkres, kazdopadne mi ta scena neprisla nikterak emotivni, coz je skoda.

Lyanna Mormont a jejich 80 muzu nebo kolik. At si jde klidne domu. coz se ale neopovazi, nebot by to znamenalo zradu a vsichni vime, jak se se zradci jedna. Krom toho by ji Sansa mohla snadno uzemnit necim jako: "nezazila jsi to, co ja, tvemu otci nehrozili popravou, nemas pravo me soudit, moje pani. vysvetlila by jim to tak, jak to rekla Aryi.   Vzdyt ji za ten dopis nevinil ani samotny Robb s Cat, nebyli hlupaci a vedeli, ze to napsala pod tlakem. Ja jako nechapu, proc by je ten dopis mel vubec vyburcovat :D co jinyho mela mala holka na jejim miste udelat? Odporovat a nechat tim zabit sebe i otce? Utect jako Arya, zachranit jen samu sebe a niceho tim nedosahnout?

Jo, absence hudebního podkresu mě mrzela - vůbec nějak čekám na nějakou zajímavou melodii z téhle série co by utkvěla v paměti jak Ligts of seven. Mě třeba přijde, že očima sem tam hraje, sice ne tak jasně, ale přeci jen sem tam něco rozluštím

tak zrovna lanna Mormonth má docela vliv (aka prohlášení jona králem ), je docela hlasitá a neumlčitelná. A seveřani mají svou morálku, takže já si fakt nedokážu tipnout, jak by to vypadalo. každopádně by to Sansinu pozici minimálně oslabilo......

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 09:36
Reakce na A666:

Já sama bych tohle považovala za celkem slušný, omlouvám se za ten výraz, mindfu*k. Celou dobu se nás snaží přesvědčit, že to jižanské politikaření je k ničemu, protože ten největší boj o život je jinde. A teď by řekli, že boj s mtrvými není tak těžký, ale protože nejhorších věcí jsou schopni živí . Prostě zmatek. Ale není to zas tak nepravděpodobné, když nám ukázali v posledním díle, že zombíci zemřou spolu se svým stvořitelem-modroočkem. Tudíž by stačilo jen pár dobře mířených obsidiánových zásahů, třeba i na dálku lukem (Anguyi, kde jsi?). Co mi ale do toho scénáře nesedí - jsou proroctví. Kdo je Princ/princezna, který/á byl/a přislíben/a? Kdo je AzorAhai (hmm, žeby Varys, když zapíchnul Dany )? Kdo je Nissa Nissa? Co je světlonoš? Sama bych se v tom nešťourala (a brala to jako další zkratku), kdyby D&D nevytahovali opakovaně ta proroctví a nebrali je tak vážně. A možná to nakonec všechno smetou ze stolu jako zavádějící nesmysly chorých mozků (Mel a spol.).

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 10:11

mne se z toho konce nejvic libi konec aryi :)

Offline Malvin
Avatar
1032 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 12:05

Mně by se takový konec líbil. I když Jona opláču, nepředpokládám, že by se Jon nebo Dany dožili konce seriálu.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 25. srpna 2017 23:26

Teda tohle vlákno začíná bejt nebezpečný :-D Zatim se držím a na spoilery neklikám.

Jenom jedna poznámka k D+J, která tu ještě nepadla. Možná jsem konzerva, ale mně vadí blízký příbuzenský vztah (samozřejmě za předpokladu, že ona populární teorie je správná, což asi je). Jasně, oni o tom neví a v reálném světě by se stejně mohli legálně vzít, ale mně se z toho prostě kroutí prsty u nohou. Takže já upřímně doufám, že z toho nic nebude

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 01:14
Reakce na coralline:

No, kdyz oni to Targaryeni takhle delali bezne, vlastne jeste hur, brali se mezi sebou bratr se sestrou, takze na jejich pomery je tohle dost vzdalenej vztah :-D

Offline Grizzlin
Avatar
120 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 09:25
Reakce na coralline:

Já si myslím, že není třeba se bát tohoto vlákna . Ty údajné leaky na osmou řadu většina fanoušků nebere vážně, dokonce vznikají už reakce, které je vyvracejí. To je skoro jako číst čtenářské teorie ke knihám. Stejně tak si myslím, že GRRM nebude schopný vymyslet konec, který by už z fanouškovských teorií nebyl znám.

A co se JD týče - jako jo, taky to podle mě není ok. Jenže ten svět asi má nastavená pravidla v tomhle trochu jinak. Mnoho rodů má sňatek příbuzných ve svém rodokmenu (Lannisterové, Tyrellové a i otec Neda si vzal svou příbuznou). Nevím, co si mám přesně o tom myslet a jak to pobrat, ale uvažuji, jestli to není tím, že žijeme ve společnosti s jinými sociokulturními pravidly. I v historii byly takové svazky běžné a celkem tolerované.

Ale já bych se už ve světě, kde nikdo není tím, za koho se vydává, nedivila ničemu. Ani tomu, kdyby Dany nebyla Targaryen. Však Targaryeni nejsem jediní lidé s fialovýma očima a stříbrnými vlasy v Západozemí.

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 11:10
Reakce na coralline:
Já s tím mám kupodivu taky trochu problém, stejně jako s twincestem. Holt, stará konzerva :-) Jinak se asi fakt nudím, protože jsem začala opět číst knihy, od Střetu králů teda.
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 16:54
Reakce na coralline:

Teda tohle vlákno začíná bejt nebezpečný :-D Zatim se držím a na spoilery neklikám.

Jenom jedna poznámka k D+J, která tu ještě nepadla. Možná jsem konzerva, ale mně vadí blízký příbuzenský vztah (samozřejmě za předpokladu, že ona populární teorie je správná, což asi je). Jasně, oni o tom neví a v reálném světě by se stejně mohli legálně vzít, ale mně se z toho prostě kroutí prsty u nohou. Takže já upřímně doufám, že z toho nic nebude

Přiznám se, že já s tím taky problém nemám...... Mě by přišlo víc divný, kdyby si Jon něco začal se Sansou anebo Aryou přestože jejich přibuzenský vztah je v podstatě zdálenější.... Možná je to tím,ž e J a D spolu prostě nevyrůstali

Jinak třeba Starci na Severu taky neměli moc genetickou diverzitu, hodně se brali mezi sebou )byť teda většinou v trochu vzdálenějších liniích) a pak nejčastěji s Karstarky. Vzhledem k tomu, že před Rhaegarem a Lyannou nebylo žádné propojení mezi targaryeny a Starky, tak po genetické stránce to nebude takový průser, jako kdyby oba měli Targaryenské rodiče.....

Šlechta se výdycky brala mezi sebou, protože nechtěli kombinovat modrou krev s tou nízkou. v podstatě všechny šlechtické rody Evropy jsou na nějaké úrovni příbuzné.

BTW někde jsem četla, že svazek teta-synovec není zakázaný ani u nás......

Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 17:29
Reakce na A666:

Myslím, že není zakázaný ani bratranec + sestřenice, ale nechci kecat.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 18:44
Reakce na brrr:

Neni. Moje draha mati mela jednu dobu predstavu, ze bych to mohla dat dohromady s bratrankem :-D

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 26. srpna 2017 22:05
Reakce na Solathis:

No, kdyz oni to Targaryeni takhle delali bezne, vlastne jeste hur, brali se mezi sebou bratr se sestrou, takze na jejich pomery je tohle dost vzdalenej vztah :-D

Já vím. Jenže taky jak dopadli

Grizzlin brrr A666 

Z těch reálných příbuzenských sňatků mezi šlechtici mám úplně stejnej blbej pocit, taky si z toho kolikrát vypěstovali sklon k různým nemocem apod.

A twincest (hezký slovo, neznala jsem), no u Cersei je to snad to nejmenší  Na ní mi vadí tolik jinejch věcí, že tohle úplně upozadí. Akorát naprosto nechápu, co Jaime na svý psychopatický sestře vidí, on mi přijde celkem normální.