GoT

17. srpna 2017 10:06
Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 16. května 2019 10:16

brrr Podle toho v který epizodě ale :D

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 18. května 2019 08:59

Tak ted jsem uprimne zvedava jak tohle dopadne.

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 18. května 2019 10:27

rasaNori Úplně jinak,než si myslím (e)

Offline rasaNori
Avatar
7706 příspěvků moje polička 18. května 2019 11:17

jsem si myslela dle toho co jsem tu cetla, ze KL parkrat projel ohnem a cajk. Ale vzal to teda dost poctive:( hlavne ten zaber na spalenou mamu a dite:(, ten mi teda neudelal vubec dobre

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 18. května 2019 14:41

#A666 ty jo, myslíš, že fakt řešili rozpočet? Nejúspěšnější seriál HBO všech dob, podle mě peníze vůbec neřeší. Ale možná se pletu samozřejmě. Jak jsem pochopila, tak poslední sérii delají jiní scenaristi, možná prostě měli takovou představu. Někde jsem četla, že HBO nabízelo víc dílů, ale oni řekli, že to chtějí takhle. Ale to byl jen koment v diskuzi, takže nevim.

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 18. května 2019 14:48

Jinak ještě k Dany, prostě jí přeskočilo, na to netřeba x dílů. Podle mě, vzhledem k tomu, co si všechno prožila v poslední době, je to naprosto věrohodný vyvrcholení jejího osudu. 

Ty videa ze zákulisí jsou super, člověk vidi, jakou hroznou práci to muselo dát, a že to nejsou jen počítačový triky. 

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 18. května 2019 19:31

Kdo mate rad spoilery, tak na novinkach jsem dneska cetla tri konce, ktere natocili :)

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 18. května 2019 22:39

razorblade a prijdou ti dobry? (bez spoilerovani, dik :)) 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. května 2019 02:42

onetwoone 

Zkracovala se už 7.série a pokud vím, na scénáři se stále z velké části podílejí DaD. A ano, GoT je nejúspěšnější seriál, ale taky se v posledních sériích stal nejdražším díky potřebě velkého množství CGI efektů. Draci a armáda nemrtvých jsou jaksi poměrně dost drazí. K tomu se přidávají náklady na mzdy herců, které jsou opravdu vztaženy k jednomu dílu a tvoří třetinu celkových nákladů:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-game-of-thrones-kolik-bere-daenerys-za-jeden-dil-a-jak-se-na-serial-divat-legalne-zadarmo-70187

Honoráře každé z 5 hlavních postav jsou 1.2 milionu dolarů na epizodu, když zkrátili sérii jen na 6 epizod, ušetřili 24 milionů, což je skoro třetina rozpočtu osmé série (celkový rozpočet je 90 milionů)......Docela dobrá motivace, prč zkrouhnout počet dílů

Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 19. května 2019 06:46

A666 I ti nejúspěšnější se nebrání zisku , to je jasný. A hlavní postavy jsou v situaci, kdy si můžou dupnout i když třeba Arya má teď větší prostor než např. Tyrion,kterej v podstatě jen smutné kouká. No.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 19. května 2019 07:55

Klara ten prvni by se mi libil, mel logiku a dobre se tam vyporadali s drakem. Ty dalsi byly takovy nedotazeny... jolt, musim pockat do zitrka :) kvuli got jsem si dokonce zaplatila kredit na ulozto, abych to nestahovala dve hodiny :D

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 19. května 2019 08:35

A666 ale tak zní to logicky co říkáš...mě jen překvapuje, že HBO by mělo potřebu šetřit. Hlavně, to už podle mě jsou v kontextu toho všeho de facto drobný. Takže si myslím, že to byl spíš  scenaristickej záměr než snaha něco uškudlit na finální sérii nejúspěšnějšího seriálu. Jako kdyby chtěli natočit ještě x sérii, tak dejme tomu, ale tohle už jsou jejich poslední výdaje a těch pár dílů...ale tak to je jedno celkem:)

Ale casting se jim povedlo na jedničku, to se musí nechat.  

Ty scénáristi, jak jsem pochopila, se na poslední sérii ,možná poslední dvě, do seriálu vrátili, takže na něm předtím dělal i někdo jinej. 

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 19. května 2019 08:36

razorblade oni natočili tři konce? A pustí všechny?:)

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 19. května 2019 09:07

onetwoone prej pusti jen jeden, tri mely byt kvuli moznymu uniku... tak prej unikly vsechny tri ale muze to bejt moha z jejich strany a skoncit to uplne jinak...

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. května 2019 10:54

onetwoone 

Tak scnáristů je tam víc, nicmně DaD byli mezi nimi stále a seriál je hlavně jejich "dítko" (oni byli ti hlavní scénáristé a proto na ně lidi nadávají). Akorát že zhruba do čtvrté série měli ještě poradní hlas GRRM, který z toho následně vycouval.....

Jinak jasně že chtějí zisk, to, jestli má série 6 nebo 10 dílu už pravděpodobně rozdíl v počtu sledujících neudělá, takže když můžou ušetřit, proč to neudělat? Jinak je dost možn, že důvod zkrácení těhle sérii je kombinace obojího, DaD už to nechtějí natahovat, protože asi neví, co si s tím počít (a dialogy moc prostě neumí), no a pro HBO je bonus, že něco ušetří.....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. května 2019 10:57

razorblade 

Mě na tom přijde zvláštní, že v tom leaku se mluví o Tyrionovi, přitom celou dobu s evědělo, že konkrétně Jon točil tři různé konce (a v tom leaku je uvedený jen jeden)....... Každopádně jestli to bude pavda, tak to bude fakt gól. Nejvíc mě fascinuje, že by měl Šedý Červ pod taktovkou i Dothraky....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. května 2019 11:03

Jinak já se v tuhle chvíli asi nejvíc těším na dokument o natáčení, který by měl být vysílán týden po posledním díle....

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 19. května 2019 11:29

A666 jojo, jako prijemny vedlejší efekt to beru, ale že by přišel z HBO pokyn, udělejte min episod, ať ušetříme, to asi ne. Tak jsem to myslela.

Dík za upresneni, jsem to s těma scenaristama jsem asi špatně pochopila, v jednom z těch videí za oponou někdo říkal, asi Emilie, že je super že jsou DD zase zpatky. Tak jsem si z toho udělala svůj závěr:)

Offline ice
Avatar
1918 příspěvků moje polička 19. května 2019 11:36

A666 jsem presvedcena ze usetrit nechteli. Ty dily jsou delsi a urcite za ne dostanou vetsi honorare nez za puvodni delku. Jinak chtit usetrit a pritom natocit tri ruzny konce? Nesmysl.

Offline onetwoone
Avatar
131 příspěvků moje polička 19. května 2019 11:53

Jinak můj tip na konec: Dany si to půjde hodit někam na nejbližší větev nebo ji Tyrion bodne do zad. O draka se bude starat král John, koneckonců jsou to příbuzný a jedině Johna bude drak respektovat. Sansa s bráchou budou vládnout severu. Arya zemře při snaze zabít Dany. Konec zvonec;)