Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. července 2019 11:12

Lamicka no tyjo!tak já to zjistila až po kompletní úpravě, byly teda samotny, ale naštve to..

Online 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 16. července 2019 11:49

andulka01 Já teď nevím, na co odpovídáš :-).

Online Potrefenáhusa
Avatar
33730 příspěvků moje polička 16. července 2019 11:53

999 na to, kde začíná orient

Online 999
Avatar
17585 příspěvků moje polička 16. července 2019 11:57

Potrefenáhusa Díky, stojím si na vedení :-). 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. července 2019 12:19

999 je to subjektivní, někdo má Brno na konečný Béčka a pak jednu zastávku autobusem, kousek

Offline andulka01
Avatar
10708 příspěvků moje polička 16. července 2019 14:01

Potrefenáhusa dík, líp bych to nevysvětlila

Offline mitford sister
Avatar
1390 příspěvků moje polička 16. července 2019 14:21

taky jsem dostala danajský dar několika mnoho kilo meruněk. juž mám v troubě koláč, ale co s tím zbytkem? s knedlíky se mi patlat nechce, jsem sama...padlo tu čatní. základní recept si najdu, ale má někdo nějaké vychytávky, jak to udělat lepší, zajímavější? nebo marmeládu a podobné - i když bych asi radši něco míň sladkýho, už jsem na sladký až až a nedejbože, že bych udělala něco, co obratem sežeru...

předem dík!

Offline Garfie
Avatar
23945 příspěvků moje polička 16. července 2019 14:27

mitford sister Já jsem tady doporučovala do marmelády přidat zázvor, nějaký recept určitě najdeš na netu. Je to hrozně dobré a tu sladkost meruněk to hrozně příjemně vyváží, na opečený toust to miluju a to marmeládu jinak nejím. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33730 příspěvků moje polička 16. července 2019 14:38

mitford sister jako na tom ovoci je fakt blbý, že je ho hodně a naráz

jinak já ty nevyžádaný dary na jednu stranu chápu, že je to fakt vopruz, když by člověk třeba rád někam jel nebo si četl a místo toho krájí do dvou do rána košík hub, drhne okurky nebo zavařuje dvacet kilo meruněk, na druhou stranu já si to musim aktuálně kupovat, protože už mi nikdo nic nedá a to je taky pěknej vopruz a ještě mě ta práce čeká taky...jenže takový nakládaný okurky, jako dělám vocaď podle receptu od Ounz prostě v krámě nemaj

Offline mitford sister
Avatar
1390 příspěvků moje polička 16. července 2019 14:46

Garfie díky, zázvor zkusím. mám tu tady i spoustu levandule, ale to by nemuselo dopadnout dobře; v jídle je to taková rozporuplná složka...

Potrefenáhusa njn...já prostě nemám kapacitu to ani sníst. jsem ten typ, co si s každou první třešní, meruňkou atd. skáče a oslavuje to jak příchod mesiáše, sním toho trochu a zbytek nechám spadnout a zbytek jara/léta to jím, jen když to prostě někde je na stole :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 16. července 2019 14:49

mitford sister

Potrefenáhusa pokud to fakt snite tak je to super, ale ja znam prave ty plny spajzy a sklepy.. okurek mame na pristich 10 let a to uz jsem je poucena odmitala.. marmelada se sni - tak dve tri sklenicky za rok, ne za tyden..

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 16. července 2019 14:54

Potrefenáhusa podëlíš se  o ten recept

prosím? 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33730 příspěvků moje polička 16. července 2019 14:56

viktorka_od splavu

já ovoce ani čerstvý skoro nejim, takže bych z těch megaúrod taky neomdlívala nadšením - ale vzhledem k tomu, že aktuálně ovoce i zeleninu kupuju, tak toho kupuju tolik, kolik toho sníme, zbejvaj nám akorát švestky, kterých máme vlastní strom, takže to rozdáváme (po zeptání se, ne že bych někomu bez ptaní dovalila čtyřicet kilo)

akorát rakytník přede mnou prosím fakt nikdo nevyslovujte, cejtím v kostech, že už se to pomalu blíží.....

Online Potrefenáhusa
Avatar
33730 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:00

Antje sou klasický

takže deko, podle receptu - místo udávanejch 1,5 litru dát 2 litry, 2 bobkový listy a 35 cukerinů. Do každé sklenice jeden hřebíček, bobkáč z nálevu roztrhat a taky rozdělit. Kopr, mrkev na kolečka a cibule, kolečko křenu (nebo podle chuti) okurky a zalít tím nálevem a rozdělit ty kulicky. Sterilovat na 80 stupňů 20 minut

Offline Antje
Avatar
příspěvků moje polička 16. července 2019 15:01

Potrefenáhusa dēkuju!

Offline Garfie
Avatar
23945 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:02

Já zase nejím prakticky žádný zavařeniny (vyjma okurek), marmelády mám spotřebu tak čtyři skleničky za rok-a to i s dětma!! Nejraději mám ovoce čerstvý, ale to zase až tak, že ho miluju a jsem ochotná ho spořádat obrovské množství, prakticky celé léto kvůli tomu vypadám jako těhotná!

Online Potrefenáhusa
Avatar
33730 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:04

viktorka_od splavu okurek já snim klidně jednu sklenici k jednomu jídlu, když jsou dobrý

ale třeba loni jsem nějak blbě zavařila naše broskve, že mi uplně všechny sklenice zkvasily a to jsem teda skoro brečela, protože jsem je loni zavařovala v těch úplně nejbrutálnějších vedrech z celýho léta a i jsem je měla oloupaný, strašná práce a úplně k ničemu.

Letos teda na tom stromě není nic, takže tahle starost asi odpadá.

Offline mitford sister
Avatar
1390 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:12

Potrefenáhusa to je mi líto - těch broskví a práce...ale co ten rakytník? nevím, jak jsi to myslela. protože jsem odsouhlasila tátovi, že si to tu u mě na zahradě může zasadit - je to nějaká riskantní rostlina? :)

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:15

viktorka_od splavu Garfie u nas padne minimalne 1 sklenicka marmelady tydne, takze ja zpracuju vsechno. Vlastne jim ovoce jen v marmelade , cerstveho snim strasne malo. Jako pubertak jsem frutovani (tak tomu rikala babicka) nesnasela, az se ted pokazde divim, jak me me to bavi.  Nasi maji prebytky tresni, merunek, visni, jablek, vseho...  svagr to vozil do palirny, ale u nas to nikdo nepije... 

Potrefenáhusa takhle dela okurky mama, to je uplne nejlepsi recept! Tech snim taky klidne sklenici. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:17

mitford sister hele, imho je meruňková marmelada ta nejlepší ze všech, tak jestli jíš, tak tu si udělej, jestli sou meruncle měkké. Jinak se daj dát napůlený do mrazáku na zimní koláče, když je na to místo. Ovoce na koláč je jdna z mála věcí, který do mrazáku kromě zmrzliny dávám..