Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:18

Potrefenáhusa a já sem dokonce za nevyžádaný dary ovozelu ráda!  A domácí okurky sou top!

Offline mitford sister
Avatar
1390 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:28

Ounz jam se ale musí zavařovat ne? nemůžu udělat prostě sladký čatní - to se nezavařuje. meruňky, cukr, citronová šťáva...nebo kyselina citronová, ta konzervuje, ne? neboj sem úplně mimo?

Offline mitford sister
Avatar
1390 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:29

Ounz jo a mrazák mám bohužel plnej kachen a...zmrzliny ;)

edit: já pro ovoce "on demand" oblibuju iceland - mají i černej rybíz třeba, plus všechno běžný ovoce furt a za rozumný peníze

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:29

mitford sister zavař je nasucho, jestli pečeš koláče. S tím není vůbec žádné práce. V zimě jako když najdeš. 

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:31

mitford sister já sem dřív dělala s gelfixem. Já všemu říkám marmeláda, prostě tak aby to drželo na rohlíku :) a teď sem začla dělat podle maškrtnice, je to fajn, bez toho gelfixu

http://www.maskrtnica.cz/dzem-a-ja/

Offline Ounz
Avatar
19834 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:32

mitford sister to já zas v mrazáku nemám ani jednu kachnu

Online Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:33
Reakce na mitford sister:

Potrefenáhusa to je mi líto - těch broskví a práce...ale co ten rakytník? nevím, jak jsi to myslela. protože jsem odsouhlasila tátovi, že si to tu u mě na zahradě může zasadit - je to nějaká riskantní rostlina? :)

​takže rakytník má malinký plody a docela velký trny, těch plodů má hodně a plody při česání kladou celkem velkej odpor, neni to jak sbírat borůvky, nadto rády praskaj, takže sklízející má šťávu ve vlasech, v ksichtě, v očích, na rukách, na oblečení....krom toho, že to barví, to taky celkem dost pálí...

(o hnusný chuti výslednýho produktu pomlčim, ale jsou lidi, co jim to chutná)

jako jestli se o to bude tatínek starat a nebude chtít po tobě asistenci, tak klidně - jen ještě upozorňuju, že je nutný mít dva, samce a samici.

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:37

mitford sister ja jsem lenoch, takze ja merunky mrazim nebo delam marmeladu - jen je rozkrajim, rozmixuju (deti maji rady uplne jemnou), pridam gelfix a par minut micham podle navodu. Naliju do cistych sklenicek, zatahnu vicko a na 3 minutky otocim a pak otocim zase zpatky, aby se vicko pricuclo. 

Offline mitford sister
Avatar
1390 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:52

Ounz to vypadá moc dobře! díky

Offline mitford sister
Avatar
1390 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:56

Potrefenáhusa ahaaa...já se svým přístupem se toho ani nedotknu, o samci/samici vím, to táta říkal...ale vypadá to docela hezky (teď jsem se koukla), někam do kouta nebo za barák ať si to prskne :)

Offline mitford sister
Avatar
1390 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:57

Dadoo díky, ale já se nějak úplně chci vyhnout zavařování...

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:59

Potrefenáhusa Děláš z toho marmeládu? Já miluju rakytníkovou zmrzlinu.

Online Potrefenáhusa
Avatar
33729 příspěvků moje polička 16. července 2019 15:59

coralline takovej jako sirup, svaří se to s cukrem

Offline Janulik03
Avatar
16697 příspěvků moje polička 16. července 2019 17:35

mitford sister a Potrefenáhusa rakytnik

jedina vec na nom dobra je ze dekoruje celu zimu. Uz nikdy, nikdy ho nechcem. Neda sa to obrat, linvidacia a strihanie konarov je o zivot. Ak by niekto chcel a vykopal si, aj zaplatim.

Offline mitford sister
Avatar
1390 příspěvků moje polička 16. července 2019 18:16

Janulik03 jeje, tak projekt rakytník asi zatrhnu - díky za varování :)

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 16. července 2019 18:40

mitford sister 

Rakytník je hrozná svině, má tákhle dlouhý trny, takže se to nedá normálně otrhat, je to trochu vo..r, ale dá se to strčit na větvi do mrazáku a pak oklepat. a pak taky ty malý plody no. Záleží, co se rozhodneš s tím udělat, ale většinou se pasírování nevyhneš. Jo a miluju rakytníkovej sirup.

Offline Estara
Avatar
502 příspěvků moje polička 16. července 2019 19:09

mitford sister Ok, budu exot, ale teda že bych při sběru rakytníku měla šťávu v ksichtě, v očích, ve vlasech... to se mi fakt ještě nestalo. Jako neobírá se nějak extra dobře, ale zase takové vyslovené drama mi to nikdy nepřišlo. Spíš bych asi zvážila, jestli bude využitelný - ta chuť je celkem specifická. Zase keř je to docela pěkný a v zimě si dají i ptáci.

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 16. července 2019 19:19

dynda Rakytníkový sirup A vůbec všechno. Ale asi je to draze vykoupená dobrota.

Offline Černá kočka
Avatar
1319 příspěvků moje polička 16. července 2019 19:22

Rakytník se neobírá snadno a ještě jak jsou ty plody malé tak je to dost zdlouhavé.

Moje kolegyně se vařila se sirupem, jednu lahvičku jsem od ní dostala  a na jaře mě to postavilo na nohy.

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 16. července 2019 20:45

Sweet Potato 

Než nám pořádně vyrostly, dvakrát jsem udělala sklizeň do hrníčku, uvařila ze všeho dva panáky sirupu, ty jsme s mužem ještě vlažné vypili a čekali na další rok.