Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Garfie
Avatar
23871 příspěvků moje polička 17. července 2019 17:43

Já dnes k obědu totální inspirace odtud-ty zapečené fazolky (výborné) a k nim řízky obalené v lahůdkovém droždí, super to bylo! Dokonce i mé konzervativní děti si pochutnaly (ovšem fazolky jen povinně ochutnaly a dostaly brambory). 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 17. července 2019 18:16

Garfie me obaleny v drozdi taky chutnaj. Zkusim tak udelat videnskej. 

Vcera zbytek zeber a kvetak s cesnekem a bazalkou. Nemela jsem cas na troubu tak je na panvi a super. Lze taktez. Olivac, sul, pepr, kmin. Cesnek a nakonec cerstva bazalka. 

Offline Magráta
Avatar
7764 příspěvků moje polička 17. července 2019 19:24

0zero7 ty to máš vždycky tak krásný

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 17. července 2019 19:51

Magráta

Moje prezentace "vse na jednu hromadu"? haha dekuju! 

Offline Magráta
Avatar
7764 příspěvků moje polička 17. července 2019 20:10

0zero7 jo :-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 17. července 2019 22:01

Garfie muž nakonec z fazolek taky nadšenej (i ohřátý dobrý a já je dojedla studený a taky dobrý:-) a dnes jsem zkusila k rybě salát co tu někdo doporučoval z rukoly, červené cibule, rajčat a teplých brambor - fakt strašně moc dobrý, akorát mám k tomu dotaz do zahradnickýho vlákna, páč ta domácí rukola.. byla docela vostrá:-)

Offline andulka01
Avatar
10629 příspěvků moje polička 17. července 2019 22:34

0zero7 Máš to krásný. A taky fotíš v moc pěkným světle, to udělá hodně.

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 17. července 2019 22:39

 příspěvek

EDITH4B  Základ je květák rozebraný na malé růžičky, v míse promichaný s olejem, solí a třeba oblíbenou kari směsí (nemusí být). Peče se v troubě na vyšší teplotu ( přes 200 stupňů), než začne zlátnout. Nebo ho můžeš opékat na pánvi. Pak přichází další krok a to je kari pasta. Tu můžeš udělat v mixéru, kam dáš zázvor ( nebo galangal), čerstvou chilli papričku, kafírové listy, jarní cibulku, koriandr, česnek, tmavý cukr, limetkovou šťávu, rybí omáčku, citronovou šťávu. Rozmixuješ. Nebo se má to vykašleš a koupíš hotovou kari pastu :-). Vyzkoušela jsem jich hodně a jedna značka mi chutná moc, bohužel ji teď doma nemám, ale jestli chceš, vyfotím ti ji. Pak dáš do pánve trochu oleje, nasypeš upečemý květák, přidáš kari pastu, promícháš a zaliješ kokosovým mlékem a krátce povaříš. Do kari můžeš přidat oblíbenou zeleninu, třeba hráškové lusky, žlutou papriku, nebo co máš ráda. Já přidávám i mango, sladká chuť mi k tomu jde. Podává se s rýží posypané koriandrem. A já mám úchylku na semínka a ořechy, tak hotové sypu nasucho opečenými dýňovými semínky, nebo loupanými konopnými semínky. Je to v podstatě rychlovka, buď máš ingredience a mixér, nebo hotovou pastu, a pak dál je to otázka deseti minut :-). Nebo to stihneš, než se uvaří rýže.

Offline andulka01
Avatar
10629 příspěvků moje polička 17. července 2019 22:40

999 Musím říct, že fakt moc obdivuju jak zvládáš ty jídelní intolerance. Většina tvých příspěvků je krásně kombinovaná a velmi chutná.

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 17. července 2019 22:43

andulka01 Naštěstí mám fantazii a jsem životní optimista :-).

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 17. července 2019 22:43

viktorka_od splavu plha se hlasi, ale zapomela jsem mezitim, ze jsem to byla ja, nedavno mi to tady nekdo pripomel to vidim na tve fotce a hned bych si dala

andulka01 diky, to asi 5 oken vpravo, fotim rada, ale poradnej fotak uz dlouho nema, takze vsechno tel neumelecky :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46024 příspěvků moje polička 17. července 2019 22:48

0zero7 tak diky! ja mam ted chvili bez deti kdy muzu experimentovat s lakavymi recepty, ale kryje se mi to s praci a uz se krati cas:-(

Offline andulka01
Avatar
10629 příspěvků moje polička 17. července 2019 22:54

999 Ještěže už tady máme na výběr z půlky světa... co se týká kuchyně, myslím, že žijeme v požehnané době (a místě, vím).
Díky tomu, že nemám žádnou zásadní intoleraci, můžu frčet na sezóna/lokal, o což se snažím. Ale ve finále si jednou za měsíc třeba to avokádo dám.

Offline andulka01
Avatar
10629 příspěvků moje polička 17. července 2019 23:00

viktorka_od splavu Hospodskej guláš s chlebem (dobrým), ale když jsou knedlíky, neurazím se. Protože knedlíky mám tak max 3x do roka, tak ráda ochutnám. Třeba ke kachně a zelí, bramborový. Ale ke svíčkový ten nadýchaný, bílý, slavnostní, vařený v ubrousku. Byť mám radši karlovarský s bylinkami.

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 17. července 2019 23:00

viktorka_od splavu Máš to hezký a dětem to vař taky :-).

Offline Karja
Avatar
35780 příspěvků moje polička 17. července 2019 23:04

viktorka_od splavu Segra ji pestuje a taky ji ma vostrou jako blazen, ale vic nevim, mne to tak chutna vic nez kupovana, ale jim to asi sama. 

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 17. července 2019 23:05

Poéma Dadoo Ještě takový dotaz...narvala jsem to do těch sklenic, co to šlo, ale i tak je mám potom nahoře prázdné. Normálně by tam byl nálev, ale takhle to vypadá divně...je to dobře? Vyzkoušela jsem 12 sklenic, zase to naštěstí není žádná velká práce, tak to případně poletí do koše a bude to první a poslední pokus.

Offline continuity
Avatar
33536 příspěvků moje polička 18. července 2019 00:22

Renusatko no tak si nervala dost spravne je to tak 2-3 cm od vrchu, ale vadit by to nemelo...

Pripomnelo mi to, jak jsme jednou u mne v kuchyni nakladali zeli. babicka mi ho poslala nakrouhane s tim, ze kdyz to bude malo, at si jeste jednu hlavku dokoupim. My to do toho sudu nemohli s tatou natlacit! Ja bych to i vzdala, ale ten se zabejcil, ze kdyz babicka rekla, ze se to tam musi vejit, tak se taky vejde. No nakonec jsme to tam nejak natlacili, ale verim tomu, ze babicka by tam tu hlavku navic  jeste s prehledem dostala.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 18. července 2019 01:28

Renusatko Jak píše continuity,  ja ale obvykle natlačím tak 1 cm od okraje. 

Neboj se přitlačit. 

Děláš to dobře  

Offline 999
Avatar
17540 příspěvků moje polička 18. července 2019 07:28

EDITH4B Do toho receptu na kari pastu jsem zapomněla napsat olej :-).