databáze 119467 vůní od 8488 značek a 1599 parfumérů

Lil Fleur Byredo

Lil Fleur
značka: Byredo
parfumér:
rok: 2020
určení: unisex
hlava: černý rybíz, mandarinka, šafrán
srdce: olej z damašské růže, kůže
základ: světlá dřeva, pravá ambra, vanilka
Tito uživatelé vůni
Diskuze:
Komentáře k vůni (3)
Avatar
jerry (01.8.2020 )

Růže v hlavní roli. Nejprve to vypadalo, že půjde o růži orientální, sytě rudou, macerovanou v husté ambře. Ovšem sladké seno jemným ovocným likérem dalo tušit, že se vůně vydá asi jiným směrem. A vydala - na seno se snesl sladký růžový pudr a ovocný likér doplnil šafránový prach s jemným semišem. Myslím, že pěkně doplnila byredovské "růžové" portfolio.

Avatar
euridike (09.6.2020 )

Tohle podle mě ale není vůbec žádný pro teenage girls //ani pro švédské teenage girls - a to je zvláštní sortička, popravdě řečeno//. V téhle vůni je divadlo. A ano, možná je to proto, že tam to divadlo prostě chci mít. //A taky jsem v noci poslouchala Hrdého Budžese, to je zase jedno s druhým//.

Růže je to krásná, olejnatě vláčná, cítím kůži a prach, dřevo a pudr a rouge na rty, není v ní takový ten divadelní smutek noci po derniéře na velké scéně, která je najednou tak prázdná, tak opuštěná, tohle je život a radost, hezkou fotku z divadelní šatny bych k tomu měla, ale to bych si příliš sáhla do soukromí... To ne, to já jen ve slovech, žádný orbis pictus z toho - tady - nebude. No ale ve všech pádech - není to očekávatelné Byredo... //Existuje vůbec očekávatelné a předvídatelné Byredo?! Toť otázka neřečnického charakteru...// Ale není to vůně ploše jednoduchá, nezajímavá, má vrstvy, má proudy, má život, má barvy. Hudba by v ní mohla znít, tlumeně, z jeviště...

A vlastně ještě tohle se mi neustále vrací na mysl, to asi kvůli tomu staniolu, té náladě...

Cesta je bič
Je zlá
jak pouliční dáma
Má v ruce štítky
v pase staniol
a z očí chtíč
jí plá
když háže do neznáma
dvě křehké snítky
rudých gladiol...
//Karel Kryl – Morituri te salutant//

Avatar
blackviolet (08.6.2020 )

Prý růže pro teenagery. Proč ne. Ať zkusí konečně něco trochu jiného.
Na plastovém stolku leží rtěnka v semišovém obalu. Tak by se vůně dala zjednodušeně popsat.
A jinak - dostaneme mandarinku, černý rybíz a růži s šafránem, k růži zaprášený pudr a pak i semišovou kůži. Ale všechno jako by bylo za plexisklem. Vůně z časů korony.