Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline RoSa
Avatar
8257 příspěvků moje polička 05. února 2017 17:52

Uvařila jsem hrnec minestrone - ze zeleniny "do dům dal" (cibule, česnek, mrkev, petržel, fenykl, řapíkatý celer, brambora, feferonka...). Budu to jíst asi až do půlky příštího týdne

A včera jsem dělala pečeno-dušenou červenou řepu dle zdejších rad a tipů (cibule, česnek, med, balsamico, vlašské ořechy...) - taky dobrý

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. února 2017 17:53
Reakce na Sweet Potato:

No polosurové asi nie. Jedine, že by nebol dodržaný postup prípravy. Na každý druh mäsa je iná fritéza, každá ma inú teplotu a je na nej presný časovač. Možné je to len vtedy ak by pracovník vytiahol mäso ešte pred tým. Jj pracovala som v Mcd popri škole :D

Offline Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:09
Reakce na paktofonika:

Co s tím dělají, netuším. Dřív mi ty wrapy celkem chutnaly, považovala jsem je celkem za sázku na jistotu.  Ale teď už dvakrát jsme z toho tahali cosi fakt hodně  hnusného za hranicí poživatelnosti. A reklamuj to, když už jsi o x kilometrů dál. Přitom jinak považuju McD za variantu "nečekám zázraky, ale vím, co dostanu." 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:13
Reakce na Sweet Potato:

Já, když si tam něco dám a chci vsadit 'na jistotu', tak ten obyč cheeseburger, to se snad nedá zkazit..

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:13

Dnes jsem pekla tento koláč. Nejdříve se mi moc nezdál, ale návštěva naštěstí mé obavy nesdílela, tak jsem jim zbytek zabalila domů. Kupodivu chutná lépe, než vypadá :-). 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:15
Reakce na whiskas:

Já bych řekla, že vypadá jedle 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:17
Reakce na Sweet Potato:

Ja už som mc nejedla už dlho dlho, som si svoje samozrejme odjedla ako zamestnanec :D Viem ale, že ten ktorý bol balený v papieri bol oveľa lepší. Len raz som jedla ten z kartónu a nič extra to nebolo takže sa domnievam, že so zmenou obalu prišla aj zmena prípravy a kvality. 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:18
Reakce na Ounz:

Děkuji. A hlavně je jednoduchý. Ovšem, když vidím tu vaši esteticky dokonalou bábovku .

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:23

Dnes som robila po dlhej dobe muffiny. Ani neviem prečo som ich tak dlho nerobila, rýchle a dobré. Priznám sa, že do prvej dávky som zabudla dať cukor (som nemehlo), ale preliala som ich jav. sirupom a cajk. :D Na fotke už dávka s cukrom. Nič extra, ale tak aspoň aj ja sa raz pochválim. Chuťovo sú perfektné.

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:31

Nedávno jsem řekla, že bych něco upekla, a můj muž pravil "Nic!!! Ještě bysme to jedli!" Jako že nechce ztloustnout. A pak jsem ho načapala, jak vyžírá moji krabici After eihgt, kterou jsem dostala od skorozetě a myslela jsem si, jak dobře jsem ji schovala 

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:40
Reakce na whiskas:

Tak vona bábovka není žádná výzva :)

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:40
Reakce na paktofonika:

Vypadaji dobre. Vubec se mi tady libi ty ruzne fotky, potesi i oko.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:43
Reakce na Kokoska:

Nedávno jsem řekla, že bych něco upekla, a můj muž pravil "Nic!!! Ještě bysme to jedli!" Jako že nechce ztloustnout. A pak jsem ho načapala, jak vyžírá moji krabici After eihgt, kterou jsem dostala od skorozetě a myslela jsem si, jak dobře jsem ji schovala 

Offline Sweet Potato
Avatar
34893 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:44
Reakce na Ounz:

Já taky. Jenže jsme s sebou měli naši DSD, která je stále ještě "jsem vegetariánka, ale už mě teda donutili jíst kuře".

A propos, nesmrskly se ty cheeseburgery v poslední době?

Ale od McD zpět k vaření: vyrobila jsem další obří hrnec karí à la žluťásek , tentokrát ještě s cizrnou, že bude i na zítra (rozležené je lepší). Nebude.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:44
Reakce na paktofonika:

Vypadají dobře 

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:46
Reakce na Ounz:

To byste se divila . Omluvou mi budiž, že na bábovku nemám ani formu - pamatujíc mé pokusy z dávné doby, ještě v domácnosti rodičů, kdy bábovka nešla vyklopit, byla křivá, propadlá, suchá ... Tak jsem ji zavrhla. Ale je tak estetická ... Možná i forma na bábovku prošla vývojem a dílo by se podařilo. Měli jsme doma klasickou kameninovou.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:47
Reakce na Sweet Potato:

Aaha, vegetariánka..  no, já už si tu velikost nepamatuju, jen to, že když to tu tenkrát začlo, bylo to docela drahý..

no a já dnes vařila chilli con carne a to je teda taak nefotogenický jídlo..

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:48
Reakce na paktofonika:

Pěkné bobky .

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:51
Reakce na whiskas:

No u bábovky je ta forma kruciální (taky se mi jich pár přetrhlo, než jsem si našla tu pravou), kameninu máme taky, ale máma říká, že ta je lepší na kynutou. Jinak máma měla teflonovou ze západního německa  a když už byla stará (ta forma), tak si pořídila silikonovou od tupperware a já mám smalt. A toužím po litinový..

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:52
Reakce na whiskas:

a @ounz Ja som bábovku párkrát skúšala, ale vždy bola dosť suchá. To ma odradilo.