Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Online whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 05. února 2017 22:58
Reakce na Garfie:

Děkuji, to jsou úžasné formy. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 05. února 2017 23:09
Reakce na whiskas:

Dnes jsem pekla tento koláč. Nejdříve se mi moc nezdál, ale návštěva naštěstí mé obavy nesdílela, tak jsem jim zbytek zabalila domů. Kupodivu chutná lépe, než vypadá :-). 

jee ten sem pekla v patek.mam ho moc rada,ale musi byt opravdu studeny,skoro bych rekla,ze je lepsi druhy den.

Nedavam tedy brusinky ani rozinky a na horu misto masla margarin,protoze maslo se mi pripalovalo.

Online Myrtila
Avatar
3060 příspěvků moje polička 06. února 2017 04:20
Reakce na Garfie:

Taky od nich mam jednu formu a tak moc se mi libi, ze v ni ted pecu vsechny lite buchty. A nejlepsi je asi makovec, delam ho s citronovou polevou, a kdyz je ve tvaru babovky, udelam polevu tekutou a proleju ji celou babovkou, takze se do ni poleva vsakne a babovka je krasne vlhka. 

Jinak klasickou babovku delam bramborovou s cokoladou, mam ho z nejakeho historickeho cisla Apetitu.

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 06. února 2017 06:29
Reakce na Myrtila:

A kterou? :-) já poté, co jsem se o víkendu vztekala u lívanečníku, uvažuju i o pánvi na lívance....

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 06. února 2017 07:31
Reakce na paktofonika:

Tak sť se povede!

Online žluťásek
Avatar
7656 příspěvků moje polička 06. února 2017 08:12
Reakce na Garfie:

No to nepochybně. Máme tolik oblečení, že do konce šestinedělí asi nebudu muset vůbec prát :)

Ovšem s těma formama bych měla velký problém, že bych nevěděla, kteoru si vybrat. Navíc jsem objevila ještě zvířátkové lívanečníky...

Online whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 06. února 2017 08:41

Také jsem ho měla bez rozinek, brusinek, protože jsem je neměla doma. Použila jsem máslo a nepřipeklo se. A souhlasím, že studený je lepší :-).

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 06. února 2017 08:49
Reakce na žluťásek:

Hele, na ten lívanečník mám políčeno....mrzí mě, že jsem si o něj nenapsala Ježíškovi! 

Jinak vybrat formu bylo fakt náročné, já mám nakonec tuto, na MP ji měla myslím GorgonaM  a hrozně se mi líbila 

Online žluťásek
Avatar
7656 příspěvků moje polička 06. února 2017 08:57
Reakce na Garfie:

A mají pak ty hotové bábovky takhle pěkně ostré linie, nebo je to upravené ve Photoshopu? Je asi potřeba nějaké hutnější těsto, aby to vyniklo, žejo? Na těch nadýchaných pórovitých by ty hrany asi nebyly tak zřetelné.

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 06. února 2017 09:10
Reakce na žluťásek:

Tak já mám zkušenost jen s touto a měla jsem z toho strach, ale vypadá vážně hezky. I když vlastně na MP kdosi dával i nějakou jinou....Je jasné, že na těch pórovitých to nebude tak zřetelné, ale zatím každá, co jsem pekla vypadala dobře, přikládám foto vlastního díla. Jo a teď jsem si vzpomněla, že jsem nadělila sestře takovou spojovací dýni!! Ta tu kresbu nemá tak zřetelnou, ale ona má jen naznačené lístky, takže pokud nevíš co to je, tak ti to asi nedocvakne :-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33850 příspěvků moje polička 06. února 2017 09:16
Reakce na Garfie:

Ja uz po těch formách koukam jakou dobu,ale pořad mi ty prachy přišly dost,az jsem si koupila aspon za par korun v ikee takovou hvězdu a hned napoprvy se mi to do ni připeklo tak,ze vubec nemam odvahu pokus opakovat...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33850 příspěvků moje polička 06. února 2017 09:17
Reakce na Garfie:

Ta vypada krasne!!!

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 06. února 2017 09:22
Reakce na Potrefenáhusa:

Hele, já formu neměla žádnou, bábovky jsem nikdy nepekla, vlastně abych pravdu řekla, ke koupi mě rozhoupala právě nějaká fotka na MP. A když už jsem si kupovala svou první formu, tak jsem se rozhodla zainvestovat. Kdybych už nějakou doma měla, asi bych do ní ty prachy nedala. Ale jsem spokojená, pořád se mi líbí, pracuje se s ní dobře a každý ji obdivuje. Navíc jsem tu moji vychytala v nějaké akci, platila jsem za ni cca 800. Myslím, že s Ikea se nedá srovnávat ani náhodou! 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33850 příspěvků moje polička 06. února 2017 09:25
Reakce na Garfie:

Ja mam starou modrou smaltovanou po babicce,tam mam problem s vyklapenim, pak jsem dostala silikonovou,tu nemam rada,i kdyz to z ni jde vyklopit dobre,tak je to nejak divne upeceny.

tyhle jsou nádherný a věřím,ze budou fakt funkční,taky za ty prachy!

Offline Garfie
Avatar
24049 příspěvků moje polička 06. února 2017 09:41
Reakce na Potrefenáhusa:

Já k tomu silikonu pořád nějak nemám důvěru :-/ Připomíná mi to plast, takže ne-e, mám s tím problém. Grossularia sice říkala, že silikon má super vlastnosti, ale musel by být nebarvený...takže nevím. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33850 příspěvků moje polička 06. února 2017 09:45
Reakce na Garfie:

Mne prijde taky divnej,výhoda je,ze to z toho jde dobre vyklopit,ja mam jeste takovej jeden jakoby nizkej pekacek,kterej jsem si koupila,kdyz jsem doma zkoušela varit mejdlo a ted v něm pecu psi sušenky a OK,ale jinak mi to z toho prijde takovy fakt nanicovatý a divne upeceny

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. února 2017 09:54
Reakce na Potrefenáhusa:

Ak by ste sa podelila s receptom na psie sušienky bolo by to supeer.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33850 příspěvků moje polička 06. února 2017 10:27
Reakce na paktofonika:

Kuřecí (králíci) játra rozmixovat,pridat předem rozmixovane ovesne vločky (nebo nejakou instantní kaši), vejce, sůl (trochu), případně kořeni (majoranta atd) - konzistence, aby to slo nalit na plech sberackou do cca 1-2 Cm vrstvy. Upéct,nechat trochu jeste na vzduchu uschnout,nakrájet na kostičky (nejlíp to jde takovým tim kolečkem na pizzu. Tyhle vydrží docela krátce,ja je balim do uzavíracích ikea pytlicku a mrazim,používáme to jako odměny,taky se pry daji dosusit v susicce,tu nemáme. 

přibližnej recept tady (nemůže se to nepovést)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33850 příspěvků moje polička 06. února 2017 10:31
Reakce na paktofonika:

ps: akorát venku musí člověk počítat s tím, že bude mít na kapse nalepených pár cizích čumáků, hlavně bígly, ohaře a retrívry :-D

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 06. února 2017 10:56
Reakce na Potrefenáhusa:

Super ďakujem. Je mi sympatické, že tam nejde múka. Čo som tak dávnejšie hľadala, väčšina bola s múkou. 

A na prilepené čumáky som zvyknutá, sušené mäso vo vrecku dobre rozvoniava :D