Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 04. února 2017 21:08
Reakce na Sweet Potato:

Já jsem množství pudinku konzultovala s mamkou, přece jenom už toho upekla víc než já. Ta našla doma dva recepty - v jednom se vařil hodně hustý a lil se na těsto jenom cik cak, jak bylo zmíněno. Ve druhém se vařil normálně a lil se do vrstvy. Já jsem na vlastní oko viděla, že i ta druhá možnost funguje, ale holt ne každýmu...

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 04. února 2017 21:09
Reakce na Sweet Potato:

tak to ti asi nepovim.Pecu polovicni porce,tak jeden,ale kdyz uz vidim,ze to moc prekryva plochu tak uz nedavam.Na plech,ale nejspis ze dvou sacku.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 04. února 2017 21:11
Reakce na Ounz:

Nepracujeme. Moje kolegyně to měla posypaný kakaem

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 04. února 2017 21:12
Reakce na coralline:

tak az to vyzvite tak se podelte,sice to nebudu delat mne i vic chutna jak je to mistama nez mit dole/nahore suchou buchtu,ale zajima me to jelikoz ten puding je tezky tak proste propadne.Leda nechat buchtu trochu upect a pak nalit puding a dopect.to je taky moznost.

Offline Guinea Pig
Avatar
519 příspěvků moje polička 04. února 2017 21:44
Reakce na coralline:

Já skoro každý víkend dělám ten pudinkový bez ovoce. Povede se mi pokaždé, je to sázka na jistotu. Nepovedl se mi akorát minulou neděli, když jsem chtěla udělat dojem na tchýni (aby viděla, jak se její syn má doma dobře). No nic, každopádně jsem chtěla napsat, že nejlíp to vyjde, když se dá trošku méně mléka, ale ne zas moc málo. Tedy - dělám poloviční dávku koláče, na něj 1 kus pudinku a místo půl litru mléka dám tak 400 ml. Někdy se píšou 3 pudinky na 1 l mléka, to mi přijde hodně husté a škrobovité. Když se dá celých 500 ml na 1 kus, tak puding "nedrží" a klouže ke stranám plechu, při pečení nadskakuje a utíká z plechu a není dost těžký, takže koláč moc vyskočí a je z toho tlustá dusivka s maličkou vrstvou pudingu nahoře. Taky se to musí polít rovnoměrně, protože jinak zas některá plocha není zatěžkána a vykyne se to moc do vysoka.

Mnou používaný recept (celá dávka, já to půlím):

4 vejce, 200 g cukru, 200 g hladké mouky, 1 prášek do pečiva, 1 deci oleje

Offline žluťásek
Avatar
7611 příspěvků moje polička 04. února 2017 22:00
Reakce na coralline:

Tenhle koláč občas peču a žádné speciální zacházení nevyžaduje (jinak by neměl v mém pekařském repertoáru místo, hehe). Myslím, že základ je trochu hustější pudink, vždycky ho dělám z méně mléka než je třeba. A liju ho tak nějak rovnoměrně, ještě horký. Taky jsem tomu nevěřila, že se to s tím syrovým těstem nesmíchá, ale nějakým zázrakem to vždycky vyjde.

Offline RoSa
Avatar
8203 příspěvků moje polička 04. února 2017 22:12
Reakce na coralline:

Jestli problém nebude v tý remosce? Já jsem se teda s tímhle přístrojem v rodině ani svém okolí nikdy nesetkala... jaký je důvod pro to mít remosku a ne troubu?

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 04. února 2017 23:16
Reakce na RoSa:

Troubu mám taky, ale plynovou a nejsme kámoši. Byt není můj, takže si jí nemůžu jen tak vyměnit.

Je možný, že problém je teda v tý remosce, protože jsem pudink dělala přesně tak, jak píše Guinea Pig , těsto mi přijde taky stejný.

A jinak doteď se mi povedlo v remosce upéct všechno, co jsem zkoušela. Buchty obvykle peče úplně v pohodě.

Offline žluťásek
Avatar
7611 příspěvků moje polička 04. února 2017 23:31
Reakce na RoSa:

U nás je důvod jednoznačný, mini kuchyň, kam se trouba nevejde. Remosku používáme denně, peču v ní brambory, zeleninu, maso, rozpékáme pečivo, občas pečeme nějaké koláče nebo sušenky, slouží nám i jako mikrovlnka k ohřívání vařeného jídla. Vlastně kromě polívky v ní dokážu uvařit skoro cokoliv.

Z čehož teda plyne, že i tu pudinkovou buchtu jsem dělala vždy jen v remosce. coralline Nevzdávej to, třeba se prostě jen jednou nezdařilo a příště to klapne.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 04. února 2017 23:45
Reakce na RoSa:

Remoska je úplně nejvíc nejlepší na celém světě. Neobešla bych se bez ní.

Chleba bez hnětení jsem vždycky pekla jen v ní. Bez jakéhokoliv nahřívání pečící nádoby. Brácha, než postavili, pekl jenom v remosce. Naprosto všechno. Včetně chleba a pečiva.

Offline coralline
Avatar
2154 příspěvků moje polička 04. února 2017 23:57
Reakce na žluťásek:

Aha, no tak je to jasný, mám levý ručičky

Ale napadlo mě, že bych to mohla předvádět jako kouzelnickej trik - výměna vrstev v uzavřené nádobě.

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 05. února 2017 07:56
Reakce na coralline:

To je fakt. A kolegyně to myslím měla s litrem pudingu..

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 05. února 2017 08:00
Reakce na coralline:

Jinak, co se týče tý plynový, pokud to není nějaká stará hrůza, která nepeče spíš kvůli vědu, tak u plynový troudy je kruciální ji pořádně rozpálit, než do ní neco jde. Já ji kdysi měla ve svým prvním bytě a zezačatku jsem v ní neuměla píct, až jsem dostala tenhle tip a dobrý..

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 05. února 2017 08:30

A moje včerejší bábovka..

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 05. února 2017 08:38
Reakce na Ounz:

Aha, takze moucniky delate taky uzasne 

Mramorovou uz jsem dlouho nemela a tedy takhle rano v nedeli bych si dala.

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 05. února 2017 08:50
Reakce na Unnamed:

Děkuju  fakt se povedla 

Offline Jehelníček
Avatar
753 příspěvků moje polička 05. února 2017 10:58
Reakce na Ounz:

Byla výborná, děkuju!

Offline Unnamed
Avatar
1141 příspěvků moje polička 05. února 2017 11:00
Reakce na Jehelníček:

 Bozi

Online Potrefenáhusa
Avatar
33698 příspěvků moje polička 05. února 2017 11:02
Reakce na Ounz:

hm, a teď budu mít celej den chuť na bábovku, výborně...vypadá fantasticky!

Offline Ounz
Avatar
19828 příspěvků moje polička 05. února 2017 12:14
Reakce na Jehelníček:

 To je dobrý