Jídlo a vaření

09. prosince 2014 15:35
Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:56
Reakce na paktofonika:

Mno, já mám hned několik vláčných receptů.., 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. února 2017 18:58
Reakce na Ounz:

Čakám, čakám...

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 05. února 2017 19:00
Reakce na paktofonika:

Čakám, čakám...

I já. A formy okouknu. 

Offline RoSa
Avatar
8257 příspěvků moje polička 05. února 2017 19:02

Já mám formu na bábovku skleněnou, ještě po babičce (možná dokonce po prababičce?) a z ní je báboka nejlepší! I je krásně skrz to sklo vidět barva, zda už je hotová. Taky záleží, čím a jak důkladně tu formu vymazáváte. Já sádlem, ehm...

Offline razorblade
Avatar
8202 příspěvků moje polička 05. února 2017 19:06
Reakce na paktofonika:

dejte do babovky tvaroh nebo do ni nastouhejte jablka (pripadne mrkev), s tim nebude sucha nikdy :)

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. února 2017 19:06
Reakce na whiskas:

Ja mám formu teflónovú, ale ochotne kúpim niečo kvalitnejšie. 

Offline RoSa
Avatar
8257 příspěvků moje polička 05. února 2017 19:15

Jestli mohu doporučit zaručeně vláčnou bábovku, tak tahle Tvarohová bábovka je vynikající! Recept mám xkrát otestovaný.

Offline Ounz
Avatar
19849 příspěvků moje polička 05. února 2017 19:29
Reakce na paktofonika:

Vážně? Tak jo 

já dělala teď klasickou olejovou..první, co jsem kdy upekla, upravila jsem si poměry na větší formu

6 vajec, 300g cukru, 300g mouky, 1 vanilka, 1/2 pr. do pečiva, 2 dcl oleje, 2 dcl vody. Kakao v připadě požadavku na mramoráž.

ušlehat bílky se špetkou soli, do toho žloutky a cukr zašlehat, pak vmíchat mouku, olej a vodu (já normálně zašlehám pomalu). Pak oddělím část, do který vmíchám kakao a trochu vody a vrstvím do formy vymazaný a vysypaný strouhankou. Píct na 170 st cca 45-60 min, zkouším špejlí (znáte)

jinak z těch míň častejch je dobrá tahle, jen teda hodně tučná..

http://www.apetitonline.cz/recepty/507-makova-babovka.html

Pak ještě podle Vaňka je dobrá: 350g mouky, 300g cukru krupice, 6 vajec, 200ml mléka, 250g másla, 150g ml. ořechů, 50g kakaa

pět žloutků a jedno vejce s cukrem ušlehat do pěny, přidat mléko, rozpuštěné máslo, mouku, ořechy a kakao. Nakonec vmíchat sníh z pěti bílků. Vlijme do vymazané a vysypané formy. Péct na 160st na 35-40 minut.

a pak jsem dostala recept ještě na mp od Oldyn: taky plná cukru a tuku ( ) ale moc dobrá. 

6 vajec, 37 dkg cukru, 22dkg másla/sádla (půl na půl je to fajn), 45 dkg mouky, 1 a 1/2 pr.do pečiva, 3-4 dcl mléka

a opět šlehat žloutky a cukr, tuky, dál mouku a pr.do pečiva a mléko střídavě. Nakonec opatrně vmíchat sníh z bílků. Taky může být mramorovaná..

koukam, že znám jen samý tučnosladký. Ale když se člověk rozdělí a dá si jen kousek tak je to fajn..

Offline coralline
Avatar
2158 příspěvků moje polička 05. února 2017 19:49
Reakce na whiskas:

Zajímavé, já to znám pod názvem finský koláč

Jinak se přiznám, že jsem podlehla zdejší masírce. Zbyl mi řecký jogurt (teda...schválně jsem koupila velké balení, aby zbyl) a zítra bude labneh.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 05. února 2017 20:08
Reakce na coralline:

Takže "Lučina"? 

Offline Kokoska
Avatar
28418 příspěvků moje polička 05. února 2017 20:30
Reakce na whiskas:

No, když se chce a je velká chuť, tak se dá bábovkové těsto péct i na plechu 

Offline Guinea Pig
Avatar
519 příspěvků moje polička 05. února 2017 20:34
Reakce na Kokoska:

Nedávno jsem řekla, že bych něco upekla, a můj muž pravil "Nic!!! Ještě bysme to jedli!" Jako že nechce ztloustnout. A pak jsem ho načapala, jak vyžírá moji krabici After eihgt, kterou jsem dostala od skorozetě a myslela jsem si, jak dobře jsem ji schovala 

Všude stejný! Já ráda peču a kdepak je vděk? Nikde, pán tvorstva vždycky začne litanii na téma hromada cukru, hromada másla, v tom je určitě moc mouky!! A pak ho chytne mlsná a sežere obří hnusnou milku plnou ztužených tuků a já nevím čeho všeho, moji pečlivě schovanou hořkou čokoládu, pečlivě schované sušenky Lotus čekající na uplatnění v cheesecaku a podobné pohromy.

Offline whiskas
Avatar
19572 příspěvků moje polička 05. února 2017 20:39
Reakce na Kokoska:

To není totéž, mně jde o ten tvar. 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. února 2017 21:18
Reakce na Ounz:

Ďakujem, ja niečo poskúšam. Bábovku mám rada tak by sa mi mohla podariť, potešila by som sa. Makovú skúšať nebudem. Mak v pečive a koláčoch rada nemám. 

razorblade Ďakujem za tip, ak bude treba skúsim.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33854 příspěvků moje polička 05. února 2017 21:29
Reakce na whiskas:

To není totéž, mně jde o ten tvar. 

ja pecu z půlky,protoze celou bysme nesnedli a dávám to do formy na muffiny.taky tu tvarohovou

Offline Garfie
Avatar
24052 příspěvků moje polička 05. února 2017 21:39
Reakce na RoSa:

Potvrzuju, tuhle bábovku jsem jednou přivezla ke tchýni (která prakticky nepeče-v repertoáru má 1 koláč), když u ní byl houf vnoučat. Výsledek byl takový, že tchýně si koupila bábovkovou formu, kluci bábovku vynášeli do nebes a když jsem večer odjížděla, malý synovec si mě vzal bokem, aby se ujistil, že si zbytek bábovky neodvezu s sebou domů 

Jinak co se Mekáče týká, naučila jsem se tam výbornou, rychlou a efektní snídani-míchaná vajíčka s polníčkem v tortile. Vždycky když je nějaká akce a ráno se sejde víc strávníků, tak tím ohromuju.

Offline Garfie
Avatar
24052 příspěvků moje polička 05. února 2017 21:43
Reakce na whiskas:

Kdyby sis chtěla udělat bábovkovou radost  Jsem moc spokojená, poprvé jsem se bála, že nepůjde vyklopit, ale doslova vyletěla, málem jsem ji nestačila chytit. :-)

Offline žluťásek
Avatar
7657 příspěvků moje polička 05. února 2017 21:45
Reakce na Garfie:

No to jsem přesně věděla, že odkaz povede na tyhle formy! Už je zase potřebuju. Ještě že nemáme tu troubu.

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 05. února 2017 21:58
Reakce na Garfie:

To sú nádherné formy. Najprv sa ju musím naučiť piecť, potom si urobím radosť. :)

Offline Garfie
Avatar
24052 příspěvků moje polička 05. února 2017 22:04
Reakce na žluťásek:

Hele, ale možná bys ji užila víc než některý věci na prcka  a je to i krásný dekorační předmět! :-P