databáze 141376 vůní od 9444 značek a 1801 parfumérů

Baccarat Rouge 540 (Eau de Parfum) Maison Francis Kurkdjian

Baccarat Rouge 540 (Eau de Parfum)
značka: Maison Francis Kurkdjian
parfumér: Kurkdjian, Francis
rok: 2016
určení: unisex
hlava: červený pomeranč, citrónová kůra
srdce: levandule, šalvěj, molekula hedion, šafrán
základ: šedá ambra, větvičník, dřeva
Komentáře k vůni (9)
Avatar
slniecko (03.4.2020 )

Čerstvé, skôr sladšie citrusové tóny prejdú do sladkej levandule. Potom chladné tóny dezinfekcie spolu s morskou vodou. Ešte trocha naplaveného dreva a odporúča sa. V podstate kríženec medzi kvalitným mainstreamom typu Mon Guerlain a nejakou umiernenou molekulárnou nikovkou. Vôbec sa nedivím úspechu.

Avatar
Miru (07.10.2018 )

01/10/16
- delikátní hebká pomerančová kůra macerovaná v nepřeslazené vanilce.
Krásná vůně.
Delikátní zpracování,
ale i delikátní intenzita
a delikátní výdrž.
Je to v podstatě jakási delikátní obdoba vůně od Profumum Roma
Dulcis Fundo.
Kdy Dulcis Fundo má luxusní intenzitu i výdrž,
ovšem oproti Baccaratu voní od začátku až do konce lineárně, což by někoho mohlo nudit.
Baccarat má v sobě jakoby pouze tušenou barevnost ostatních ingrediencí ve složení a tím je zajímavější, hezčí.
Ale ta projekce...

03/09/18
...na mně je vůně Baccarat Rouge téměř neviditelná/necítitelná hebká voděnka s příchutí - díky bylinkám lehce navalujícího - vanilkového pomeranče.

Avatar
Luna (02.9.2018 )

Tohle je kouzelný prsten z bílého zlata s předimenzovaným rubínem. Podobný kdysi získal Sindibád od zlého sultána. Když se s ním namířilo na člověka, v tu ránu mu upadla hlava. A to je nebezpečná věc. Baccarat Rouge, když usoudí, že nebudete patřit do klubu vyvolených, vám tu kebuli raz dva ustřelí taky, odpálí vám ji do černého vesmíru, než řeknete “popel”. A to neřeknete, protože nemáte hlavu, žejo. Baccarat Rouge tudíž není nic jiného než chladnokrevný diktátor, nemůžete zde zvítězit, pouze se těšit z jeho přízně, pokud vám ji projeví. Ale nikdy nebudete ten, kdo tady rozhoduje. Dovolí vám pouze přijmout roli prvního tajemníka, případně, pro jedince, k nimž chová mimořádné sympatie, jakousi úlohu “přítelkyně pana ministra”. Toho, být váma, bych si už joo považovala a pro jistotu bych naběhla na rehabku mačkat gumový míčky, ten prsten něco váží!

Avatar
barbucha (06.5.2018 )

Škoda, přeškoda... že se mi původně velice slibný prvotní závan dřeva se šafránem brzo proměnil v domeničin stánek s cukrovou vatou :-(
No dobře, stánek je dřevěný a stojí na kraji jehličnatého lesa... vůně od něj se linoucí není nepříjemná... ale někoho, kdo si nepotrpí na sladké, prostě nepřiláká.

A Fleur má taky pravdu - Eau des Merveilles mi připomněla okamžitě.

Avatar
viktorka_od splavu (31.8.2017 )

pomeranč
sůl
krev
růže
suchý.. prach? prach skřípající mezi zuby. neodbytný pocit, že jsem se řízla do jazyka
vrtání plomby:-O
a najednou.. karamel
karamelka za odměnu cestou od zubaře, v puse pořád ta kovová chuť.. cesta vede okolo záhonu levandule
hodně zvláštní, krásně divná a pro mě nenositelná. uff

Avatar
Fleur (26.6.2017 )

Při prvním přivonění je to jahodové želé posypané krystalky himalájské růžové soli. Vůně se rozvíjí, jako když se detailní záběr rozšiřuje zoomem. Zákusek se podává na rozpálené terase, kde pofukuje slaný vítr promísený s vůní bylin. Je to příjemné a překvapivé. V dálce je vidět vodní hladinu, asi moře. Přímořská idyla se však záhy vytratí, neboť nyní je jasné, že terasa patří sanatoriu a smysly podlehly sebeklamu, když zaměnily jódovou dezinfekci za vzpomínku na moře. Ambra je tu příliš minerální (podobně to mám s Eau des Merveilles). Vůně je tak pro mě ve výsledku jako sympatická dentistka, která se růžovým pláštěm a znecitlivující mastí s jahodovou příchutí snaží vytvořit iluzi, že čištění zubních kanálků je společenská záležitost. Výdrž je mnohahodinová a pro toho, komu se místo dezinfekce nabídne ambra, bude vůně hotovým pokladem.

Avatar
Evanilla (24.3.2016 )

Ráno se probudila vedle svého nového milence po společně strávené noci. Vyletěla z postele, protože si vzpomněla, že musí být brzy v kanceláři na jednání. Oblékla si úzké kalhoty a saténovou halenku a přestříkla se prvním parfémem, který měla po ruce - sladce ovocnou vůní. Jenže na ní ulpěla ještě jedna vůně - ta jeho. Dřevitá a smyslná vůně jeho těla a jeho parfému. Utíká do práce, je jí zima, klopýtá v podpatcích a pořád na něj myslí. Dech narychlo osvěží peprmintovou žvýkačkou. Dorazí rozcuchaná a nejistá. Prohrábne si vlasy, nasadí úsměv a nikdo nepojme podezření. Baccarat Rouge 540 voní jako profesionálka se šibalským úsměvem, která si sakra umí užít a příležitostnou nedbalou úpravu zevnějšku dovede prezentovat jako promyšlený záměr.

Baccarat Rouge je smyslná ovocně dřevitá vůně. Působí ovšem nanjevýš přirozeně a nenuceně. Obsahuje maskulinní tóny v poměrně hojné míře, ale je bez problémů nositelná kýmkoli a kamkoli. Trochu mě zaskočil svěží mentolový tón, ale ve spojení s vůní horké cukrové vaty (ano, potvrzuji, je to tam!) je to zajímavé zpestření. Souhlasím s tím, že je originální; podobná vůně se bude těžko hledat. Jsem nadšená.

(...samozřejmě to všechno zvládla na jedničku...)

Avatar
jerry (01.3.2016 )

Vyleštěný plech - studený a zároveň sladký, jako by byl politý rozpuštěným krystalovým cukrem. A do toho sladká horká růže. Vůně je to zvláštní - posun od "poněkud divná zdá se" až po "hodně zajímavá" se mi stává málokdy. Navíc oplývá famózní výdrží.

Avatar
domenica (04.1.2016 )

Znáte červené pomeranče? Jsou šťavnatější a sladší než běžné odrůdy a po jejich snědení vám na jazyku zůstane příjemná a jemná jahodová chuť. Takový je úvod Rouge 540. A ten svěží pomerančový tón s lehounkým jahodovým podtónem a náznakem šťavnaté grepové nahořklosti se nese vůní v podstatě od začátku do konce. Ale v kombinaci s dalšími složkami to jen pomáhá dotvářet dojem jakési křišťálové průzračnosti, rozhodně ne přehnané svěžesti. Vůně jasmínu je namíchaná se šafránem a dalšími bylinkami do vlažného, ale přeci jen trochu zahřívacího krému, který je ale permanentně zchlazován spodními minerálními tóny šedé ambry. Závěr je dřevitě ambrový a trochu balzamický. No je to zvláštní. V téhle vůni je teplo i chlad, sametová měkkost i metalické tóny, sladkost i slanost, všechno se to ale perfektně snoubí, není to ani náhodou přeplácané a hlavně je to ohromně originální. Žádný podobný parfém se mi nevybavuje. A doma se ohromně líbí. Ovšem když procházel mladý pán hned při prvním zkoušení okolo a prohlásil, že: "hmm, cukrová vata", přišlo mi, že si dělá legraci. Ale ne. Je to tam! Ale úplně jinak, než co by si člověk představoval pod pojmem cukrová vata. Ne ulepená vatová sladkost, rozpouštějící se v puse. Spíš směs vůní, spojená s její výrobou. Vzdušná hmota, pro jejíž přípravu musíme nejdříve roztavit cukr na karamel, pak vhánět s horkým vzduchem to kovového bubnu, ochlazovat… vzduch, tavení, ochlazování. Tak trochu jako v těch sklárnách. :-)

Obšírněji a s fotkami na blogu Guerlinade:
http://guerlinade.cz/2016/01/02/maison-francis-kurkdjian-baccarat-rouge-540-recenze/