databáze 125417 vůní od 8665 značek a 1643 parfumérů

Voyage d'Hermès (Parfum) Hermès

Voyage d'Hermès (Parfum)
značka: Hermès
parfumér: Ellena, Jean Claude
rok: 2012
určení: unisex
hlava: kardamom, citrón, koření
srdce: růže, zelené tóny, čaj, hedion, květinové tóny
základ: pižmo, ambra, dřevité tóny
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
Miru (09.5.2020 )

křehká kouřová vůně
...první ranní cigáro a hlt studené vody s citronem...
...na dobré trávení by měla být teplá, takže přidáme špetku kardamonu a vůně se začíná prohřívat...
...a taky se prý má pít zelené smootie - takže tam vhodíme hrst něčeho zeleného i...
Jenže člověk potřebuje hlavně vzduch, vzduch, aby se mohl nadechnout, zvednout hlavu a nadechnout se do celých plic, na max...
...takže otevřít okno u horské chalupy a
hluboký nááádech...
...a pak - zezadu k ženě přistoupí muž, obejme ji a pak, pak už jen klid,
a - k tomu všemu uvedenému shora -
teplá vůně těla s nádechem růží a jemná pánská kolínská
Krásné...
(věnováno jisté Dámě...♥)

https://www.youtube.com/watch?v=zM1NwHYPxMg&list=RDMM5PzQHZLiUPs&index=7
25/04/20

Avatar
jerry (05.4.2020 )

Celou vůní se prolíná v různých podobách kombinace dřeva a bergamotu. Začátek je výrazně kořeněný - pepř a bergamot opanovaly kolbiště a hladké dřevo zůstalo tak trochu do počtu. Po rozvonění se ale situace na chvíli obrátila - dřevo získalo převahu.......ne však nadlouho - bergamot chytil druhý dech a podporován nasládlým pižmem už se odstrčit nenechal. Pokud je pro mě klasická Voyage luxusnější variantou Les Saisons: Hiver, tak verze EDP je její variantou silnější a hlavně temnější.... Měla by být unisexová, ale na mě je hodně na hraně......spíš jako ryze pánská....

Avatar
Fleur (29.3.2020 )

Čerstvě rozdrcený kardamom s nastrouhanou citrónovou kůrou v bílém porcelánovém hmoždíři, s každým zakroužením tlouku se zvedne vlna svěže štiplavé vůně, ale ještě to nestačí, musí se přidat pár bobulek jalovce a hrst zelených lístků šalvěje, vůně nepatrně zhořkne, tohle bude spíše recept z lékárny než z kuchyně. Pak z hmoždíře jako z kouzelnického klobouku zázračně vyroste muškát a rozvine se koberec zelené trávy, lákající položit se s rukama za hlavou. Skromný jarní piknik: citronáda na vyschlém pařezu, pižmová vůně holých paží vystavených sluníčku, zběsile rašící tráva.

Avatar
Mitzi (05.10.2015 )

Narozdíl od EdT je aroma parfému kouřově dřevité. Opět je to suchá vůně, ještě víc než předchůdkyně. Víc než podobu s toaletkou cítím podobu s Bvlgari Black (bez asfaltu). Náznak vanilky, suchá tráva (uzený čaj), koření, ambra… a hlavně hodně kouře z vonných tyčinek. Určitě doporučuji vyzkoušet těm, kterým se Voyage EdT zdála nudná a Black by byla až příliš motorkářská ;) Tohle je přesně ta střední cesta. Odvážná vůně, nesplynete s davem.
Navíc v dokonalém flakonu! Zatímco Black je „jen“ zajímavá pneumatika, tohle je opravdu stylová „skládací lupa“. Jeden z nejnápaditějších flakonů posledního desetiletí.
(08 08 2012)