Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Lamicka
Avatar
13338 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:51

A666 To je drsny :( me se treba v jednorazovych mnohem lip dycha a mluvi. 

Online Sweet Potato
Avatar
34801 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:52
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:55
Reakce na Lamicka:

A666 To je drsny :( me se treba v jednorazovych mnohem lip dycha a mluvi. 

​Já tomu taky nemohla věřit, když sjem to slyšela....... protože vím od svého fyzioterapeuta, jak náročné je být celý den v roušce a to on má jednorázovou a může si ji o pauzách v místnsoti jen pro terapeuty sundat. Ti prodavači jsou v tom nonstop, pauzy mají jen na záchod a oběd/večeři a šichty jsou dvanáctihodinové.......

Offline Lamicka
Avatar
13338 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:58

A666 nemaji treba odbory, na ktere by se s tim mohli zamestnanci obratit? 

Kam nemam chodit nakupovat? Me tohle hrozne stve. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 14:00
Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 14:05
Reakce na Lamicka:

A666 nemaji treba odbory, na ktere by se s tim mohli zamestnanci obratit? 

Kam nemam chodit nakupovat? Me tohle hrozne stve. 

​To máš jednoduché, až narazíš na prodejnu se zaměstnanci v jednotných amskách co nejsou jednorázové, tak vycouvej.......

Co vím tak odbory snad nemají

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 14:11

A666 to jsem tu zatim nikde nevidela ja teda mam furt neodbytny pocit ze kdyz me bez nahubku do prace nepusti, je to nezbytna pracovni pomucka a mel by ji zajistit zamestnavatel.. a to podle predpisu, takze 2x denne nebo na dvanactku 3x denne cistou a vydesinfikovanou.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 14:11

Taky roušku nosím celý den a už to neřeším.proste je to nařízené, tečka. Jedna herečka z městského divadla  děkovala  na soc.sitich lidem, že ještě stále chodí do divadla, že ví, že  každým dnem zavřou...nezbyva nám dělat svou profesi do té doby, dokud budeme moct. Nema už žádný  smysl stěžovat si na roušky, když, jak říká pan Flegr ,bude mnoho nemocných a mnozí z nás zemřou. Ale dnes ještě musíme nějak fungovat. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 14:13

Hlavně ať neumírají mladí lidé a děti, to se nemá na světě dít...

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 14:22

Candance Taky to nechápu.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 14:24
Reakce na Candance:

Ja bych jen upozornila, ze Slovensko rousky uplne nestahlo cele leto. V obchodech, uradech a vsude uvnitr. Ve vnitrnich prostorech a deti na 2.stupni je maji tez porad. Od prvniho pripadu ve skole i na 1.stupni.

Nikoho neslysim az tak nadavat a rebelovat jako tady. 

Ani o nikom, kdo pere jednorazove rousky a tak. 

​Ale houby, nadávají i na Slovensku a úplně stejně. Člověk nadává, pokud se ho to hluboce dotýká a potřebuje ulevit stresu. Ti, co jim krachuje podnikání nadávají na opatření, která omezují a zavírají podniky,  umělci nadávají, protože jsou bez práce, ti, kterým se blbě dýchá v roušce, nadávají na roušky, ti co mají děti, nadávají, že je musí nosit i ve třídě... Ti, co to vše lépe snáší, nebo mají pevnější nervy, nebo mírnější povahu, nenadávají. No a co?
Co se týká mě, když už to na sebe taky vztahuji, jak už jsem psala, kdybych věřila, že mají roušky ve vyučování smysl, tak to snáším líp. Holt pro mě je nejdůležitější dcera a její zdraví, tak mi pomáhá si tu ulevit a zanadávat. A přiznávám, pomáhá mi, když mi i někdo rozumí a můžu to naštvání sdílet.
Tím tě nechci o své pravdě přesvědčovat, každý má tu svoji. Opakuji, že roušky jako takové, šmahem neodsuzuji, jen by ta opatření měla být smysluplnější.
A praní jednorázovek jako vadí čemu?
Btw zrovna koukám na titulek, že Slovensko hlásí rekordní denní nárust.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 14:32
Reakce na Candance:

Ja bych jen upozornila, ze Slovensko rousky uplne nestahlo cele leto. V obchodech, uradech a vsude uvnitr. Ve vnitrnich prostorech a deti na 2.stupni je maji tez porad. Od prvniho pripadu ve skole i na 1.stupni.

Nikoho neslysim az tak nadavat a rebelovat jako tady. 

Ani o nikom, kdo pere jednorazove rousky a tak. 

​v Nemecku je to stejne. 

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 14:48

Toto mě celkem zaujalo, hlavně ten konec o imunitě.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 14:56

nolita Je to strasnej vopruz, o tom žádná. Ale osobně vidím jediný alternativy k současným opatřením a to buďto další lockdown, nebo promoření. A nechtěla bych bejt na místě těch, co to budou muset rozhodovat. 

Navíc ... nechci moc argumentovat dětma v Africe a zpovykanejma středoevropanama ... ale fakt je, že to brblání na rousky je v kontextu situace jinde ve světě (koronavirové i nekoronavirové) prostě trochu malicherný. Takže prostě šoupu nohama a doufám v nejlepší. S ovcovitostí a ztrátou svobody a podobnejma vykrikama to podle mě má společnýho pramálo (teď to nemyslím na reakce tady, spis na výkřiky napříč internetem). 

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 15:03

A666 Ja som sa s týmto stretla v Lidli, ale tuším len na jednej pobočke, tak neviem.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 15:26

A666 to jsem tu zatim nikde nevidela ja teda mam furt neodbytny pocit ze kdyz me bez nahubku do prace nepusti, je to nezbytna pracovni pomucka a mel by ji zajistit zamestnavatel.. a to podle predpisu, takze 2x denne nebo na dvanactku 3x denne cistou a vydesinfikovanou.

​taky mam ten pocit,ze by ji zamestnavatel mel zajistit.U nas v praci zajistuje,ovsem syn v cesku ve firme dostal 5! na mesic.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 15:33

Zarinya my máme jednu jednorázovou na den.je nám doporučeno užívat látkové, z finančních důvodu.usily je kolegyně , co umí sit. Jsou krásné, ale dvouvrstvé a já v nich nevydržím, je v nich horko. Mám své látkové jednovrstvé a v těch se dá.ale když je teplo, tak jsou za chvíli vlhké.udelal se mu koutek na puse, prý kvasinky, fungicidin zabral .tak si jednorazovky dokupuju.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 15:41

nika fajn doporuceni

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 16:10

Zarinya no jo no. ale vzhledem k tomu, že s kulturou to jde celkově v této době do  háje, tak ani nenadavam. Knihovny jsou na tom ještě dobře. v květnu , když se otevřelo, tak jsme měli k roušce ještě gumové rukavice.pro mě jsou hrdinky prodavačky. zdravotníky chválil každý, ale ony po celou dobu fungovaly,abychom měli co jíst.. 

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 16:58

MP Meri jj  vnímám to stejně, včetně těch výkřiků, co se teda objeví občas i tady... že vláda a odpovědní činitelé dost zapsali je samozřejmě další věc...