Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Pinot Noir
Avatar
24421 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 17:33

nolita MP Meri já myslím, že ty výkřiky jsou právě důsledkem nedůvěry a znechucení z vlády. Kdybychom měli vládu schopnou a důvěryhodnou, většina by proti rouškám neřekla ani popel. 

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 17:38

Pinot Noir mám úplně stejný názor. Kdyby to tu nebylo ode zdi ke zdi a vláda řekla přesně co, jak a proč považuje za důležité, lidi by to dodržovali, určitě většina ano, zvlášť, když by byly vidět výsledky. Ale Babiš dělá rozhodnutí podle marketérů a ti sledují nálady na sociálních sítích. Vláda tady ale není proto, aby vládla podle toho, co si vykřičí lidi na sítích, ale aby situaci řešila podle rozhodnutí odborníků, a měla by umět vysvětlit, proč a jak dělá byť i nepopulární kroky. Jinde to jde. V cizině Češi nosili roušky dle místních zvyklostí a nevykřikovali nic o tom, že je nosit nebudou... Jenže tahle vláda sleduje jen jeden cíl, a to udržet Babiše u moci, proto dělá cokoli, jen aby neodradila jeho voliče. A pak to takhle vypadá. Chaos, nechuť poslechnout jakékoli nařízení, protože už nikdo neví, jestli je to ku prospěchu či ne. Vždyť by to bylo fakt směšné, kdyby to nebylo k pláči. Do toho se přidají trollící weby, které rozvrtají i ten zbytek důvěry ve správný postup a je vymalováno.

Offline Lamicka
Avatar
13338 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 17:54

Pinot Noir souhlas

Ted se do toho chaosu navic zacal promitat predvolebni boj. Kdyz jsem dneska videla, jak se poplacava po rameni Hamacek.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 17:56

Pinot Noir To si uplne nemyslim, muj dojem samozrejme, ze to vlada totalne nema pod kontrolou o tom zadna, ale zase pochopit vyznam rousek a social distance jde i bez vlady...:) nebo jeste jinak, pokud je to mysleno vlade navzdory, coz mozna nekdy jo, tak to jsou proste hloupi a doplaci na to vsichni...

samozrejme jen muj dojem, ale fakt mi pride ze rousky a distance je to nejmin co muzeme udelat a stejne ne.... 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 17:56

Torrah to je úplně přesně shrnuto. A průšvih ještě imho je, že ani odborníci nevystupují jednotně a každý říká něco jiného. Já bych jako laik velmi ocenila nějaké relevantní stanovisko, informace, odpovídající data a hlavně bez emocí. Ale já vůbec nevím, čeho se chytit. Jedna kapacita tvrdí, že je to průšvih hraničící s katastrofou, druhá zas, že je to skoro banalita, která si nezaslouží pozornost. Takže si pro informace chodím sem, to je pro mě v současné době nejdůvěryhodnější zdroj :)) 

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 18:00

nolita naprosto souhlasim. Vladu nesleduju, neresim, ale ze ma smysl dodrzovat pravidla vim i bez toho. Prece si nebudu schvalne nemejt ruce jen proto ze neverim vlade, no.

Offline Torrah
Avatar
2570 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 18:03
Reakce na bram:

Torrah to je úplně přesně shrnuto. A průšvih ještě imho je, že ani odborníci nevystupují jednotně a každý říká něco jiného. Já bych jako laik velmi ocenila nějaké relevantní stanovisko, informace, odpovídající data a hlavně bez emocí. Ale já vůbec nevím, čeho se chytit. Jedna kapacita tvrdí, že je to průšvih hraničící s katastrofou, druhá zas, že je to skoro banalita, která si nezaslouží pozornost. Takže si pro informace chodím sem, to je pro mě v současné době nejdůvěryhodnější zdroj :)) 

bram no právě. Já osobně znám - naštěstí - zatím jen jednu rodinu, kde se covid vyskytl. Kamarádka naprosto lehoučký průběh, stěžovala si na lehké bolesti v krku asi den, pak už nic. Její muž  podobně - a to je mnohem starší a v rizikové skupině, a maminka kamarádky - tam to bylo horší, dokonce byla na jeden den odvezena do nemocnice, ale vrátila se druhý den a od té doby je to lepší - zkolabovala doma, slabost a nevolnost. Teď už je prý OK. 

Je tedy možné, že ten virus je opravdu slabší, ale kdo by to chtěl vyzkoušet na vlastní kůži, že? Nikdo nevíme, jak se k tomu naše tělo postaví. Já si jdu vlastní cestou, tam, kde je víc lidí pohromadě, roušku nosím a zbytečně nechodím mezi davy, zvlášť dovnitř do budov. Na výlety jezdíme, ale držíme se venku - nakonec je pořád hezky, tak proč ne. Jenže mně není třicet, takže už mi nedělá problém držet se stranou... Desinfekci vozím všude s sebou a umývám si ruce, jak je potřeba. Prostě nejdu tomu vstříc. Ale nemůžu zaručit, že se s tím stejně nepotkám, no.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 18:22
Reakce na 711990:

nolita naprosto souhlasim. Vladu nesleduju, neresim, ale ze ma smysl dodrzovat pravidla vim i bez toho. Prece si nebudu schvalne nemejt ruce jen proto ze neverim vlade, no.

​to je snad samozřejmé, mně taky nedělají problém opatření jako taková, ale to že jsou aplikovaná úplně nesmyslně, viz ty roušky ve škole v hodinách: kdž se v klidu sedí v lavici - roušky nasadit - no proč ne pokud je to nutné.. ale pak v hodinách kde se běhá, křičí.. se můžou v pohodě sundat jako by se nechumelilo.

olomoucký kraj uspořádá akci v uzavřeném prostoru pro 500 seniorů a ještě se tím chlubí

tak co si o tom můžu myslet jinýho, než že je to totální kocourkov beze smyslu?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 18:33

Tak já už teda odmítám roušku ven, to už si v žádném případě a nikdy nedám. Nařízení nenařízení. Hamáček už zase zvažuje povinnost až se ochladí. Tak teď jsem jen rebel nenápadný, ale tohle už nikdy. 

 U nás v práci bych řekla, že roušky nikdo nenosí dobře, jak se za pacientem zavřou dveře, tak to sundáváme, jak od nich odejdeme k počítači, tak to posouváme pod nos, přes prázdniny u nás roušky nebyly. Je nás kolektiv 40 lidí a nikdo nebyl nemocný, nikdo pozitivní. Denně se u nás vystřídá kolem 80-100 lidí a pracovalo se úplně celou dobu co tady korona je, nikdy nebylo zavřeno.

Offline letfenixa
Avatar
7944 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 18:50

Mne tie ruska v obchodoch a nemocniciach zmysel dávajú, ľudia socialny distanc nedodržiavajú, praskajú bežne kade-tade.

Offline 711990
Avatar
17114 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 18:54

viktorka_od splavu Jako Babicka roku je fail roku, to souhlasim. 

Offline tv
Avatar
3537 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 18:58

Renusatko vnitřní prostory respektuju, tam mi to smysl dává, ale abych nosila roušku venku, tak to, s prominutím, nasrat.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 19:06

tv nosit rousky po venku musi byt fakt strasna pakarna.To snad nikde jinde nebylo nez v cesku.Tohle je fakt odezdi ke zdismus.Nastesti se me to netyka.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 19:10

Zarinya No to snad musí myslet jako vtip. Lidi to nechtějí nosit ani uvnitř, tak to dáme i venku. Já už venku opravdu ne. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 19:14

bram taky nevím, čeho se chytit.je to o nervy, v tom se dlouhodobě žít nedá.at buď zavřou anebo přestanou lidi šponovat.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 19:15

Renusatko bojim se,ze to vtip neni.

Offline Luna
Avatar
10436 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 19:33

Renusatko Jak te tu vidim, doslo mi, ze me ceka kontrola. Tak doufam, ze to nezrusi! I kdyz budu muset sedet 150 hodin v te pekelne cekarne a este se u toho dusit.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 19:42
Reakce na Zarinya:

tv nosit rousky po venku musi byt fakt strasna pakarna.To snad nikde jinde nebylo nez v cesku.Tohle je fakt odezdi ke zdismus.

​Jo a taky nikde jinde nemuseli nosit lidi roušku v autě, i když tam byl sám řidič, nebo rodina. Potom se může někdo divit, že už jsou lidi nasraní a nechtějí je nosit ani tam, kde to má smysl.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 19:42

Luna Neboj, roušky ti nezruší a kontrolu taky ne. Budeš to tam muset přetrpěta pozdravuj holky.

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 19:47

nika já z toho nejsem nějak na nervy, jen mě to neskutečně sere. Vládu už vůbec neposlouchám a neřeším, protože to je přehlídka marnosti, ale sakra, ti odborníci by se mohli nějak sjednotit a tu vystresovanou nebo naštvanou veřejnost nějak uklidnit a věcně informovat.