Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 19:49

bram to je to nejhorší, že i odborníci jsou svými názory na škále od "je to jen chřipečka" po "všichni umřeme". a jak si pak má člověk vybrat...

Offline Luna
Avatar
10426 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 20:03

Renusatko No minule jsem tam teda dukladne trpela v cervnovem vedru, ale to tam chudaci trpeli vsichni, byla jsem posledni na rade  a skoro jsem se bala, ze tam zkolabuje lekar. Nastesti dobry, i kdyz na druhou stranu...byla by to uzasna pecka do komiksu.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 20:25

No Flegr říká, že teď už je pozdě,  i kdyby se vše zavřelo teď, že spousta mrtvých je už nevyhnutelná.a kdy tedy mělo být zavřeno?  Asi nejde zavřít jen tak. A na jak dlouho? Jak dlouho má být zavřeno? Potom virus odejde? A až ti skončí, ta uzávěra , tak kam se vrátíme , o kolik století dozadu? Zemře spousta lidí a společnost vykrvácí ekonomicky a sociálně. jestli je to tak, jak říká on, je to konečná.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 20:30

Chvíli na to zapomenu, musí m fungovat, ale pořád myslím na to, co tvrdí.. obdivuju lidi, co se ještě na něco těší .já si říkám, zemře někdo z mých blízkých nebo já?ať se nestane nic mým dětem.. a už zase pláču.

Offline slniecko admin
Avatar
17514 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 20:30
Reakce na Candance:

Ja bych jen upozornila, ze Slovensko rousky uplne nestahlo cele leto. V obchodech, uradech a vsude uvnitr. Ve vnitrnich prostorech a deti na 2.stupni je maji tez porad. Od prvniho pripadu ve skole i na 1.stupni.

Nikoho neslysim az tak nadavat a rebelovat jako tady. 

Ani o nikom, kdo pere jednorazove rousky a tak. 

Janulik03 

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 20:36

nika ale ona bude spousta mrtvých i tak.. Na chřipku, na rakovinu, na infarkt, dosaď dle libosti. A z toho se přece nehroutíš, ne? Tyhle emocionálně zbarvené rozhovory mě právě štvou, vzbuzujou v lidech jen nejistotu a strach. Jako protipól si pust Šmuclera, ten zas říká, jak to zvládáme bravurně a skoro nikdo neumírá. No a asi tak někde uprostřed bude realita :) 

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 20:40
Reakce na Pinot Noir:

nolita MP Meri já myslím, že ty výkřiky jsou právě důsledkem nedůvěry a znechucení z vlády. Kdybychom měli vládu schopnou a důvěryhodnou, většina by proti rouškám neřekla ani popel. 

​Bohužel takhle jednoduché to není. Rebelové a chytráci byli a budou všude.

Offline Pinot Noir
Avatar
24261 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 20:45

Sweet Potato já nemyslela rebely a remcaly z principu a chytráčky s rouškou ze záclony, ale měla jsem na mysli spíš zdejší osazenstvo, nás.

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 20:47

bram co Smucler. Oni to rikaji dokonce pneumologove. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 20:50

bram já jsem právě hodně emotivní.ale pak se zase uklidnim.  Já čtu rozhovory i z druhého pólu a pořád ještě doufám v to lepší. Mám pocit, že pan Flegr si v tom trochu libuje.jsem ze zdravotnické rodiny a snažím se věřit lékařům, co skutečně v praxi léčí lidi, ti stojí nohama na zemi.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45844 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 20:50
Reakce na bram:

nika ale ona bude spousta mrtvých i tak.. Na chřipku, na rakovinu, na infarkt..

​přesně. nikdo nechce umřít, ale je to jediná životní jistota:P

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 21:04

bram Šmucler poslední dobou vysloveně maže Babišovi med kolem huby. Co si od toho asi slibuje?

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 21:08

Sweet Potato myslíš? Mně nepřišlo, že by byli zrovna kámoši, ale nevím, možná mi něco uniklo. Poslední dobou se snažím v zájmu zachování duševního zdraví sledovat zprávy co nejmíň. :) 

Offline whiskas
Avatar
19438 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 21:15
Reakce na nika:

Chvíli na to zapomenu, musí m fungovat, ale pořád myslím na to, co tvrdí.. obdivuju lidi, co se ještě na něco těší .já si říkám, zemře někdo z mých blízkých nebo já?ať se nestane nic mým dětem.. a už zase pláču.

​No, já bych to tedy zase tak nedramatizovala. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 23:35
Reakce na Bowle:

bram to je to nejhorší, že i odborníci jsou svými názory na škále od "je to jen chřipečka" po "všichni umřeme". a jak si pak má člověk vybrat...

​Je potřeba si vybírat odborníky. Doporučovala bych ideálně epidemiology a vědce, kteří tyhle epidemie modelují. To, že je někdo lékař, neznamená, že je odborník na Covid. U Flégra to chce taky brát s rezervou, protože přeci jen 100% odboník není...... Pokud jste na FB, doporučuji skupinu Covidd19cz.cz - daty proti covidu, tam jsou dost často zajímavé příspěvky s reálnými tvrdými daty. Doporučuji i jana Kulvaita, který modeluje Covid od začátku.....

Offline Renusatko
Avatar
11564 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 00:22
Reakce na nika:

Chvíli na to zapomenu, musí m fungovat, ale pořád myslím na to, co tvrdí.. obdivuju lidi, co se ještě na něco těší .já si říkám, zemře někdo z mých blízkých nebo já?ať se nestane nic mým dětem.. a už zase pláču.

​Tohle mě teda napadlo možná tak chvíli na jaře, teď fakt ne. Jsi teda naštěstí jediná s těmahle myšlenkama v mém okolí a jsem ráda, že mám v okolí jen lidi, kteří se na něco těší. Dnes jsme třeba v osmi lidech vyrazili na těžce ulítlý koncert, zašli na burčák a potom ještě na večerní kávu u nás. Koronavir vůbec nikdo neřešil a to jsem měli v partě i ohroženou skupinu a návštěvu z Prahy. 

Offline Lamicka
Avatar
13300 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 07:39

nika ja se treba hodne bala o me rodice, oba jsou rizikovi. Na to mi mama rekla, ze se nenecha rozhodit nejakym virem, kdyz ji pred 3 roky malem zabilo auto. Nejdou tomu naproti, ale jinak ziji normalne dal. 

Asi bych si dosla s nekym promluvit, jestli mas takove uzkosti, at se to nezhorsuje.

Offline Dadoo
Avatar
11569 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 07:42
Reakce na nika:

Chvíli na to zapomenu, musí m fungovat, ale pořád myslím na to, co tvrdí.. obdivuju lidi, co se ještě na něco těší .já si říkám, zemře někdo z mých blízkých nebo já?ať se nestane nic mým dětem.. a už zase pláču.

​Hele, tohle je ale naprosto jasný důkaz, že potřebuješ pomoc. Najdi si rychle nějakého psychologa, možná ještě lépe psychiatra , protože tohle vážně není normální.

Me tvůj přístup neskutečně, ale fakt neskutečně, irituje. 

Klepat se někde v koutě, plakát hrůzou, co by se mohlo, eventuálně, stát je tak.. Já nevím, poraženécký, ne, úplně iracionální. 

Ne covid, ale ty, se o svůj život připravujes sama. 

Dodrzuj, co máš, chovej se zodpovědně, ale, proboha, buď racionální. A hlavně si najdi pomoc, než te z toho zbytečnýho stresu klepne pepka.

Offline Sweet Potato
Avatar
34708 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 07:46
Reakce na Pinot Noir:

Sweet Potato já nemyslela rebely a remcaly z principu a chytráčky s rouškou ze záclony, ale měla jsem na mysli spíš zdejší osazenstvo, nás.

​Aha, ale asi i tady by se našlo.

A teda, když čtu, že Hamáček mluví o rouškách i venku, až se ochladí, je ze mne instantní rebel taky.