Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline RoSa
Avatar
8195 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 11:17

Novy Flegr: Čau lidi. Taky si myslíte, že by Babiš neměl být členem krizového štábu? Kromě Agrofertu mu navíc „nepatří“ i síť odběrových míst a diagnostických laboratoří provádějících vyšetření na Covid. Ať chce nebo ne, je finančně zainteresován na tom, aby bylo v naší republice co nejvíce nakažených vyžadujících vyšetření, aby kapacity konkurenčních laboratoří provádějících tato vyšetření byly co nejnižší, ceny za vyšetření co nevyšší a také, aby se co nejdéle zdrželo zavedení jednoduchých, ovšem zároveň mnohem levnějších metod diagnostiky kovidu ze slin. Babišův „údajný“ konflikt zájmů v oblasti zemědělství nás může stát miliardy, podobný konflikt zájmů v oblasti zdravotnictví nás může stát stovky miliard a desetitisíce zmařených životů.

Offline Catherinne
Avatar
9823 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 11:22

RoSa 

Je to asi týden starý

Offline barbucha blogger
Avatar
30563 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 11:27

RoSa 

Já si myslim, že to neni všechno jen v tom, že je to nenažraný hovado. Obávám se, že problém je poněkud hlubší: je to prostě neschopnej idiot! Šíbr a mafián lokálního významu - to jest možná že (jistěže nekalými prostředky) dokázal vybudovat nějakej podnik támhle v Horní Dolní, ale na jeho udržení, neřku-li rozšíření do podniku evropskýho kalibru a záběru už prostě nemá.

Dyk je to vidět na tom, jak se bez dotácií (a čínskejch půjček) ani neuprdne, jak mu všechny podniky, kde už mu to zkrouhli, krachujou (viz Německo)! Nějakýmu Bakalovi, Kellnerovi nebo i tomu Nejedlýmu nesahá ani po paty, prostě nezvládá... jen má kliku že si eště pamatuje a umí používat estébácký metody.

Prostě neschopnej trtko, kterej se drží jen pomocí hlasitýho mečení (a držet se musí, však imunita, že áno!), kompromat na zúčastněný a vykrádáním státní kasy, aby měl čím uplatit stejný debily, jako je sám.

Online Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 11:42

Catherinne Ale cena testu přece není čistý příjem. Plus většina testů je indikovaných. A pojišťovna za něj té nemocnici nebo kdo ho provádí rozhodně tolik nedá.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 12:33

Lamicka Když víš co, ono jste se vůbec nemuseli nakazit tak, jak předpokládáte, ten přenos vůbec nemusel proběhnout u toho muže v práci přes rousky. Mohly to přitáhnout děti nebo to mohlo bejt jakkoli jinak. Nejsem zadnej rouskofanatik, ale pořad v nich urcitej smysl vidím. Respektive nenapadá mě lepší opatření, kromě sociálního distancu.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 12:37
Reakce na Lamicka:

Dadoo

V praci nemusim mit rousku v kanclu, ale neustale musim vybihat jinam, takze ji nasazuju a sundavam... takze jsem se ustalila na typu 4, protoze jinak jsem byla jak z toho vtipu s Beatles.

​Já typ 4 používám taky, když třeba jedu MHD, pak jdu kus pěšky a pak jdu do budovy, kde ji mít musím. Mám možnost se nadýchat čerstvého vzduchu a přitom nemusím řešit manipulaci s rouškou.... Ta brada na které je shrnutá navíc předtím byla chráněná, takže žádné riziko kontaminace

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 12:39
Reakce na Lamicka:

Dadoo ja uz to tu psala, pro me rousky ztratili smysl ve chviki, kdy jsme se nakazili. Vsichni jsme dodrzovali max hygienicka opatreni, u muze v praci je nosili celou dobu vsichni, dezinfikovali, meli rozestupy a stejne to chytil. Nemyslim, ze rouska je neco skveleho pro nase zdravi, spis naopak. 

V mhd nemam problem, ani na te chodbe v praci, ale venku uz me nikdo nedonuti. Ma muj obdiv kazdy, kdo v ni pracuje a musi byt kazdy den. 

​Hele rouška snižuje rpavděpodobnost ale nesnižuje ji na nulu.... Bohužel. Možná, že díky roušce manžel nebo někdo jiný z vás dostal menší virovou nálož a neměl horší průběh, kdo ví

venku to bylo absolutně neodůvodněné, s tím souhlasím, stejně jako si myslím, že nosit je celý den v práci v ustálených kolektivech je spíše na škodu..... Nutit děti mít je při výuce mi přijde nelidské

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 12:52

MP Meri rekla bych, ze to je malo pravdepodobne. Jedno dite bylo doma od konce unora (melo ty nestovice), druhe jsme stahli z krouzku hned a skoly tady zavrela MC temer okamzite. S nikym jsme se nestykali od 9.3. (jen muz chodil do prace) a test jsme meli 31.3. 

Budu ostatni chranit a taky to delam, nejsem odmitac, ale nemyslim, ze pro lidske zdravi je to neco prospesneho. 

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:02

A666 ja si porad myslim, ze jsme meli lehky prubeh, protoze jsem si covid pritahla na podzim z Londyna  tyden horecka kolem 40, 7.den brutalni kasel s nabehem na zapal plic, crp nizke a vubec, ale vubec nic jsem necitila. Chrcelo mi na plicich jeste v lednu, doktor me strasil astmatem.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:09

MP Meri s tímto naprosto souhlasím, roušky a social distance ... určitě to hodně pomůže a ne úplně bolestivou cestou,  ale je to těžký, když je tolik rebelů no... 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:10
Reakce na Lamicka:

A666 ja si porad myslim, ze jsme meli lehky prubeh, protoze jsem si covid pritahla na podzim z Londyna  tyden horecka kolem 40, 7.den brutalni kasel s nabehem na zapal plic, crp nizke a vubec, ale vubec nic jsem necitila. Chrcelo mi na plicich jeste v lednu, doktor me strasil astmatem.

​A nepsala jsi, že ještě pořád teď lidé co yli nemocní s Vámi mají protilátky? To bys ty protilátky musela mít v tom březnu, pokud by to probíhalo hůř......

No, asi se zpětně už nidky nezjsití, jestli to tu bylo nebo nebylo dřív. Já byla tři týdny drsně nemocná na začátku března (ještě než jsme tady měli první případy), ale nemyslím, že by to byl Covid......

Online Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:11

Lamicka Ale povinné roušky všude byly až od konce března, takže jste to asi potkali dřív. A ta varianta s mírnějším průběhem díky rouškám zní dost smysluplně.

Offline Candance
Avatar
5342 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:34

Ja bych jen upozornila, ze Slovensko rousky uplne nestahlo cele leto. V obchodech, uradech a vsude uvnitr. Ve vnitrnich prostorech a deti na 2.stupni je maji tez porad. Od prvniho pripadu ve skole i na 1.stupni.

Nikoho neslysim az tak nadavat a rebelovat jako tady. 

Ani o nikom, kdo pere jednorazove rousky a tak. 

Offline Lamicka
Avatar
13340 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:39

A666 Sweet Potato to uz asi nezjistime a asi bych to ani nespojovala, kdybych nemela uplne stejnou ztratu cichu. Ta je totiz takova specificka, neni to jako pri ryme, proste o ten smysl uplne prijdete.

U muze v praci se nosily rousky od 16. 3., meli tam rizikovou osobu, kterou chteli chranit. 

Online Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:41

Ja tedaneviem. My mame v praci rusky na tvari okrem prestavky 8 hodin sme v neustalom pohybe stale rozpravame, sme predajna s obsluhou cez pult. A ze sa u nas premelie ludi tak zatial sa nikto nenakazil. Asi tedanejaky zmysel maju. Je pravda ze ked nie sme pri pulte tak kym sa napijeme dame ich dolu ale fakt len ked sme same vzadu. Nie je to ziadna slava drazdi nas to na kasel ale da sa to zvladnut. 

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:42
Online Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:43

No a musim sa priznat ze vcera sa za mnou v obchode stavil muz cakal pri pulte a ja som sa ho spytala co si zela  vobec som ho nespoznala v okuliaroch a s ruskou

som fakt dokonala manzelka 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:43

Jinak moje teta dělá v jednom řetězci a tam jim udělali roušky jako součást uniformy - mají látkové a musí je nosit - jedinou výjimku mají astmatici s potvrzením od lékaře. Tohle považuju za fakt drsné....

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:45
Reakce na Lamicka:

A666 Sweet Potato to uz asi nezjistime a asi bych to ani nespojovala, kdybych nemela uplne stejnou ztratu cichu. Ta je totiz takova specificka, neni to jako pri ryme, proste o ten smysl uplne prijdete.

U muze v praci se nosily rousky od 16. 3., meli tam rizikovou osobu, kterou chteli chranit. 

​Jako jo, není to vyloučené.... Zákald prostě je, že roušky nejsou 100% ochrana, mám pocit, že jsem někde viděla studii, kde se to riziko nákazy snižuje na 25% pokud roušku mají obě strany.

Online Janulik03
Avatar
16660 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 13:45