Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Liesel
Avatar
1443 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 21:17

https://bit.ly/35LfqBV viktorka_od splavu Nežijeme v pandemii, ale infodemii. Rozhovor pro Reflex ???? https://bit.ly/35LfqBV, tady ten rozhovor, snad to pujde otevtit

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 21:23

Sem se to hodí Je to z netu, není to moje výzva

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 21:29

Liesel jo, super, to je přesně ono

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 21:33

Jen pro zajímavost, jak probíhal první rouškový den ve škole (6 vyučovacích hodin): jedna hodina tělocvik bez roušky, druhá hodina venku bez roušky, třetí hodinu jim učitel řekl, ať si roušky sundají, další hodiny jim asistentka nakázala, aby si roušku nasadili pořádně, sama ji stáhla pod nos, všechny přestávky bez roušky, protože jedli a pili. Tolik ke "smysluplnému" nařízení.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 21:37

nonemy mně nějak nedává smysl hudebka, tělocvik... aktivity u kterých se údajně nejvíc šíří virus, a pak při matice nasadit náhubky a hlavu dolů a počítáme si prostě nesmysly který bez váhání tupý stádo poslouchá. no nic, já to zas nějak vstřebám ale teď jsem fakt vytočená. a pak to jak se každý naváží do děcek, když teda nejvíc mají odnést školáci tak bych aspoň uvítala nějaká data že je třeba školy zkrouhnout, protože ve školách se nemoc nejvíc šíří nebo něco podobného... ale silně pochybuju

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 18. zaří 2020 21:47

viktorka_od splavu úplně s tebou souhlasím. Mamka mi dokonce říkala, že někde na nějaký článek/reportáž s daty narazila a vlastně z nich vyplynulo, že mezi dětmi se ta nákaza šíří spíš míň. Ale kde to bylo fakt nevím.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 21:54

viktorka_od splavu vidím to stejně a štve mě to neskutečně

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 22:37

nonemySyn přišel ze školy s teorií, že koronavir je v rouškách. Na jaře se roušky nosily a bylo ho dost. V létě se nenosily a bylo to dobré. Teď čím víc se nosí, tím víc toho je. No a bude toho čím dál víc, protože na jaře ty jednorázové "nakažené" měl málokdo, ale teď je má každý.

Vidím, že jeden den v rouškách a už jsou z nich vědci, takže vliv na učení to nemá.

Offline Liesel
Avatar
1443 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 23:02
Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 23:10

Renusatko hezká teorie, ještě by se dala rozšířit: beztak nám ho sem v těch rouškách pašují z Číny, protože čím víc roušek, tím víc nakažených a tím víc roušek z Číny

Offline Liesel
Avatar
1443 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 23:20

Skolske odbory se projevily, aby bylo dost jasne od ceho jsou. Pry zavrit skoly, protoze deti v rouskach neudrzi pozornost

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 00:07

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 07:00

Dadoo haha to sedi

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 08:25

Dadoo

V praci nemusim mit rousku v kanclu, ale neustale musim vybihat jinam, takze ji nasazuju a sundavam... takze jsem se ustalila na typu 4, protoze jinak jsem byla jak z toho vtipu s Beatles.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 08:29
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 08:33

Lamicka já jsem taky typ 4. V rousce nemůžu dýchat, natož mluvit. Už 4. -5. hodinu žáci skuči, že je bolí hlava. Když mluví, nerozumím jim, neslyším je. Okna pořád otevřená, zvenčí auta. Měla bych mluvit víc nahlas, ale to opět neudycham. Proto roušku pod bradu, aby mě slyšeli a rozuměli mi. Jinak za chvili sipam a lapu po dechu.

A můžu trvat na dodržování, když sama nedodržuje? 

Tak jsme na lajdáka všichni.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 08:38

Dadoo Sedí :-) Plus teda čtvrtý typ mi zvláště na ženách připomíná egyptský nepravý ceremoniální vous. 

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 09:45

Dadoo ja uz to tu psala, pro me rousky ztratili smysl ve chviki, kdy jsme se nakazili. Vsichni jsme dodrzovali max hygienicka opatreni, u muze v praci je nosili celou dobu vsichni, dezinfikovali, meli rozestupy a stejne to chytil. Nemyslim, ze rouska je neco skveleho pro nase zdravi, spis naopak. 

V mhd nemam problem, ani na te chodbe v praci, ale venku uz me nikdo nedonuti. Ma muj obdiv kazdy, kdo v ni pracuje a musi byt kazdy den. 

Online whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 10:30

Lamicka Tak ale, když ty máš roušku, tak ji máš i (hlavně) z důvodu, abys nenakazila okolí, ne ?

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 19. zaří 2020 10:56

whiskas no jasne, ale tak proc muze nakazil nekdo, kdo ji mel taky?

Je to kazdeho vec, pravidla dodrzuju, ale uz si nemyslim, ze jsou rousky spasne. Zvlast rousky vyvalene vsude mozne, do kterych si prskame svoje bacily a zase je vdechujeme. Vecery travit s migrenou a bolesti v krku taky neni asi pro zdravi uplne ideal. Zrovna mi psala kamaradka, ze jeji dite (druhy stupen) melo poprve v zivote migrenu, az z toho zvracelo.