Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 16:45

viktorka_od splavu Lepší zrušení než doporučení ať jim to jen někdo potvrdí, jak loni v červnu u nás.

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 17:23

viktorka_od splavu Fakt už maturují? Tyjo, pamatuju, jak nastupovali, fakt už jsem tu s vámi prožvanila tolik let?

Offline letfenixa
Avatar
7972 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 17:33

Sweet Potato už 10

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 17:38

viktorka_od splavu - no já s tebou teda nebudu polemizovat o kvalitě školství,  jejich cílevědomosti, ochotě se učit, tak výjimky samozřejmě existují, když věříš tomu, že jim ta zanedbaná, kvalitní výuka bude v životě chybět.

Online continuity
Avatar
33683 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 17:47

Prosím vás, jak si to mam přebrat?

Já chápu ochranu osobních údajů, ale nemohli by mi třeba napsat, jestli učil moje dítě?

Vážení rodiče, vzhledem k tomu, že se ve škole vyskytl druhý pozitivně testovaný pedagog, prosíme vás o důsledné sledování zdravotního stavu vašich dětí. V případě, že zaznamenáte jakýkoli z příznaků charakteristických pro onemocnění Covid 19, kontaktujte pediatra svého dítěte. Děkujeme za spolupráci. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 17:55

continuity Normálně se zeptej.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 18:15

jitřenka no tak treba syna to bavi, do skoly chodit chce a vi i kam chce pokracovat. ja ho teda tou praxi chtela trochu zlanarit k nam kde pracuju, ale to mi teda nevyslo:-) prekvapil me sam s tim ze se spoluzaky diskutovali s uciteli, ze distancni vyuka proste u tech technickych predmetu nestaci a ze to nemaji jak udelat. mluvit na kameru s anglictinarkou neni problem, ale to zrovna nepotrebuje.

Online continuity
Avatar
33683 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 18:27

Nevím, kde jste se to ptali na to eRousku. Zatím to instalovat nebudu. Z bezpečnostního pohledu to asi není nějaký extra zasek, nesbírá to osobní data ani polohu, je to open source, nekdo by uz asi kvicel, kdyby to bylo jinak. Nebo počkat pár dní. 

Druhá věc je, k čemu to tak bez těch dat bude. Přijde mi notifikace, že jsem měla rizikový kontakt. Nikdo neví kde, možná napíšou alespoň kdy. 

Pak by to chtělo funkční trasování a telefonní linku na hygienu, na které vám někdo zvedne telefon. Ten telefon totiž neví, jestli kontakt byl s rouškou nebo bez ní, nebo sedíte na úřadě a vás kontakt je bezpečné odděleny plexisklem.  Ví akorát to, že to bylo určitou dobu na určitou minimální vzdálenost. Dokud nezjistite majitele telefonu jste stejně nahrani. A i kdyby, vzhledem k planovanemu netestovani bezpříznakových, je to akorat další stres navic. 

Me celkem ke štěstí stačí, že testují spolužáky u nás ve třídě a ti pozitivní učitele, viz vyse. Řekla bych, že nějaký nešťastník, který v Praze dojíždí sockou, může být klidně v karanténě nepřetržitě. 

Ještě to možná po pár dnech přehodnotim, zatím takto. 

Online Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 18:28

viktorka_od splavu U nás normálně učitel učí a oni ho sledují přes kameru. Je to teda na ZŠ, tak nemyslím, že by to na SŠ byl problém. Dokonce to není žádný zvláštní školní program, ale nějaký komunikační,dostupný pro všechny. Jeli tak celé jaro. Praxi to nevyřeší, ale školu ano.

Online continuity
Avatar
33683 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 18:29

Sweet Potato Já bych se zeptala, ale visi to na webu a ta škola má tisíc žáků

To když se zepta každej, tak nevím. Budu doufat, že by nám to třeba napsali. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 18:46

Renusatko jakoze ma ve tride kameru na stativu a rysuje na tabuli nebo jede pres nejakou apku? oni by potrebovali to prvni a na to proste skola vybavena neni. nebo nejake zrcadleni plochy/promitani co ucitel dela v rysovacim programu na svem pocitaci a oni to sledovali s vykladem - tuto moznost taky nemaji, urcite na to nastroje existuji ale u nich to nepouzivaji/neumi

Online continuity
Avatar
33683 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 18:48

viktorka_od splavu ta zrovna sdílet plochu ze sveho počítače jde za všech videokonferencích programu, které jsem viděla. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 18:50

continuity no jak rikam, nemaji nic ani pres prazdniny to nevyresili:-(

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 18:51

Sweet Potato no joo hrozny ze?

Online Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 18:51

viktorka_od splavu No víceméně využívají oboje. I přes kameru co dělá u tabule i plochu počítače. Myslím, že má kameru jen z noťasu nebo nějakou přídavnou, žádný stativ a tisíce techniky. 

Offline tenzie
Avatar
294 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 18:57

Ja mela mit pristi tyden statnice. Tak doufam, ze ty se normalne uskutecni, k tomu je potreba jen komise, u ktery neni problem zachovat rozestupy. Tak snad budou rozumny. Me na tom diplomu zas tak nesejde, k nicemu mi na rodicaku neni :), ale ostatní ho potrebujou k hledání zaměstnání... jen by me teda svihlo, ucit se to zase znova o pauzach, kdyz deti usnou. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34829 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 20:00

Haha, píše mi kamarádka z Ameriky:

I just heard CZ might be moving towards another lockdown?!
Možná ví víc než my?

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 20:07

Sweet Potato to by mě vůbec nepřekvapilo, kdyby věděla víc než my :)) 

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 20:41

viktorka_od splavu - teď večer píšou, že se to nebude týkat praxe a ještě něčeho, musíš to nechat koňovi, nějak to dopadne, snad případně později zkusit domluvit náhradní výuku. 

My jsme takový nic v tomto celosvětovém humbuku. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 18. zaří 2020 20:55

jitřenka teď čtu v reflexu rozhovor s rektorem UK Zimou... s tím teda naprosto souzním (bohužel to teda nemám online, někde jsem prošustrovala heslo:-(