Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline rozarka
Avatar
3975 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 07:48
Reakce na Janulik03:

No a musim sa priznat ze vcera sa za mnou v obchode stavil muz cakal pri pulte a ja som sa ho spytala co si zela  vobec som ho nespoznala v okuliaroch a s ruskou

som fakt dokonala manzelka 

​Náhodou...dokonalá jsi, v práci neděláš rozdíl mezi zákazníkem a rodinou. To by ti měl zaměstnavatel ocenit

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 07:52

nika a proč mě to tak vytáčí.. Já patřím mezi ty ohrožené. Ve škole můžu chytit snadno, mám astma, nemocné plíce, vysoký tlak, nadváhu.

Ziju sama, mám tu své psy. Nemá se o mě kdo postarat. Co když to chytnu, co se mnou bude, co bude se psy? 

Ne, nebojím se. Nebudu se bát! Mám rozumnou nejistotu, ale nějak to prostě zvládnu. Odmítám se bát a jancit strachy. 

Ono se to nějak srovná iinej cesty niet.

A řešit tobudu, až to přijde. Jsem připravena na souboj. Sice jen mentálně, ale drze. Mě covid nedostane!

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 08:30

Sweet Potato - já si myslím že je pořád stejný, je v nějaké té radě, pohybuje se v blízkosti vlády a jde mu o to, aby to tady zase nezastavili. Je pro promořování a tak na to tlačí. Tlaky na politiky musí být šílené a to jak zevnitř ČR tak ze světa.  

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 08:32

Dadoo - dobrý přístup

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 08:38

jitřenka 
Myslíš Šmuclera? Konečně mi to docvaklo, jde mu akorát o Asclepion.

https://twitter.com/adamvojtechano/status/1307256382765379589?s=21

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 08:41

nika - víš o tom, že stresem si ubližuješ? Šíleně oslabuješ imunitu a pokud tě ten prevít navštíví může tě víc sejmout. Sama si to zhoršíš. Žij, raduj se, buď co nejvíc venku, užívej života a na tohle vůbec nemysli. Ano, jednou umřeš, a co..... Teď žiješ a nežiješ, protože jsi vystrašená. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 08:46

Sweet Potato a o co jineho by mu slo? nerekla bych ze je v tom nejak nekonzistentni

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 08:46

Dadoo Pokud je nika skutečně potřebuje psychiatra, jak píšeš, tedy je nemocná, myslíš, že se na tvůj "milý" pokyn začne cítit jinak? Koukej okamžitě přestat mít vysoký tlak!

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 08:48

viktorka_od splavu Nekonzistentní není, ale teprve poslední dobou začal opěvovat "pana ministra" a spol.

Offline jitřenka
Avatar
672 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 08:52

Sweet Potato - jo, tak důvod je zřejmý, ale o přežití a slušný život jde každému, z toho bych nedělala vědu. A to že si nikdo z nás nechce představit, že se v tomto plácáme několik let, je jasné.

Hele, máš třeba poznatek, že obézní na sobě začali pracovat a hubnou?  Já, ne a to je asi nejvíc zarážející,  ta nulová sebereflexe. 

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 08:54
Reakce na nika:

Chvíli na to zapomenu, musí m fungovat, ale pořád myslím na to, co tvrdí.. obdivuju lidi, co se ještě na něco těší .já si říkám, zemře někdo z mých blízkých nebo já?ať se nestane nic mým dětem.. a už zase pláču.

​Já to na jaře měla dost podobně a docela mi pomohla rada, vyhradit si na přemýšlení o epidemii jen určitý čas denně a zbytek dne si ty myšlenky zakázat. Takhle jsem si strach z budoucnosti odbála hned po ránu a zbytek dne jsem měla klid :o)

Teď už se kloním spíš k fatalismu. Nějak to prostě dopadne a fakt je, že jak mám k těmhle úzkostným myšlenkám na katastrofické scénáře sklony, tak kdybych si povolila, tak se zblázním.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 09:07
Reakce na Sweet Potato:

Dadoo Pokud je nika skutečně potřebuje psychiatra, jak píšeš, tedy je nemocná, myslíš, že se na tvůj "milý" pokyn začne cítit jinak? Koukej okamžitě přestat mít vysoký tlak!

 ten post od Dadoo je strasny. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30563 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 09:24
Reakce na Sweet Potato:

jitřenka 
Myslíš Šmuclera? Konečně mi to docvaklo, jde mu akorát o Asclepion.

https://twitter.com/adamvojtechano/status/1307256382765379589?s=21

​Velmi výstižný mi přijde o kousek níž Tomáš Etzler.

Je zcela pochopitelný, že dnešní vlády (který nezažily mor, choleru ani španělskou chřipku) si s tím nevědí moc rady, a je rovněž pochopitelný, že prostý lid je na tom úplně stejně. Ale snad by doprdele ty vlády nemusely lítat ode zdi ke zdi... resp. zejména ta naše - a jak sem už někdo dával toho Pirka, tak ten mi mluví z duše, tvrdím to samý od začátku...

Já se ani tak nebojím koronáče - člověk se může, za použití zdravýho rozumu, chránit sám, na to nepotřebuje vládu (navíc je spousta jinejch taky pěknejch chorob a myslet na ně vstávaje lehaje ničemu nepomůže), ani žádný nařízení... spíš se bojím - protože to už jednotlivec jako já nějakým mytím rukou a nošením roušky atd. neovlivní - že tady všichni v tom chaosu nakonec pomřeme hlady

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 09:39

Dadoo Myšlenka možná dobrá, ale podání strašný. Sama bojuju s úzkostí a strachem ze smrti (ačkoli paradoxně vůbec ne v souvislosti s covidem, tam jsem schopná to nějak v pohodě racionálně vyhodnotit, zajímavý ). A když mi někdo jako radu řekne "neboj se, stejně všichni umřeme, tak co, bla bla bla", tak mi to opravdu ani trochu nepomáhá. Já to samozřejmě vím. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 09:54

Teď jsem si přečetla desatero od flegra.tak máme pracovat mimo jiné z domu, i za cenu změny povolání, ale  konzumovat kulturu na dálku, divadlo ,hudbu, knihy. Kdo tu kulturu bude dělat, když při hraní divadla je třeba více lidí než pěti jak on doporučuje a ještě nemají odstup 2 metry, aby se to mohlo teda přenést aspoň online.. já ty knížky půjčují, tedy dotýkám se toho, čeho se dotýkají jini lidé, to bych měla změnit povolání.ten odstup se týká i nejbližších, tedy muže a dětí? S nimi roušku s nanovlakny bych měla mít také? A praktický dotaz, dítě má jít s babičkou na muzikál ,je to odložené od dubna, dostal to k narozkám, asi raději nepustit. ..Nemáme vycházet zbytečně z domu mezi lidi,jen do přírody, kde nikoho nepotkáme.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 09:59

Já se teda hlavně ptám na to divadlo, jestli byste tam dítě pustili.  Asi ne, že jo?  A já nemůžu pracovat z domu, nedám zítra výpověď, knihovny ještě nebyly zavřené  a já zítra musím jít za pult půjčovat.ty rady jsou neproveditelné. Ještě je super, že ve městě , kde bydlím se uvolnilo pracovní místo v oboru a já se hlásím do vyberka.cekala jsem na to od školy, třicet let, tak se musím nějak"nakopnout"

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 10:05

nika být vámi, tak flegra vůbec nečtu. mně přijde jako žvanil, už jenom to jak říkal, že se děti můžou učit anglicky ze seriálů...

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 10:09

nika A dítě chodí do školy? Jestli ano, tak proti tomu je divadlo v pohodě. Chtěla bych vás nějak povzbudit, jen nevím jak. Už vím, že náš osud je více méně daný, tak nám zbývá už jen se snažit se z toho neposr.......

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 10:10

Bowle no a co ostatní profese, fakt důležité, co z domu pracovat nemohou?

Offline Bowle
Avatar
568 příspěvků moje polička 20. zaří 2020 10:14

nika no právě, vždyť to co navrhuje, je úplná blbost... já se tomu snažím nechodit naproti, roušku nosím, ruce si myju, eRoušku jsem nainstalovala... ale stejně, když mi ve frontě v pekárně dýchá za krk příslušník ohrožené skupiny, kterému rozestupy nic neříkají, tak co s tím, že