Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:45
Reakce na moora:

tady to vyřešili nejlíp:

Úřady autoritářského Turkmenistánu zakázaly používat slovo koronavirus. Nesmí se objevit na stránkách a v relacích státních médií, ale ani ve zdravotnických brožurkách distribuovaných ve školách či nemocnicích. Kdo zakázané slovo použije na veřejnosti, může být zatčen.

Úřady autoritářského Turkmenistánu zakázaly používat slovo koronavirus. Nesmí se objevit na stránkách a v relacích státních médií, ale ani ve zdravotnických brožurkách distribuovaných ve školách či nemocnicích. Kdo zakázané slovo použije na veřejnosti, může být zatčen.

moora Tak asi forma karantény. Kdo to neřekne, ten to nedostane

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:52

moora hele,a neni to tim,ze je...1.?????

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:53

No to se mi zase vytvořil příspěvek. Nejde bohužel editovat.

Ráno mě potěšila konference k vývoji koronaviru. Mám ráda grafy a statistiky a i když jsem neměla v plánu nic sledovat, tak mě to zaujalo. Vypadá to, že včasná karanténa přecejen měla význam a moc doufám, že i další očekávání vývoje bude podle toho vypadat. Taky mě potěšila statistika akutních lůžek a jejich vytíženost. Podle toho jsme země s nejnižším rizikem překročení kapacity lůžek...při předpokládaném vývoji. Tak snad to bude pravda. Teď ještě ochránit zdravotníky a klienty v domovech důchodců, protože to se vůbec nedaří. 

Offline moora
Avatar
7563 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 09:54

Jiná Realita to je jediný vysvětlení :))

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:16
Reakce na Sweet Potato:

Skoro všechno jede v prázdninovém jízdním řádu, ale už nějakou dobu.

​ty prázdný autobusy samozřejmě vypadaj strašidelně, ale neni ten prázdninovej jízdní řád tak trochu kontraproduktivní rozhodnutí? se zas budou mačkat ty lidi...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:19
Reakce na MP Meri:

Jiná Realita Se přiznám, že to "přistřihnutí křídel profi sportu" vnímám já osobně jako jedno z pozitiv koronaviru Ale já jsem svým odporem k tomuto odvětví vyhlášená

​ty taky?;-)) ale ja se obavam ze to bude akorat dalsi natazena ruka pro dotace

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:21

Renusatko k tem statistikam je akorat blby, ze se ten pokles podezrele prekryl se zde diskutovanym nedostatkem testovacich sad a nemoznosti testy provadet..

Offline Sweet Potato
Avatar
34866 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:21

RoSa To nejsi první, kdo se nad tím zamýšlí. Já předpokládám či doufám, že ve špičkách se ten jízdní řád oproti běžnému tolik neliší.

Offline rasaNori
Avatar
7742 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:21

Jiná Realita to me napadlo taky, ale nevim jak moc si media muzou delat srandu z tehle situace, i kdyz je april

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46112 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:22
Reakce na Potrefenáhusa:

moora Jak tomu rikaj, Ten, jehož jméno se nesmi vyslovit? Tyviskdo?

​meloun?;-))

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:25

rasaNori v nějakym státě tyhle aprílový vtípky/falešné zprávy na téma koronavirus dokonce zakázali

edit: jo, už jsem to našla, tady to píšou

Offline rasaNori
Avatar
7742 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:27

RoSa ja se vicemene ani nedivim, podle me vydat nejake prohlaseni a pak ho poprit muze slabsim jedincum dobre zamavat s nervovou soustavou...

Offline OliveOyl
Avatar
1716 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:32

Renusatko Taky mám ráda grafy tyhle jsou moje oblíbený

Offline moora
Avatar
7563 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:36

RoSa jenže ten prázdninovej řád je už dlouho (a není to nijak extrémní, např. moje linka zkrátila ve špičce interval ze 7 min na 10) a plno bylo až dneska, v pondělí ještě prázdno

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33785 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:37

Možná ty nakoupený šicí stroje nebyly tak úplně od věci?

Offline OliveOyl
Avatar
1716 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:38

moora Jestli třeba nemusí víc lidí do práce, že je novej měsíc

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:46

viktorka_od splavu Já nevím, pořád každý den (mimo víkend) ten počet testovaných stoupá. Což je taky vidět na statistikách. Rozhodně to na začátku bylo ve 100 a včera kolem 6000.

EDIT zrovna tady je to vidět na grafu od OliveOyl 

TADY

Offline RoSa
Avatar
8248 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:52

OliveOyl dík za ten link - taky miluju grafy

moora středa, úřední den... ?

Offline moora
Avatar
7563 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 10:54

RoSa a to je dobrá teorie!

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 01. dubna 2020 12:10

​ty taky?;-)) ale ja se obavam ze to bude akorat dalsi natazena ruka pro dotace

​já myslím, že na sport fakt nezbyde. budou se řešit jiné věci, jako že nemáme třeba na nemocnice. prázdné megahaly a hladovějící hokejisty, kteří mají doma v garáži dva supersporty, si stát nebude moct dovolit platit už jen z principu, sežrali by ho voliči, kteří nemají doma v garáži nic, protože nemají ani garáž.

hrubé odhady říkají, že jen na turismu přijde stát o min. 160 (až třeba 250) miliard korun. to bude někde sakra chybět. chybějící mýto...chybějící daně z příjmu. o chybějících penězích ze škodovky a spol. nemluvě.