databáze 136670 vůní od 9210 značek a 1743 parfumérů

Clair de Musc Serge Lutens

Clair de Musc
značka: Serge Lutens
parfumér: Sheldrake, Christopher
rok: 2003
určení: pro ženy
složení: aldehydy, bergamot, kosatec, pižmo, neroli
Diskuze:
Komentáře k vůni (4)
Avatar
andry (10.1.2021 )

Hebké čisté bílé pižmo, které z jedné strany prohřívá jemná vanilka s kosatcovým pudrem a z druhé strany ochlazují křehké aldehydy jako orosená sklenice s vodou. Jestliže ve starém flakonu bylo ukryto něco tělové živočišnosti mezi těmi bílopižmovými obláčky, nový flakon je převážně o měkké čistotě s pylem z rozkvetlých kosatců.

Avatar
jerry (14.3.2020 )

Vůně čistočisté čistoty - jemný kříženec Jovan White Musk a Chanel No. 5 Eau Premiére zasypaný hebkým pudrem.

Avatar
slniecko (19.3.2016 )

Veľmi podobná Musc od Keiko Mecheri, táto nie je tak čistučká, ale trošku šťavnatejšia...

Avatar
wendulka (08.2.2015 )

Ano, má to typově velmi blízko k No. 5 a podobným aldehydovkám. S pomocí hořkého bergamotu to aldehydy vyloženě jiskří a už bych málem jásala. Jenže zatímco v Chanelu to rozehraje naplno sytá růže s jasmínem, zde se do popředí tlačí květinově pikantní karafiát a hřejivé pižmo. To je sice jednou stranou pro změnu připomínka Opia, ovšem o dost živočišnější :? .

Na skutečnou vůni čistoty je potřeba vydržet až do úplného rozvonění, kdy se dočkáte hebounké pudrovosti, navrátivších se aldehydů z pětky, tentokrát však znatelně hladších, stopy lehce zemitého kosatce a „medově“ nasládlých ambrových tónů. A právě ta zemitost a špetka santalu, v němž se střídá kapka mléčnosti se suchou kořenitostí, nám to opět z té linie velké čistoty vrací znovu do kolejí typově podobných Chanelu. Už zase to slovo musím použít, škoda toho upoceného pižma na začátku, fakt škoda.